Prichádza Rolls Royce medzi osobnými ponorkami

Spoločnosť Seabourn Cruise Line odhalila dizajn a detaily ponoriek pre svojich návštevníkov, ktoré sa budú nachádzať na ich expedičných lodiach. Seabourn Venture, ako aj jej podobne pomenovaná sesterská loď, budú vybavené ponorkou U-Boat Worx Cruise Sub 7, s ktorou sa budú plaviť do ďalekých kútov zeme, pričom si cestujúci pri týchto dobrodružných výpravách užijú maximálne pohodlie a luxus.

Ponorky sú navrhnuté špeciálne pre lode spoločnosti Seabourn a napájané batériou s kapacitou pre šesť ľudí, vrátane lodivoda. Bude sa s ňou možné ponoriť až do hĺbky 300 metrov pod hladinu, aby preskúmala potopené vraky, útesy, či voľne žijúcu zver na morskom dne. Vďaka dvom priezračným akrylovým guliam, ktoré budú obklopovať strednú pilotnú stanicu, budú mať cestujúci možnosť vidieť prakticky na všetky smery. V každej guli na otočnej plošine budú namontované tri sedadlá, pre čo najlepší výhľad návštevníkov.

Súvisiace: Aston Martin predstavil ponorku za $4 milióny

Rob West, viceprezident pre oblasť expedícií v spoločnosti Seabourn povedal, že hosťom ponúkajú možnosť vidieť tieto miesta po prvý krát, čo im privodí nevídaný zážitok a spomienky na celý život. Podľa americkej Národnej správy oceánov a atmosféry, podmorský svet je považovaný za poslednú veľkú hranicu zeme, pretože viac ako 80% podvodnej ríše je stále nepreskúmaná a nezmapovaná.

Každá z ponoriek bude vybavená vyšívaným koženým čalúnením, dvoma klimatizačnými systémami, bluetooth stereo systémom a chladiacim zariadením na šampanské. Ďalším vybavením ponorky pre zlepšenie zážitku z plavby pod vodou bude 4k podvodný kamerový systém, ktorý bude zachytávať záznam vo vysokom rozlíšení z vnútra ale aj z vonku. Bok podstavca bude vybavený ramenom so šiestimi funkciami, schopným zdvihnúť až 32 kilogramov. Taktiež bude vybavená LED svetlometmi predstavujúcimi sonary, ktoré fungujú ako ,,druhé oči“ a pokročilý systém navigácie pod hladinou. Spustenie lode Seabourn Venture je naplánované na jún 2021 a u jej sesterskej lodi na máj 2022.

Zdroj: NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.