Rebríček 10 najlepších značiek luxusných hodiniek

Najznámejšie značky zo sveta hodiniek.

Či už ste milovníkom hodiniek celý život alebo sa o luxusné hodinky ešte len začínate zaujímať, vedzte, že existuje množstvo hodinárskych značiek, ktoré vyžarujú štýl, kvalitu a prestíž. V ich prípade je možné pozorovať hodinky svetovej triedy, ktoré na trhu vynikajú zas a znova. Ide pritom o klenotnícke produkty, ktoré predstavujú vhodné umelecké kúsky na investovanie.

Hodinky v priebehu histórie

Hodinky mali svoje miesto v napredovaní moderných dejín už od nepamäti. Hodinky na svojom zápästí mal človek, ktorý sa prechádzal po Mesiaci a uskutočňoval svoj Mesačný prieskum. Prvý let človeka by sa nikdy neuskutočnil bez toho, aby v kabíne lietadla nebol nainštalovaný aj chronograf. Počas obdobia vojen všetci vojaci žili a umierali s hodinkami vo svojich vreckách.

Akonáhle objavíte svoju náklonnosť k procesu výroby hodiniek a k celkovému hodinárskemu zberateľstvu, vedzte, že bude ťažké vzdať sa tohto opojného sveta sofistikovanosti, precíznej výroby a dizajnu. Toto je naše zhrnutie desiatich najlepších luxusných hodinárskych značiek, ktoré by ste mali poznať.

1) Longines

Hodinky značky Longines.

Značka Longines je synonymom elegancie, zaužívanej tradície a výkonu. Najznámejšou je však vďaka svojim skúsenostiam zo svetových šampionátov a medzinárodných športových federácií. So svojim sídlom vo švajčiarskom meste Saint-Imier je jej hodinárska odbornosť renomovanou už od roku 1832, a to predovšetkým vďaka svojej elegancii a trvanlivosti.

Súvisiace: Najväčšie mená vo svete hodiniek vytvárajú hodinárske komplikácie, ktoré sa ľahko nosia

2) Patek Philippe

Hodinky značky Patek Philippe.

Známa hodinárska značka Patek Philippe je jednou zo svetovo najprestížnejších značiek. Jedná sa o posledný nezávislý rodinný podnik vyrábajúci hodinky, ktorý sa nachádza v Ženeve. Údajne je to pritom práve táto značka, ktorá vytvára svetovo najlepšie hodinárske kúsky. Je vybudovaná na základných hodnotách inovácie, estetiky a emócií. Disponuje kúskami, ktoré sa môžu pochváliť zložitým mechanizmom a tradičným štýlom. Rovnako ide aj o kúsky, ktoré preferuje samotná kráľovská rodina naprieč svojou 170-ročnou históriou.

Hodinky od značky Patek Phillipe sú investíciou, ktorú je možné predávať ďalším generáciám a rovnako ide o nesmierne hodnotný kúsok, ktorý môže zdobiť vaše zápästie. Na internetovej stránke značky Patek Philippe je možné nájsť rozličné modely, ktoré sú predávané v jej pobočkách roztrúsených vo viac ako 150 krajinách po celom svete.

3) Audemars Piguet

Hodinky značky Audemars Piguet.

Táto luxusná značka sa zrodila v roku 1873 vďaka študentovi technológií Jules-Louisovi Audemarsovi a študentovi ekonómie Edward-Augusteovi Piguetovi. Pôvodne sa jednalo o experiment vo výrobe, precíznej práci a kvalite. V súčasnosti sú tieto hodnoty značky aj naďalej aktuálne a rovnako sú aj sčasti dôvodom toho, prečo sú ikonické kúsky značky (ako Royal Oak alebo Millenary) tak žiadané naprieč všetkými generáciami.

Ak vlastníte hodinky značky Audemars Piguet, môžete sa osobne presvedčiť o tom, že ide o štýlové mechanické hodinky, ktoré boli vyrobené neuveriteľným remeslom a bezchybnou konečnou úpravou. Značka je známa aj vďaka tomu, že vytvorila prvé luxusné a športové hodinky z ocele s názvom Royal Oak a prvé nadrozmerné hodinky s pomenovaním Royal Oak Offshore.

4) Chopard

Hodinky značky Chopard.

Známa klenotnícka značka je populárnou vďaka svojim luxusným švajčiarskym hodinkám, ktoré možno zaradiť ku skutočne vysoko kvalitnému klenotníctvu. Louis-Ulysse Chopard, ktorý pred časom ešte len začínal pôsobiť ako umelecký hodinár, vytvoril také kúsky, ktoré sa stali známymi vďaka svojmu inovatívnemu dizajnu a umeleckej hodnote. Zaujímavosťou je, že k úplne prvým zákazníkom tejto značky sa zaradil aj ruský cár Mikuláš II.

Vďaka svojim výrazným a charakteristickým chronometrom, vynikajúcej pozornosti venovanej detailom a najmodernejším technologickým inováciám, je Chopard jednou zo svetovo najlepších luxusných hodinárskych značiek, ktoré v súčasnosti existujú.

5) Vacheron Constantin

Hodinky značky Vacheron Constantin.

