Rebríček 10 najluxusnejších značiek šperkov na svete

Šperky sú neoddeliteľnou súčasťou ľudskej histórie a svoje kľúčové postavenie si zachovávajú aj v súčasnosti. Hodnotné estetické doplnky v raných érach dejín odzrkadľovali vysoké spoločenské postavenie, prominentné rodinné zázemie a všeobecný spoločenský vplyv svojich majiteľov. Ľudia v súčasnosti nosia šperky z rôznych dôvodov. Niektorí sa nimi zdobia v snahe o držanie kroku s módnymi trendmi. Iní si volia náramky a s nimi zladené náhrdelníky jednoducho preto, aby vyjadrili vlastnú individualitu. Prirodzene, mnohí ľudia volia drahý šperk ako symbol svojej emocionálnej zaangažovanosti v podobe zásnubných či svadobných prsteňov.

Je však potrebné poznamenať, že nie všetky šperky sa hodia každému nositeľovi. Elitná kategória modernej populácie preferuje výhradne luxusné kúsky, ktoré dokonale vyjadrujú eleganciu a extravaganciu konkrétneho človeka. Predstavujeme Vám preto zoznam desiatich najextravagantnejších značiek šperkov na svete. Niektoré zo spomenutých značiek sú pravdepodobne známe aj širokej verejnosti, ale iba vyvolení sa môžu ozdobiť kreáciami na našom zozname.

10. Chopard

Táto švajčiarska značka sa síce preslávila predovšetkým svojimi luxusnými náramkovými hodinkami, avšak jej ponuka prestížnych šperkov je prinajmenšom rovnako pozoruhodnou záležitosťou. Značka Chopard využíva pri výrobe svojich šperkov výhradne tie najkvalitnejšie materiály, pričom sa vo veľkej miere spolieha na prvotriedne 18-karátové zlato a drahé kamene najvyššej kvality. Okrem samotných materiálov však venuje mimoriadnu pozornosť aj detailom svojich kúskov, ktoré ďalej navyšujú hodnotu drahej línie produktov tohto výrobcu.

9. Mikimoto

Kokichi Mikimoto, zakladateľ tejto luxusnej značky, si vybudoval reputáciu prestížneho výrobcu prvotriednych šperkov. Okrem toho je však prvým hráčom na tomto trhu, ktorý v rámci výroby drahých doplnkov začal využívať a propagovať perly z umelých liahní. Mikimotova kolekcia šperkov zahŕňa jedine tie najkvalitnejšie perly, medzi ktoré sa radia perly južných morí, perly získané z perlorodiek kráľovských, tahitské perly, biele perly a ďalšie vzácne druhy perál. Kovové komponenty Mikimotových šperkov sú vyrobené výhradne z 18-karátového zlata a platiny, a dozdobené sú diamantmi výnimočnej jasnosti. Keď sa jedná o perlové náhrdelníky a ostatné šperky podobného typu, Mikimoto sa spolieha na nite z najkvalitnejšieho hodvábu.

8. Bulgari

Niet pochýb o tom, že značke Bulgari patrí prominentné miesto vo svete luxusných výrobkov – od módy cez hodinky až po šperky. Keď je reč práve o šperkoch, táto značka so sídlom v Ríme dokonale kombinuje eleganciu s extravaganciou, pričom nemá problém zostať verná svojim tradíciám. Šperky tohto výrobcu aj v súčasnosti tlmočia základný štýl značky, ktorý je prezentovaný obrovskými drahými kameňmi, odvážnymi líniami a dokonale vybrúsenými drahokamami, ktoré si získali mimoriadne veľkú popularitu už v rámci talianskej módy 60. rokov minulého storočia. Značka Bulgari sa vo svojej kolekcii šperkov pýši tými najkvalitnejšími vzácnymi minerálmi a prvotriednym 18-karátovým zlatom.

7. Piaget

Aj značka Piaget si získala dobré meno v radoch bežných zákazníkov. V počiatkoch svojej kariéry sa venovala predovšetkým výrobe luxusných hodiniek a bola súčasťou britskej hodinárskej spoločnosti Jura. Podnikanie značky sa však rozrastalo závratnou rýchlosťou a čoskoro vkročila aj na trh s prestížnymi šperkami. V tomto sektore sa jej skutočne darí a neustále uvádza na trh vysoko luxusné kúsky, ktoré si však môžu dovoliť zaobstarať iba najbohatší predstavitelia ľudskej spoločnosti. Značka Piaget sa v súčasnosti vo veľkej miere zameriava na kombinovanie konceptov Starého sveta so štýlovým moderným dizajnom. Charakteristickými prvkami výrobkov tejto značky sú elegantné línie a výrazné uhly. Snáď najslávnejším dizajnom značky je takzvaná „Ruža“ („Rose“), ktorá zdobí rôzne typy šperkov tohto výrobcu.

