Rebríček 10 najlepšie zarábajúcich ľudí na Instagrame

Instagram možno začínal ako sociálna sieť, kde pridáte svoje fotky či už seba samého alebo Vášho jedla, ale od tej doby sa stal zlatou baňou pre ľudí, ktorí sú dostatočne zdatní a dokážu získať status Influencera. Influencer je používateľ Instagramu, ktorý má veľa nasledovateľov a ľudí zaujíma jeho názor, pričom je jedno, či je zameraný na cestovanie, krásu, technológie, či dokonca jedlo. Influenceri zarábajú na reklame a sponzorských príspevkoch. Kým zo začiatku mohli tento status získať iba vlastníci web stránok a blogeri, dnes sa ním môže pýšiť ktokoľvek od supermodeliek cez hercov a spevákov, až po hviezdy z reality show. Dátová spoločnosť Hopper HQ vydala nedávno zoznam najlepšie zarábajúcich ľudí na Instagrame a nikto nebude prekvapený, keď uvidí v zozname 5 zo svetoznámych sestier Kardashian-Jenner.

Kylie Jenner – 115 miliónov nasledovateľov a 1 milión dolárov ( 760 000 libier) za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#ad I can always count on my @sugarbearhair vitamins to help keep my natural hair healthy and strong 🐻💗+ they taste delicious! #sugarbearhair

Príspevok, ktorý zdieľa Kylie (@kyliejenner),

Najmladšia zo sestier Kardashian- Jennerových vedie tento zoznam s prekvapujúcim honorárom 1 milión dolárov za sponzorovaný príspevok. Zvyčajne sa zameriava na svoju vlastnú značku kozmetiky, ale občas nájdete aj reklamný príspevok na vlasovú kozmetiku.

Súvisiace: Ako vizážistka Huda Kattanová vybudovala miliardové podnikanie na Instagrame

Selena Gomez – 143 miliónov nasledovateľov, 800 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Striking a pose in the new @puma Defy Mid. #DoYou

Príspevok, ktorý zdieľa Selena Gomez (@selenagomez),

Obrázok Seleny, ktorá sŕka kolu cez slamku je príspevok, ktorý sa na Instagrame stal na istý čas najobľúbenejším príspevkom, takže je samozrejmé, že sa nachádza v tomto zozname. Naposledy jej mastný šek za reklamu vypísala spoločnosť Puma.

Cristiano Ronaldo – 141 miliónov nasledovateľov, 750 000 dolárov za príspevok.

Tento svetoznámy atlét je jasná voľba pre značky, ktoré sa snažia zviditeľniť v online svete. Nedávno ukončil platenú reklamu pre spoločnosť Sixpad, ktorá vyrába náradie na fitnes.

Kim Kardashian West – 117 miliónov nasledovateľov, 720 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#Ad Nothing ever stopped me from being me until #morningsickness. You know how sick I was while pregnant; I could barely get out of bed. That was before I found a safe & effective med to treat my morning sickness when diet & lifestyle changes didn’t help. I hear there’s a new formulation of the drug combination I took that’s made to work faster & longer. If you’re pregnant & feeling sick & changing your diet & lifestyle doesn’t work, ask your doctor about Bonjesta® (doxylamine succinate/pyridoxine HCl). Most common side effect is drowsiness. Bonjesta.com for safety info. For U.S. residents only. INDICATION Bonjesta® is a prescription medicine to treat nausea & vomiting of pregnancy in women who haven’t improved with change in diet/other non-medicine treatments. Bonjesta® hasn’t been studied in children under 18. LIMITATIONS OF USE It isn’t known if Bonjesta® is safe & effective in women with severe nausea & vomiting of pregnancy (hyperemesis gravidarum). Women with this condition may need to be hospitalized. SELECT SAFETY INFORMATION Don’t take Bonjesta® if you’re allergic to doxylamine succinate, other ethanolamine derivative antihistamines, pyridoxine hydrochloride or any ingredients in Bonjesta®. See Patient Information leaflet for complete list of ingredients. Don’t take Bonjesta® in combination with medicines called MAOIs, as these medicines can intensify & prolong adverse central nervous system (CNS) effects of Bonjesta®. Ask your healthcare provider/pharmacist if you aren’t sure if you take an MAOI. The most common side effect of Bonjesta® is drowsiness. Don’t drive, operate heavy machinery or do other activities that need your full attention unless your healthcare provider says you can. Don’t drink alcohol, or take other CNS depressants such as cough & cold medicines, certain pain medicines & medicines that help you sleep while taking Bonjesta®. Severe drowsiness can happen or become worse causing falls/accidents. Bonjesta® may result in false positive urine drug screening for methadone, opiates and PCP. Duchesnay USA encourages you to report negative side effects of prescription drugs to the FDA. Visit www.fda.gov/medwatch or call 1-800-FDA-1088