Vzhľadom na to, že daná značka vznikla ešte v roku 1755, predstavuje jedného z najdlhšie existujúcich výrobcov luxusných hodiniek na svete. Podobne ako aj mnoho jej konkurentov, bola založená vo švajčiarskej Ženeve, a to konkrétne Jean-Marcom Vacheronom. Ničím neprerušenou 260-ročnou tradíciou precíznosti a bystrým okom pre zabezpečenie tradičnej štýlovosti, vás hodinky Vacheron Constantin dostanú do skvelej spoločnosti. Vlastníkmi takýchto hodiniek sú napríklad Marlon Brando, egyptský kráľ Farouk, Napoleon Bonaparte, Harry Truman a pápež Pius IX.

6) IWC Schaffhausen

Hodinky značky IWC Schaffhausen.

Bostonský výrobca hodiniek, Ariosto Jones, založil značku IWC Schaffhausen v roku 1868. Zjednotil tým progresívne schopnosti americkej výroby so zručnosťami, dizajnom a remeslom švajčiarskych hodinárov. Toto medzinárodné spojenie tak v konečnom dôsledku vytvára hodinky s bezchybným štandardom estetiky a funkčnosti.

Podobne ako aj so záväzkom ku všetkému vyššie spomenutému, disponuje značka pozoruhodnými certifikátmi v oblasti trvalej udržateľnosti a environmentálnej produkcie. Svoju reputáciu si tak vybudovala nielen znamenitými hodinárskymi kúskami, no rovnako aj svojim spojením s trvalou udržateľnosťou.

7) Rolex

Rolex je značkou, ktorá nepotrebuje žiadne predstavenie, a to ako v kruhoch hodinárskych nadšencov, tak aj v kruhoch bežných pozorovateľov populárnej kultúry. Prestížna značka Rolex je jednoducho synonymom pre „luxusné hodinky“. Je jednoducho rozpoznateľná a milovaná všetkými vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu, dojmu a funkčnosti.

Hodinárska kolekcia značky s pomenovaním Day Date ustála test času a do dnešného dňa produkuje viac ako 2 000 kusov hodiniek denne. Stále však existuje celá škála modelov, kolekcií a úprav, ktoré je možné v rámci značky preskúmať.

8) Cartier

Hodinky značky Cartier.

Cartier je nepochybne jednou z najrozpoznateľnejších značiek luxusných hodiniek a šperkov. A nie je tomu tak iba pre jej prestížne postavenie v populárnej kultúre ale užíva si aj celebritnú, či mediálnu obľúbenosť. Značka vznikla v polovici 19. storočia v Paríži, a teda priamo v srdci módneho sveta. Edward VII. ju opísal ako „klenotníka kráľov a kráľa klenotníkov“. Aktuálne je značka prezentovaná ako hrdý výrobca luxusných pokladov a ideálnych hodiniek, ktoré si márnotratne zadovážite v prípade, že zatúžite po trocha extravagancie.

Súvisiace: Prekvapivý vplyv Francúzov na históriu hodinárskeho priemyslu

9) Breitling

Hodinky značky Breitling.

Podobne ako Rolex je aj značka Breitling menom, ktoré je synonymom trhu s luxusnými hodinkami. Rovnako je nesmierne žiadaným kúskom ako v prípade hodinárskych nadšencov, tak aj v prípade ašpirujúcich milovníkov hodiniek. Aj napriek tomu je však značka známa aj pre iné vecí, než len pre svoju žiadanosť a bezchybný vzhľad, či pocit, ktorý navodzuje.

Jej reputácia bola totižto vybudovaná na excelentnosti v otázke trvanlivosti a precíznosti tak ostrej ako žiletka. Inšpirovaná bola letectvom, a preto sa v súčasnosti často hovorí, že ovládla ako súš, tak aj vzduch a koniec koncov aj more. Mnoho jej hodinárskych kúskov obsahuje také funkcie a nástroje, ktoré boli využívané pilotmi, a ktoré dokážu bohato naplniť aj požiadavky účastníkov „morského trhu“. Značka totižto ponúka aj potápačské hodinky, ktoré sú všestranné a spoľahlivé do takej miery, do akej sú aj štýlové.

10) OMEGA

Hodinky značky OMEGA.

Značka OMEGA má doslova hviezdnu reputáciu. Od svojho počiatku v roku 1848 bola prítomná hneď pri niekoľkých najvplyvnejších historických momentoch. Po dobu viac ako 170 rokov boli jej hodinky a hodinárske kúsky prítomné v celosvetovej histórii, nakoľko ozdobovali zápästia svetovo najmocnejších lídrov. Rovnako sa vydávali do hlbín oceánov a dokonca cestovali aj do vesmíru. Zákazníkom značky OMEGA je teda človek, ktorý si cení vysoký výkon a vynikajúci dizajn. V roku 1917 boli práve hodinky tejto značky označené britským kráľovským letectvom Royal Flying Corps za oficiálny model ich bojových jednotiek. V roku 1918 nasledovalo rovnaké rozhodnutie zo strany armády USA. Od Mesiaca až k oficiálnemu sponzorovi Olympijských hier – všade tam bola OMEGA prítomná.

Kompletná príručka portálu Spot The Watch vám poskytne každú dôležitú informáciu v prípade, že si zo širokej ponuky značky neviete vybrať kúsok práve pre seba. Taktiež však poskytuje zoznam tých najlacnejších Omega hodiniek, ktoré si jednoducho nemôžete nechať ujsť.

Zdroj: FingerLakes1

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.