6. Graff

Graff je mimoriadne prestížnou značkou, ktorá sa teší obrovskej popularite predovšetkým medzi bohatými a elitnými jedincami. Výnimočnosť kolekcie šperkov tejto značky umocňuje majstrovské remeslo a kvalita drahokamov a kovov použitých pri výrobe jej produktov. Zásadnú úlohu však hrá aj veľkosť samotných vzácnych kameňov, na ktoré sa táto značka zameriava. Laurence Graff, zakladateľ tejto značky, jednoducho nedá dopustiť na mimoriadne veľké drahokamy.

5. Tiffany

Aj laická verejnosť si je vedomá skutočnosti, že značka Tiffany je vo svete luxusných šperkov zárukou kvality. Výrobky tejto značky totiž môžete nosiť denne, pri akejkoľvek príležitosti. Obrovská kolekcia šperkov značky Tiffany sa navyše neobmedzuje iba na doplnky pre dámy, ale ponúka šperky aj pre pánov a dokonca deti. Táto značka sa objavila na svetovom trhu už v roku 1837 a odvtedy uvádza do predaja jedinečné kúsky, ktoré pochádzajú z dielní špičkových remeselníkov. Výroba najluxusnejších doplnkov tejto značky si často vyžaduje aj niekoľko rokov.

4. Buccellati

Značka Buccellati vzdáva česť svojim koreňom elegantnými šperkami, ktoré sú vyrobené z najkvalitnejšieho talianskeho zlata. Táto značka sídli v Ríme a jej bohatá história sa dokonale odzrkadľuje na prestížnych doplnkoch, ktoré sú inšpirované starorímskym dizajnom. Medzi najpredávanejšie produkty tejto značky patria napríklad náramky a náhrdelníky vyrobené v súlade s luxusným rímskym štýlom. Značka Buccellati navyše často experimentuje s novými výrobnými postupmi, ktoré dodávajú jej šperkom výnimočný charakter a nenapodobiteľný vzhľad. Jej výrobky sú charakteristické matnými kovovými povrchmi a drahokamami, a diamantmi najvyššej kvality.

3. Van Cleef & Arpels

Značka Van Cleef & Arpels vznikla v momente, keď sa Estelle Arpelsová a Alfred Van Cleef rozhodli, že zo svojej spoločnej spolupráce vybudujú dlhodobé podnikanie. Kým väčšina šperkov z kolekcie tejto značky sa vyznačuje štýlom Starého sveta, ďalšie línie produktov disponujú prvkami, ktoré umocňujú ich vlastný osobitný charakter. Značka pravidelne uvádza na trh výrobky, ktoré v sebe spájajú tradičné dizajnérske hodnoty a technologickú odbornosť na vysokej úrovni.

2. Cartier

Cartier je ďalšou značkou na našom zozname, ktorá dlhodobo prináša svojim zákazníkom šperky najvyššej kvality. Bola založená v roku 1860 a už v počiatkoch svojej kariéry sa medzi jej klientov radili príslušníci popredných šľachtických rodov, ktorí chceli vlastniť kolekcie šperkov presne podľa svojich požiadaviek. Najznámejším dizajnom tejto značky je takzvaný „panter“, ktorý sa na verejnosti objavil už v mnohých prevedeniach, a neustále sa prispôsobuje meniacim sa nárokom zákazníkov tejto populárnej značky. Značka Cartier je známa svojou úctou k princípom štýlu Art Deco, no zároveň ponúka niekoľko jedinečných produktov, ktoré sú charakteristické umeleckým štýlom Starého sveta.

1. Harry Winston

Značka Harry Winston sa začala presadzovať na trhu s luxusnými šperkami už v roku 1932 a odvtedy sa drží na samom vrchole tohto sektora. Využíva výhradne tie najkvalitnejšie drahokamy a vzácne kovy, pričom výrobe jej produktov sa venujú výlučne tí najschopnejší remeselníci. Luxusné doplnky značky Harry Winston sa vyznačujú vysokou mierou elegancie a extravagantnosti, no zároveň sú dostatočne odolné na to, aby odolali neľútostnej skúške času.

Zdroj: Jewellery Passion, Ranked

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.