Rafael Nadal a Richard Mille oslavujú 10 rokov spolupráce hodinkami za $1 milión

Rafael Nadal s hodinkami Richard Mille.

Najnovšie hodinky s mechanizmom tourbillon, ktoré vytvoril Richard Mille v spolupráci s Rafaelom Nadalom, sa môžu stať ich spoločným vrcholovým dielom.

Model hodiniek s názvom RM 27-04 váži iba 30 gramov a jeho vyvážený dizajn má prekvapivú výdrž. Jeho plávajúci ultraľahký tourbillon kaliber totiž dokáže odolať ranám do 12 000g , čo je zároveň nový rekord tejto inovatívnej švajčiarskej firmy.

Pri tvorbe vnútorného mechanizmu sa inšpirovali ťahovou silou tenisovej rakety a pohon je zabezpečený mikrotryskanovým pletivom s plochou veľkou iba 855 milimetrov štvorcových a pozostávajúcou z jediného pleteného oceľového lanka s priemerom iba 0,27mm. Táto konfigurácia nemá vo svete najvyššej horológie konkurenciu, a zároveň je v súlade s atletickou estetikou tohto hodinára.

Súvisiace: Zo spolupráce značky Richard Mille a Pharrell Williams vznikli hodinky snov

Nadal vo svojom vyhlásení na adresu tvorcov hodiniek chválou nešetril: “Aj po 10 rokoch partnerstva a času stráveného v tíme značky Richard Mille, ma neprestáva fascinovať talent, vášeň a neutíchajúce úsilie o dokonalosť, ktoré sú poznávacími znakmi tejto spoločnosti. Na svete je iba pár ľudí, ktorí sú schopní dosiahnuť taký stupeň technickej zdatnosti.”

Priekopnícky dizajn bol príznačne inšpirovaný tenisovou raketou.

Majstri zodpovední za konštrukciu hodiniek starostlivo ukotvili toto tenké lanko k napínaču umiestnenému na 5. hodine. Následne začali vytvárať jemné pletivo opatrným viazaním každého z hlavných laniek, a to ešte pred pridaním potrebných krížových laniek, ktoré každé pretkali nad a pod hlavné lanká. Dutý rám je kovaný z titánu triedy päť a tenké lanko ním prechádza 38 krát, kým sa neukotví v napínači umiestnenom na 10. hodine. Leštené titánové háčiky zaisťujú diagonálne umiestnený, skeletonizovaný mechanizmus (s 19 klenotami a 38-hodinovou rezervou chodu) k zabezpečenej sieti.

Súvisiace: Nová jachta Rafaela Nadala za $5 miliónov, na ktorej relaxoval počas pandémie

Aj púzdro s pieskovými a leštenými prvkami je jedinečné vďaka materiálu TitaCarb®, ktorý je registrovanou technológiou značky Richard Mille. Tento materiál je polyamid vyvinutý za účelom vysokého výkonu a z 38,5 percent je vystužený uhlíkovými vláknami, ktoré z neho robia jeden z najsilnejších materiálov svojho druhu.

Hodinky modelu RM 27-04 sú limitované na 50 kusov a dostupné výhradne v butikoch Richard Mille za 1 050 000 dolárov.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.