Prehliadka rezidencie za $18 miliónov, ktorá má vlastnú galériu digitálneho umenia

Začiatkom tohto roka sa za viac ako $500 000 predal NFT dom, teda rezidencia existujúca v digitálnom svete. Trend nezameniteľných tokenov s anglickou skratkou NFT začína byť vo svete nehnuteľností populárny. Dôkazom je aj predaj rezidencie v Los Angeles za 18 miliónov dolárov, ktorý dokáže predvádzať digitálne umenie.

Tento dom s rozlohou 873 m² je dielom architekta Hagy Belzberg, ktorý navrhol aj Múzeum holokaustu v Los Angeles (a ktorého ďalšie dielo, sídlo Skyline Residence, kúpil začiatkom tohto roka Pharrell Williams za $12 miliónov). Belzbergov NFT experiment potreboval tri roky na dokončenie a vyníma sa vysoko nad štvrťou Sunset Boulevard.

Chceli by ste vidieť túto nezvyčajnú rezidenciu na vlastné oči? Pozrite si príspevok na Instagrame Live od realitného makléra James Harris:

Vila má štyri spálne, päť kúpeľní a obrovský otvorený obývací priestor, ktorý sa vlieva do vonkajšej kuchyne a nekonečného bazéna s výhľadom na mesto. 9 – metrový vodopád kaskáduje dole za schodmi a tiahne sa od najvyššieho poschodia po suterén.

Obývacia miestnosť.

Majiteľ má k dispozícii aj dve vnútorné kuchyne, z ktorých jedna je skrytá za tajnými dverami a má slúžiť ako šéfkuchárova kuchyňa. Vo veľkej miestnosti je sklenená vínna pivnica s regulovanou teplotou, kde sa môže vystaviť víno.

Všetky spálne sú umiestnené na poschodí. Hlavná spálňa sa nachádza v rohu domu, takže má najlepší výhľad, ako aj masívnu kúpeľňu a šatník. Na tejto úrovni je aj digitálna galéria NFT – v súčasnosti zobrazuje niekoľko umeleckých diel gumených medvedíkov. Ako sa vyjadril Harris: „Táto galéria dodáva domu špecifický charakter a charizmu. Istým spôsobom ho oživuje.“

Jedna z dvoch kuchýň.

Suterén je vybavený pre filmové noci. K dispozícii je bar, projektor a veľa priestoru na príjemné posedenie. Pre fanúšikov automobilov je k dispozícii garáž pre tri autá a rotačná plošina na predvádzanie zberateľských modelov áut.

Ak sa vám dom zapáčil, nezabudnite si pred nasťahovaním nazhromaždiť zopár digitálnych umeleckých diel.

Digitálna (NFT) galéria.
Herňa na prízemí.
Hlavná spálňa.
Hlavná kúpeľňa.
Šatník.

Zdroj: Fortune, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.