Prvé plne elektrické auto značky Bentley na svete

Spoločnosť Lunaz prerobila klasické auto Bentley Continental na plne elektrické.

Značka Bentley má odvážny plán s názvom Beyond100, ktorý má za cieľ do roku 2030 plne elektrifikovať všetky ich modely. To zároveň značí koniec ich renomovaného 12-valcového motora W12. Britská značka ale nie je v tomto smere jediná, Jaguar Land Rover má v úmysle stať sa čisto elektrickou značkou ešte skôr, a to do roku 2025. Spoločnosť Bentley má už teraz v ponuke hybridnú plug-in verziu modelu Bentayga, no na rozdiel od spoločnosti Jaguar Land Rover, na svoj plne elektrický model ešte len čaká.

Britská spoločnosť Lunaz, ktorá sa špecializuje na elektrifikáciu a prerábanie klasických britských áut na moderné elektrické autá, sa rozhodla toto prázdne miesto vyplniť a predstavila svetu „ prvé elektrické klasické auto značky Bentley“.

Model, ktorý elektrifikovali, je Bentley S3 Continental Flying Spur z roku 1961 s povrchovou úpravou dvoch odtieňov zelenej farby.

Podobne ako ich predošlé konverzie vozidiel, aj model Continental Flying Spur najskôr podstúpil rozsiahlu opravu pôvodnej karosérie. Pôvodný 6,2-litrový, 8-valcový motor V8 sa nahradil elektrickým, so zatiaľ bližšie nešpecifikovaným výkonom.

Je však vysoko pravdepodobné, že je podobný tomu, ktorý použili pri elektrifikácii vozidla Rolls-Royce Phantom, ktorý má výkon so silou 375 koní a krútiaci moment 700 Nm. Elektrický pohon zabezpečuje batéria s kapacitou 80kWh s dojazdom približne 400 km. Vďaka tejto výbave môže tento elektrický sedan zrýchliť z 0 na 100 km/h za necelých 5 sekúnd.

Vo vnútri tohto luxusného auta nájdete kožené sedadlá v zelenom odtieni, ktoré farebne ladia s príťažlivým exteriérom auta. V kontraste s klasickým dizajnom je moderný informačno-zábavný systém infotainment s navigáciou a aplikáciou Apple CarPlay. Odpruženie a brzdy boli takisto upravené tak, aby spĺňali najmodernejšie štandardy.

Súvisiace: Prvý elektromobil značky Rolls Royce ponúka luxusnú a trvalo udržateľnú jazdu

Objednávateľ tohto modelu, ktorý patrí k najprominentnejším zberateľom klasických modelov áut vo Veľkej Británii, si môže aj vďaka upravenému volantu a klimatizácii užívať príjemnejšie každodenné šoférovanie.

Spoločnosť Lunaz už dnes prijíma objednávky na konverziu ďalších klasických modelov Bentley Continental S1, S2, S3, ktoré budú dostupné v dvoj- a štvor-dverovom prevedení, ale aj ako kabriolety. Spoločnosti už prišla zákazka na konverziu a opravu vzácnych áut tejto značky, vrátane dvoch vozidiel James Young Cars. Cena za elektrické vozidlo značky Bentley, konvertované spoločnosťou Lunaz, začína pri £350 000, no ich výroba je limitovaná.

Zdroj: CarBuzz

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.