Prvé hodinky od Patek Philippe v roku 2020 sú oslavou novej $ 600 miliónovej továrne

Keď sa v apríli v dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu zrušilo významné podujatie Watches & Wonders v Ženeve, výrobcovia hodiniek, Patek Philippe a Rolex oznámili, že na neurčito odkladajú uvedenie svojich nových modelov na trh.

Prešlo niekoľko mesiacov a pandémia pomaly ustupuje z európskeho kontinentu, čo umožnilo výrobcom reštartovať svoje podniky. A tak aj značka Patek Philippe uviedla na trh svoj prvý model hodiniek tohto roku, ktorý je výnimočný aj tým, že vychádza pri príležitosti otvorenia jej novej továrne vo švajčiarskom meste Plan-les-Ouates. Tento pamätný model hodiniek Ref. 6007A-001 Calatrava sa vyrába v limitovanom počte 1000 kusov v 40 mm púzdre z nehrdzavejúcej ocele, čo z neho nepochybne robí raritu v zbierke hodiniek značky Patek Philippe.

Nová továreň vo švajčiarskom meste Plan-les-Ouates.

Ciferník hodiniek je šedomodrej farby, s mierne lesklým povrchom a vo svojom strede má kruh so šrafovanou štruktúrou v uhlíkovom štýle. Vo farebnom kontraste k tomuto tmavému podkladu sú biele číslice, symboly ako aj ručičky hodiniek, ktoré sú z bieleho zlata a majú luminiscenčný povrch. Dátumová clona sa ukáže o 3. hodine. Remienok hodiniek je z teľacej kože s reliéfnym vzorom, pripomínajúcim štruktúru textilnej látky. Hodinky sú poháňané samonaťahovacím mechanizmom kalibru 324 S C, ktorý je viditeľný cez zafírovo kryštáľový zadný obal s nápisom “New Manufacture 2019”, odkazujúcim na minulý rok, kedy prišla do novej továrne prvá skupina pracovníkov.

Súvisiace:
Hodinky Patek Philippe si obľúbili kľúčové osobnosti americkej histórie
Conor McGregor si za skvelých $100 000 zakúpil dvanásty model ultra vzácnych hodiniek Patek Philippe

Výstavba najmodernejšej továrne začala v roku 2015 a údajne stála približne 600 miliónov dolárov. Pamätné hodinky značky Patek Philippe model Calatrava sú ohodnotené na 28 351 dolárov.

 

Zdroj: WatchTime

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.