Prvý rezidenčný projekt Aston Martin zakotvil v Miami

Len nedávno sa začala výstavba 66 poschodovej obytnej budovy, ktorá je projektom výrobcu luxusných áut – Aston Martin.

Táto budova v spolupráci s najväčším globálnym developerom z Argentíny G&G Business Developments, prevádzkujúcim aj sieť supermarketov Magnate German Coto, prinesie do štvrte Biscayne Boulevard až 391 bytov, z ktorých je už najmenej polovica predaná.

Ako povedal zástupca projektu, ide o najvyšší developerský projekt, nachádzajúci sa na juh od New York City, čo si vyžaduje najväčší betónový základ, aký doteraz v Miami bol.

Jedným z najväčších výhod bude súkromný prístav pre superjachty, ktorý bude jediným hlbokomorským prístavom v centre Miami. Jedinečný dizajn tejto budovy v tvare plachty poskytuje na najvyšších poschodiach priestor siedmym strešným bytom – každý so súkromným bazénom. Jeden z nich – trojpodlažný strešný byt s rozlohou takmer 2000 m2, ktorý je na predaj za 50 miliónov dolárov, zahŕňa aj automobil Aston Martin Vulcans, ktorý je posledným z 24 vyrobených kusov na svete, v hodnote 3 miliónov dolárov.

Toto 50 miliónové sídlo sa pripojí k rade ostatných špičkových strešných apartmánov v Miami, ako napríklad byty v Eighty Seven Park na North Beach či Faena House, vďaka ktorým sa manažér hedžových fondov a filantrop Ken Griffin rozhodol kúpiť si 60 miliónový luxusný byt práve v Miami (nedávno ponúkol na predaj dva byty za 73 miliónov dolárov, ponuky však stiahol a nie je jasné, či sa predali).

Súvisiace: Najbohatší ľudia sveta sa sťahujú do luxusných bytov značiek ako Bvlgari či Armani

Jay Phillip Parker, generálny riaditeľ spoločnosti Douglas Elliman Florida Brokerage poznamenal, že developeri tohto projektu boli požiadaní, aby išli nad rámec svojich možností. To, že reakcia kupujúcich, ktorí hľadajú luxusné byty, je úspešná, vypovedajú projekty ako Eighty Seven Park – navrhnutý Renzom Pianom, ktorý ešte nie je dokončený a predsa je z takmer 90% vypredaný. Park Grove, ktoré je zoskupením troch vežiakov, predstavuje majstrovské dielo Rema Koolhaasa, či Monad Terrace v Miami Beach je dizajnovaný Jeanom Nouvelom a Kobim Karpom. Tieto projekty priamo hovoria o superlatívnom smerovaní trhu, ako aj o úspechu, ktorý si predajcovia na týchto projektoch naozaj užili, čo predstavuje dôkaz úspešnej reakcie na dopyt kupujúcich na celom svete, ktorí vyhľadávajú naozaj jedinečné luxusné byty.

Toto je fotografia automobilu Aston Martin Vulcan, ktoré je ponúkané v rámci nákupnej ceny strešného bytu. Je vyrobený z uhlíkových vlákien s uhlíkovými keramickými brzdami a 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou. Jeho dizajn bol predstavený na autosalóne v Ženeve počas roku 2015.

Dizajnéri nehnuteľností sa inšpirovali práve značkou predávajúcej automobilky. Pulty recepcií budú vyrobené z uhlíkových vlákien, dvere budú mať kožené západky a kľučky značky Aston Martin a rezidencie budú mať podstavce s poznávacím číslom. Kupujúci si ohľadom finálnej úpravy bytu taktiež môžu dohodnúť osobné konzultácie s Marekom Reichmanom, hlavným kreatívnym riaditeľom spoločnosti Aston Martin.

K budove patria rôzne benefity ako napríklad služby komorníka, fitnescentrum, galéria, kúpele a kaderníctvo, kuchyňa so šéfkuchárom, detské izby, dve kiná, nekonečný bazén, salónik Sky Lounge a priamy prístup do zálivu cez prístav. Na obrázku je jeden z vnútorných bazénov.

Dokončenie stavby je plánované na rok 2022. Ceny strešných bytov sa pohybujú v rozmedzí 750 tisíc až 50 miliónov dolárov. Viac informácií nájdete na stránke Aston Martin Residences Miami.

Zdroj: TheTimes, Sunday Times Driving

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.