Ralph Lauren, najbohatší americký módny dizajnér, odpovedal na 4 otázky

Ralph Lauren.

Písal sa rok 1986, keď sa tento americký módny návrhár dostal na rebríček 400 najbohatších Američanov, zhotovený magazínom Forbes. Už vtedy bol majetok amerického dizajnéra športového oblečenia, Ralpha Laurena, odhadovaný na minimálne 300 miliónov dolárov, a to práve vďaka jeho tzv. „podznačke“ Polo. Začiatky nie sú ľahké a Ralph Lauren je toho dôkazom. Jeho budúcnosť sa začala písať v roku 1967, keď sa pustil do kolekcie kravát s pôžičkou vo výške 50 000 dolárov, aby tak rozbehol módny biznis. Udával štýl vo svete módy, životného štýlu a po najnovšom táto módna značka rozširuje sortiment a svojím zákazníkom ponúka aj farby na maľovanie interiéru.

Lauren pre časopis Forbes v roku 1986: ”Páči sa mi, že som bohatý, ale snažím sa na to nemyslieť” … „Mohlo by ma to ovládnuť.“

Je rok 2019 a Lauren sa umiestnil na 100. priečke v rebríčku 400 najbohatších Američanov magazínu Forbes s odhadovaným majetkom 6,3 miliardy dolárov. Svoju prvú miliardu získal v roku 1996. Dnes 79-ročný Lauren ešte stále slúži ako výkonný a kreatívny riaditeľ spoločnosti Ralph Lauren Corp.

Časopis sa tak pozrel s Laurenom na jeho skromné začiatky:

Čo bolo vašou prvou prácou?

Ralph Lauren: Moja prvá práca bola ešte počas leta na strednej škole. Pracoval som v obchodnom dome Alexander´s v Bronxe, kde som mal na starosti reklamácie. Neskôr som pracoval v kancelárii spoločnosti Allied Stores, kde som rozposielal objednávky a taktiež pre spoločnosť, ktorá vyrábala rukavice. Pred tým, než som získal tieto práce, sa ešte niečo udialo. Pamätám si, že som vtedy stál v telefónnej budke a volal do pracovnej agentúry, či niečo nemajú. Ponúkali mi vtedy miesto buď v Saks alebo v Tiffany a ja som ich prerušil a povedal: „Počúvajte, beriem to, nemusíte mi ani platiť a ja vám ukážem, že to dokážem!“. Prácu som nedostal.

Lauren v roku 1967 so svojimi slávnymi širokými kravatami.

Kto boli vaši prví mentori?

Ralph Lauren: Boli tu ľudia, ktorí ma inšpirovali a ja som ich rešpektoval, no neboli to moji mentori. Počas dospievania som obdivoval atlétov, filmové hviezdy a koniec koncov aj spisovateľov, ako napr. Ayn Rand. Skutočnou inšpiráciou pre mňa bolo niečo iné. Súlad medzi mužom a ženou a ich spoločnými ideálmi, ktoré sú zobrazené v postavách spisovateľky Ayn Rand. Takže, toto boli moji skutoční mentori, s ktorými som sa stretával v knihách a filmoch, a pomohli mi tak vymodelovať život a svet, ktorého súčasťou som chcel byť.

Súvisiace: Ako Ralph Lauren a Brunello Cucinelli formovali tri desaťročia módy

Kedy ste zarobili svoj prvý milión?

Ralph Lauren: Tak toto si vážne nepamätám. Peniaze neboli mojou prioritou. Na začiatku som myslel iba na jedno a to, ako si zarobím na život. Ešte počas strednej školy sa ma všetci pýtali, čím chcem byť v budúcnosti. Moja odpoveď bola: „Milionár.“ Bolo to veľmi spontánne. Avšak ani potom peniaze neboli mojou prioritou. Jediné, čo som chcel, bolo vyjadriť všetky tie veci, v ktoré som veril, že sa musia dostať von.

Čo vám prvé pracovné ponuky dali? Čo ste sa naučili?

Ralph Lauren: Pomohli mi dostať sa von z bubliny, v ktorej som žil a ukázali mi tak odlišný pohľad na svet tam vonku. Mohol som tak vidieť, ako ľudia myslia, ako sa správajú a to najdôležitejšie, že som pochopil kto som a v čo verím, a šiel si za svojim.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.