Rebríček 10 najbohatších ľudí z LGBTQ komunity

Tim Cook a Giorgio Armani sú hodní miliardy dolárov.

Aj medzi členmi LGBTQ komunity sa nájde zopár veľmi bohatých ľudí. Svoj majetok, presahujúci miliardu dolárov, zdedili, alebo zarobili vlastným podnikaním.

Pozrite si rebríček 10 najbohatších členov z komunity LGBTQ.

David Geffen, spoluzakladateľ spoločnosti DreamWorks, má podľa magazínu Forbes majetok v čistej hodnote $9,9 miliárd.

David Geffen.

Geffen odštartoval svoju kariéru ako hollywoodsky agent, no základy svojho majetku položil vytvorením hudobných vydavateľstiev Asylum Records, Geffen Records a DGC Records. V roku 1994 spolu so Stevenom Spielbergom a Jeffreym Katzenbergom založili filmové štúdio DreamWorks. Geffen údajne vlastní množstvo nehnuteľností a zbierku umenia v hodnote $2 miliardy.

V roku 2007 označil magazín Out Geffena za najvplyvnejšieho gaya v USA.

Giorgio Armani, módny návrhár s čistou hodnotou majetku okolo $8,9 miliárd.

Giorgio Armani.

Armani nastúpil po svojom odchode zo zdravotníckej školy do armády. V 70-tych rokoch začal s navrhovaním pánskeho oblečenia, no jeho kariéra sa rozbehla, až keď začal v roku 1980 obliekať populárneho amerického herca Richarda Gera. Odvtedy sa módny dom Armani zväčšil na impérium, ktoré zahŕňa oblečenie a doplnky, interiérové doplnky ale aj hotely.

Peter Thiel, spoluzakladateľ spoločnosti PayPal, má majetok v čistej hodnote $5,2 miliárd.

Peter Thiel.

V roku 1999 spoluzaložil Thiel spoločnosť PayPal, ktorá mala poskytovať jednoduchú cestu posielania peňazí prostredníctvom rôznych zariadení. Až do momentu jej odkúpenia spoločnosťou eBay, bol Thiel jej výkonným riaditeľom. Jeho podiel v spoločnosti mal v tom čase hodnotu $55 miliónov. Thiel patril aj k prvým investorom spoločnosti Facebook a založil spoločnosť Palantir, ktorá sa zameriava na analýzu dát a podľa magazínu Forbes má hodnotu $20 miliárd.

V súčasnosti žije so svojím manželom Mattom Danzeisenom v Los Angeles.

Jon Stryker, dedič spoločnosti pre medicínske technológie. Podľa údajov magazínu Forbes má jeho majetok čistú hodnotu $4,4 miliardy.

Jon Stryker.

Strykerov starý otec založil Stryker Corp., spoločnosť pre medicínske technológie, ktorá podľa magazínu Forbes predala v roku 2019 zariadenia v celkovej hodnote $14,9 miliárd. Stryker, ako jeden z dedičov rodinného majetku, je filantrop, ktorý už stihol venoval veľké sumy na charitu a štipendiá. Do dnešného dňa rozdal $585 miliónov.

Stryker tiež založil spoločnosť Arcus Foundation, ktorá bojuje za práva komunity LGBTQ a ochranu opíc.

Domenico Dolce, módny návrhár s čistou hodnotou majetku $2 miliardy.

Domenico Dolce.

Dolce a Stefano Gabbana, ktorí sa spoznali v klube, založili spoločnú módnu značku v roku 1985. Ich charakteristické zvieracie vzory okamžite upútali pozornosť na módnych podujatiach a všimla si ich aj spevácka ikona Madonna. Miesto značky Dolce & Gabbana‘ v histórii módy tak bolo nadobro spečatené.

Jennifer Pritzker, dedička siete hotelov, je jedinou transrodovou miliardárkou na svete.

Bývalá dôstojníčka v armáde, Pritzker, zdedila časť majetku siete hotelov Hyatt, s čistou hodnotou $1,9 miliárd.

K svojej transrodovosti sa priznala v roku 2013, no až v roku 2017 sa vďaka tomu dostala na titulky časopisov, keďže prezident Trump v tom čase zakázal transrodovým ľuďom slúžiť v americkej armáde.

Iróniou je, že Pritzker bola predtým zástancom Trumpa a do jeho kampane vložila veľké sumy peňazí. Tento zákaz však zmenil jej postoj a začala podporovať terajšieho prezidenta Bidena.

Tim Cook, výkonný riaditeľ spoločnosti Apple, je čerstvý miliardár.

Tim Cook.

Cook sa stal výkonným riaditeľom spoločnosti Apple v roku 2011, po smrti jej zakladateľa Steva Jobsa. O desať rokov neskôr sa trhová hodnota spoločnosti priblížila k sume $2 biliónov, čo robí z Cooka miliardára. Napriek svojmu miliardárskemu statusu žije celkom skromne vo svojom dome v Palo Alto.

K svojej sexuálnej orientácii sa priznal v roku 2014

Michael Kors, módny návrhár, mal kedysi majetok v hodnote $1 miliardy, dnes je to necelých $600 miliónov

Michael Kors.

Kors rozbiehal svoju módnu spoločnosť z pivnice svojej matky v 80-tych rokoch a postupne si vybudoval svoje impérium. V roku 2011, keď bola jeho spoločnosť hodna $3,5 miliardy, sa rozhodol pre verejnú ponuku jej akcií verejnosti. V roku 2004 sa vďaka svojej účasti v porote projektu „Project Runway“, stal superstar. O 10 rokov neskôr bol už Kors miliardárom.

Aktuálne je jeho majetok o čosi menší. So svojím manželom Lance Le Pere však napriek tomu vedie šťastný a pokojný život v meste New York.

Ellen DeGeneres, s čistou hodnotou majetku $370 miliónov.

Ellen DeGeneres.

DeGeneres začala svoju kariéru ako standupová komička, ktorá mala koncom 90-tych rokov svoj vlastný sitcom s názvom „Ellen“. V tomto období sa aj priznala k tomu, že je lesbička a Hollywood ju zaradil na čiernu listinu. Na televízne obrazovky sa vrátila v roku 2003 so svojou dennou talkshow, ktorá aj dnes patrí k tým najpopulárnejším.

Je vydatá za Portiu de Rossi, s ktorou žijú v Los Angeles. 

Elton John je súčasťou hudobného priemyslu už desaťročia. Hodnota jeho majetku sa odhaduje na $500 miliónov.

Elton John.

John, ktorý začal svoju hudobnú dráhu v Anglicku, sa stal známy vďaka svojím bláznivým a šialene mnohofarebným kostýmom. Veľmi rýchlo sa stal kultúrnym fenoménom, ktorý dodnes vystupuje. Podľa magazínu Times sa doteraz predalo viac ako 300 miliónov hudobných nosičov.

Taktiež sa ukázal byť verným partnerom, s Davidom Furnishom žije už takmer tri desaťročia.

Zdroj: LATimes, BI

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.