Prvý elektromobil značky Rolls Royce ponúka luxusnú a trvalo udržateľnú jazdu

Model Rolls Royce Phantom je automobilovou klasikou milovanou mnohými. Konkrétne jeden kus tohto modelu však nedávno získal vylepšenie hodné 21. storočia, ktoré dokáže nahnať strach akejkoľvek Tesle.

Britská spoločnosť Lunaz nie je žiadnou neznámou v pretváraní vzácnych vozidiel. Jej špecializáciou je transformácia automobilov prostredníctvom elektrických pohonných jednotiek, vďaka ktorým si môže vlastník užívať svoje historické vozidlo aj vo vzdialenej budúcnosti.

Konkrétne v tomto prípade je predmetom experimentu automobilový model Phantom V, ktorý predstavuje vôbec prvý elektrický model značky Rolls Royce. Je začiatkom do značnej miery limitovanej edície kolekcie tridsiatich vozidiel tohto špičkového výrobcu automobilov, ktorá bude vyrobená v ústredí spoločnosti Lunaz v anglickom Silverstone.

Zakladateľ spoločnosti Lunaz, David Lorenz, v rozhovore pre magazín Forbes uviedol: „Práve teraz nastal ten správny čas pre elektrický Rolls Royce. Odpovedáme na potrebu spojenia nádherného klasického dizajnu s využiteľnosťou, spoľahlivosťou a trvalou udržateľnosťou elektrického pohonu.“

Nová kolekcia značky Rolls Royce má zahŕňať jednak modely Phantoms, ako aj Silver Clouds. Aj napriek tomu, že zakúpiť si automobil tejto značky nikdy nie je lacnou záležitosťou, vedzte, že cena týchto elektrifikovaných vozidiel modelu Phantoms bude začínať pomerne vysoko. Očakáva sa, že jeden kus takéhoto elektrifikovaného modelu bude stáť okolo 556 000 eur, zatiaľ čo elektromobily modelu Silver Clouds budú ponúkané za o niečo menšiu sumu, a to za približne 380 000 eur.

Každé klasické vozidlo je za účelom kompletnej rekonštrukcie dôsledne demontované.

Aj napriek tomu, že spoločnosť Lunaz bola založená len pred dvoma rokmi, pomerne rýchlo sa odlíšila od zvyšných konkurentov. Podarilo sa jej to výberom tých najlepších klasických áut, ktoré už viac nie sú funkčné a následnou implementáciou nekompromisných rekonštrukčných zásahov, ktorými vozidlám dodáva druhý dych. Prvý skompletizovaný automobil značky Rolls-Royce v tejto sade podstúpil kompletnú renováciu.

Aktuálne je tak jeho súčasťou aj luxusný interiér, v ktorom je možné nájsť svetlosivé kožené čalúnenie vyrobené z trvalo udržateľných zdrojov. Súčasťou modelu je aj najväčšia elektrická batéria na svete s výkonom 120 kW/h a sp 482 kilometrovým dojazdom. Kvalita tohto prevedenia by však vzhľadom na mozgy stojace za každou z prác spoločnosti nemala byť prekvapujúca. Ide totižto o ľudí s prvotriednym rodokmeňom, nakoľko zakladatelia spoločnosti trávili svoj čas vo vedúcich pozíciách v radoch značiek ako Aston Martin, Ferrari, či McLaren.

Súvisiace: Ľudia sa aktuálne zúčastňujú aukcií miliónových automobilov bez toho, aby ich vôbec videli naživo

Luxusné prvky automobilu však nekončia len pri najväčších komponentoch vozidla. Dokonca aj tie najmenšie elementy sú premyslené do posledného detailu. Dôkazom toho je obloženie z recyklovaného dreva a jeho vykladanie ružovým zlatom, či luxusné rohožky pod prednými sedadlami vyrobené z kožušiny alpaky.

Dopyt po vozidlách spoločnosti Lunaz je v poslednej dobe taký obrovský, že daná firma bola nútená zdvojnásobiť počet svojich zamestnancov. Ak si teda chcete zabezpečiť aspoň jedno vozidlo z vyššie spomínanej rady, rozhodne konajte rýchlo. Pre viac informácií navštívte webovú stránku spoločnosti a pre lepšiu predstavu jej práce si prezrite nasledujúce fotografie.

 

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.