Pred najbližšou dovolenkou sa pozrite na prácu týchto profesionálov z Instagramu

Prvotriedne fotografie z dobrodružných dovoleniek sú skutočne komplexnou záležitosťou. Veľmi často totiž dokumentujú prírodné krásy zvolenej destinácie, miestnych ľudí, kultúru a históriu daného miesta. Niekedy sú dokonca všetky tieto prvky zobrazené na jedinej snímke. Sociálna sieť Instagram nám v súčasnosti ponúka bezprecedentnú možnosť nachádzať úžasné fotografie z celého sveta. Často sme zaplavovaní takým veľkým množstvom obrazového materiálu, že je iba veľmi ťažké identifikovať naozaj jedinečné kúsky a výnimočné zábery.

Aký druh fotografií však skutočne vyčnieva z davu a zatieňuje všetky ostatné? Obzvlášť veľkému úspechu sa tešia fotografi, ktorí sú v rámci svojich kompozícií schopní vhodne využiť geometriu či posúdiť počasie daného regiónu a zužitkovať ho vo svoj prospech. Kľúčovým faktorom je tiež vhodný prístup k jedinečným kultúrnym a geografickým charakteristikám fotografovanej destinácie.

Vybrali sme pre Vás desiatich kreatívnych fotografov, ktorí sa na Instagrame prezentujú úžasným a výnimočným pohľadom na svoje cestovateľské výpravy. Začnite sledovať ich tvorbu a je veľmi pravdepodobné, že získate inšpiráciu pre svoju dovolenku bez toho, aby ste zdvihli zrak od svojho smartfónu.

Úžasné krajinky

Franz Navarrete je fotografom zo Singapuru a špecializuje sa na krajinky, ktoré svojmu publiku prezentuje v pastelových farbách a takmer snovej podobe. Jeho profil na Instagrame doslova dýcha okúzľujúcou atmosférou jedinečných miest, ktoré vo Vás vyvolávajú túžbu navštíviť objekty jeho snímok. Tento fotograf vo veľkej miere využíva elementy počasia ako hmlu, východ a západ slnka, a pomocou nich dosahuje mimoriadnu hĺbku a mystiku svojich diel.

Súvisiace: 5 tipov pre fotografovanie na safari

Architektonické poklady

Keď navštívite profil fotografky Connie Zhou, okamžite Vám bude jasné, že táto umelkyňa sa vyzná vo fotografovaní geometrických prvkov. Pôsobí v New Yorku a špecializuje sa na architektonické unikáty. Treba však uznať, že aj zdanlivo jednoduchú a fádnu budovu dokáže zapojiť do kompozície, ktorá v konečnom dôsledku zodpovedá za mimoriadne výnimočnú fotografiu. Jej hravé uhly a netradičné krivky Vás nenechajú chladnými a budete sa chcieť vrátiť na jej stránku po ďalšie zážitky.

Ako keby ste tam boli

Ériver Hijano pochádza zo São Paula a v súčasnosti pôsobí v Berlíne. Svoje fotografie zhotovuje po celom svete a zdá sa, že zakaždým je schopný objaviť predtým nepoznanú perspektívu. Či už zachytáva pohľad na to, ako asi vyzeráte Vy sami, keď okolitú krajinu fotografujete, alebo do kompozície úžasných interiérov umiestňuje vlastné chodidlá, je takmer isté, že jeho talent vo Vás vzbudí závisť a podnieti predstavivosť.

Prehliadané momenty

Sasha Arutyunova často fotografuje atmosférické portréty na objednávku. Tie však nie sú jej jedinou špecialitou. Narodila sa v Moskve a aktuálne žije v New Yorku, kde pravidelne objavuje zákutia ulíc veľkomesta, ktoré dokáže na svojich fotografiách vykresliť pomocou jasných farieb a bohatých textúr. Má talent zachytávať často prehliadané momenty a jej snímky nepochybne zmenia Váš pohľad na každodenné dochádzanie do práce.

Život na vidieku

Keď Nich McElroy práve nefotografuje úžasné krajinné scenérie, zarába si strihaním oviec. Pri pohľade na fotografie tohto umelca z mesta Los Angeles si budete priať, aby okolo Vás vládol permanentný západ slnka, alebo aby ste sa aspoň ocitli v obklopení zvierat na rozľahlej púšti.

Bohatý charakter

Céline Clanet je na Instagrame relatívnym nováčikom, to však vôbec nevypovedá o kvalite jej diel. Pôsobí v Paríži a jej snímky sa venujú takmer všetkému od kultúrnych podujatí, akým je tenisový turnaj French Open (na obrázku vyššie), až po úchvatné fotografie neľútostného života v Laponsku. Z fotografií tejto umelkyne pramení ohromná atmosféra a charakter zachyteného miesta a času, ktoré prezentuje dokonalým spôsobom.

Kreatívne formáty

Keď sa pozriete na fotografie v profile Michaela Tureka, na prvý pohľad Vás ohromí ich osobný charakter. Jeho portfólio pripomína vizuálny denník, ktorý zachytáva experimentálny pohľad na každodenné, ale aj netradičné objekty. Turek využíva rôzne expozície a dlhšie časy uzávierky, čím posúva hranice cestovateľskej fotografie na úplne novú úroveň.

Portréty s mimoriadnou hĺbkou

Wayne Lawrence predstavuje svojmu publiku cestovateľské destinácie prostredníctvom zmysluplných portrétov. Lawrence pochádza z ostrova Svätý Krištof a jeho diela sa často zameriavajú na vodu. Jeho jedinečný prístup k fotografovaným objektom ponúka pohľad na často prehliadané exotické komunity ľudí.

Južanský život

Keď sa pozeráte na snímky fotografky menom Akasha Rabut, je to ako keby ste čítali ľúbostný list o živote na juhu Spojených štátov. Pastelové tóny jej fotografií Vás prenesú do sveta, o ktorého existencii ste síce vedeli, ale doteraz ste nemali možnosť vidieť ho na vlastné oči. Prostredníctvom jej tvorby sa zoznámite so ženskými fanúšičkami motoriek, mestskými kovbojmi z New Orleans, vysokoškolskými atlétmi a ďalšími jedinečnými úkazmi.

Súvisiace: Talianske mesto Positano zavádza poplatok $ 1150 za profesionálne fotografovanie

Moderné scenérie

Adam Whyte na svojich fotografiách prezentuje moderný pohľad na život a scenérie, ktoré ho obklopujú každý deň. Na jeho dielach doslova vidíte otázky, ktoré si kladie a následne si na ne sám odpovedá. Výjavy z bežného života často prezentuje komplexným spôsobom, pričom vo veľkej miere využíva netradičné odrazové plochy, rôzne nastavenia blesku a zdôrazňuje výrazné farebné schémy.

Zdroj: Instagram, Yahoo, NYTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.