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian West (@kimkardashian),

Tento zoznam by nemohol byť úplný bez tohto influencera, ktorý zhromaždil 114 miliónov nasledovateľov. Tak ako Kylie, aj Kim sa momentálne sústreďuje na vlastnú značku kozmetiky, napriek tomu dokáže za jeden príspevok, ktorý propaguje tabletky na rannú nevoľnosť, zhrabnúť až takmer 800 000 dolárov.

Beyonce Knowles – 117 miliónov nasledovateľov, 700 000 za jeden príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beyoncé (@beyonce),

Video pod názvom Apeshit, ktoré vyrobili Beyonce a Jay-Z pravdepodobne pomohlo múzeu v Louvre pekne zarobiť. Kráľovnin Instagram esteticky vôbec nedáva do popredia reklamu a takmer nikdy nemá popisy k fotkám, preto je veľmi ťažké z jej príspevkov zistiť, ktorý z produktov je vlastne primárne propagovaný.

Dwayne Johnson – 115 miliónov nasledovateľov, 650 000 za príspevok.

Skala, alebo The Rock, tiež drží svoje sponzorské príspevky na uzde, keďže jediné, čo otvorene propagoval, boli botasky pri spolupráci s Under Armor.

Justin Bieber – 102 miliónov nasledovateľov a 630 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Running from the devil like

Príspevok, ktorý zdieľa Justin Bieber (@justinbieber),

Justinova šialená armáda fanúšikov kúpi všetko, čo propaguje ich idol, takže vôbec nie je prekvapujúce, že zhrabne vyše pol milióna za príspevok. Podobne ako jeho kolegovia, aj jeho príspevky vyzerajú, že nie sú sponzorované jednou konkrétnou značkou, keďže žiadnu otvorene nepropaguje.

Neymar da Silva Santos Junior – 102 miliónov nasledovateľov a 600 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Nice skills @garethbale11 #timeonyourhands @wish

Príspevok, ktorý zdieľa EneJota 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr),

Futbalová hviezda Neymar Jr. pravdepodobne pekne zarobil na príspevkoch, ktoré propagovali online nákupy na stránke Wish a pravdaže na príspevkoch pre značku všetkých atlétov, Nike. Musíme ale poznamenať, že spolupráca s týmito značkami nikdy nebola verejne uznaná, ale toto sú zrejmé reklamné príspevky.

Lionel Messi – 98 miliónov nasledovateľov a 500 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Listos / Ready @adidasfootball! 🇦🇷⚽ #NEMEZIZ #HereToCreate

Príspevok, ktorý zdieľa Leo Messi (@leomessi),

Ďalší svetoznámy atlét a futbalový hráč, ktorý zarába za každý svoj príspevok pol milióna dolárov vďaka svojej dohode so značkami ako Adidas.

Súvisiace: Ľudia si plánujú výlety podľa fotiek z Instagramu a kazia si zážitok z cestovania

Kendall Jenner – 95 miliónov nasledovateľov, 500 000 dolárov za príspevok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Escaping to the beautiful life with @tods #ItalianInspiration #ad

Príspevok, ktorý zdieľa Kendall (@kendalljenner),

Spolu s Messim je tu ďalší potomok Krisa Kardashiana, Kendal Jenner, ktorá tiež zarobí pol milióna. Kendal už pekne zarába na modelingu, Kardashianskej reality show a rôznych ďalších aktivitách. Jednou z týchto aktivít je spolupráca so značkou módnych doplnkov Tod’s, ktorým patril aj jej nedávny príspevok na Instagrame.

Zdroj: The Week UK, LATimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.