Rebríček 11 najpopulárnejších dovolenkových destinácií pre rok 2020 podľa stránky Airbnb

Do konca roku 2019 zostáva niekoľko týždňov, čo znamená, že čoskoro začneme rok 2020 a je načase začať pripravovať naše cestovateľské plány. Vďaka bohu za Airbnb, stránku s možnosťami prenájmu ubytovania, ktorá odhalila svoj zoznam najpopulárnejších destinácií na rok 2020, vytvorený na základe medziročného nárastu rezervácií. Miesta v zozname sú dosť neočakávané, pretože Paríž, Londýn či Sydney nie sú nikde na popredných priečkach. Medzitým sa miesta ako Buriram na severovýchode Thajska, Milwaukee vo Wisconsine či Bilbao v Španielsku prebojovali na popredné miesta.

Objavte 11 najlepších miest, ktoré môžete navštíviť v roku 2020, aby ste získali realistické zážitky z cestovania za hranicami veľkých miest.

11. Malindi, Keňa

Táto krásna pobrežná dedina sa môže pochváliť dokonalou prírodnou krásou. Pridajte k tomu ešte swahilskú architektúru, čerstvo ulovené morské plody a prírodné zázraky, ako je kaňon Marafa Depressiona. Toto multikultúrne miesto má všetko, čo si môžeme priať.

Súvisiace: 10 luxusných destinácií, ktoré ponúkajú relax bez davov ľudí

10. Maastricht, Holandsko

V Holandsku toho môžete vidieť viac ako len Amsterdam. A to napríklad Maastricht. S bohatým množstvom historických budov, rímskej histórie a mnohých múzeí je toto miesto rajom pre milovníkov umenia.

9. Tokio, Japonsko

S nadchádzajúcimi letnými olympijskými hrami to bol celkom očakávaný nárast v predpokladanej návštevnosti Tokia. V júli a auguste budúceho roka bude Japonsko po štvrtýkrát hostiť najlepších svetových športovcov a ľudia z celého sveta sa budú tešiť na rezerváciu leteniek do Tokia.

8. Ubatuba, Brazília

100 pláží, priezračná voda, absolútny raj pre surferov. Ubatuba a jej okolie sa stali obľúbenými u ľudí zo Sao Paola, ktorých láka ohromujúce pobrežie. Pre tých, ktorí neradi trávia celý deň na pláži, je tu svieži atlantický dažďový prales a tam mnoho turistických chodníkov.

7. Aberdeen, Škótsko

Celé mesto je zahalené v bielej. Nazvali by sme ho nevestou zemepisu, ale skôr je známe ako Žulové Mesto vďaka žiariacemu bielemu kameňu, z ktorého bola veľká časť mesta postavená. Nachádza sa na severovýchode Škótska. Aberdeen má všetko, od romantických zrúcanín až po rozľahlé pobrežné scenérie. Toto mesto tiež poskytuje kvalitné reštaurácie, galérie a múzeá priamo v meste.

6. Cali, Kolumbia

Cali je život, Cali je energia. Je tiež hudbou a tancom. Dominujú tu európske a africké kultúry a vzduch je plný neustálej atmosféry tropických večierkov.

5. Vanuatu, Austrália

Táto malebná súostrovná krajina, ktorá sa nachádza východne od Austrálie, sa môže pochváliť viac ako 80 ostrovmi a má najvyššiu hustotu jazykov na obyvateľa na svete. Ponuka aktivít je tiež rozmanitá – od turistiky priamo na sopku až po prvotriedne potápanie.

4. Luxembursko

Toto nádherné miesto bolo vyhlásené organizáciou UNESCO za Svetové kultúrne dedičstvo. Medzi jeho hlavné atrakcie patria zastarané hrady, skalnaté kaňony, krásne dediny a nádherné vinice. Táto malá krajina v sebe skrýva naozaj veľa a návštevníci si môžu vychutnať skutočne obohacujúci zážitok.

3. Si-an, Čína

Hovorí Vám niečo Čínska civilizácia alebo terakotoví bojovníci? Nachádzajú sa v meste Si-an, ktoré je tiež nazývané ako Čínske múzeum v prírode kvôli jeho početným historickým pamiatkam. Príďte v roku 2020, v tomto starobylom meste plánujú špeciálny program pre turistov pozostávajúci z 30 nočných turistických trás po celom Si-an, vrátane špeciálnych nočných trhov a predstavení.

Súvisiace: Rebríček 12 najlepších prímorských miest v južnej Európe

2. Bilbao, Španielsko

Bilbao je rozkvitajúce kultúrne centrum Španielska s pestrou lokálnou kuchyňou, úchvatnými stavbami a výnimočnou panorámou mesta. Budúci rok sa stane Bilbao tiež hostiteľským mestom najobľúbenejšej futbalovej súťaže v Európe.

1. Buriram, Thajsko

Táto oblasť sa začala meniť na športové centrum po tom, čo sa na Medzinárodnom okruhu Chang v roku 2018 konalo prvé podujatie MotoGP. Táto udalosť sa bude konať znova v marci 2020, čo pritiahne veľké davy turistov. Vidiecka provincia Buriram je tiež miestom, ktoré sa oplatí navštíviť, pretože je domovom niektorých z najcennejších thajských pamiatok – Khmer, vrátane neuveriteľného komplexu Phanom Rung.

Zdroj: Airbnb

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.