Prečo sú ručne vyrábané luxusné kabelky tak drahé?V módnom dome D’Auchel, v obchodnom centre Central, je každá kabelka vyrobená na mieru – od nadčasového francúzskeho dizajnu až po kožu a niť – a je 100% ručne vyrábaná zručným remeselníkom.

V meste, ktoré sa naháňa za najnovšími luxusnými doplnkami, prináša Maison D’Auchel pre hongkonských fanúšikov módy jedinečnú službu.

Maison D’Auchel sa špecializuje na krásne kožené tašky a doplnky na mieru. Dom a ateliér, ktorý založil Olivier Dauchez v roku 2015, ponúka klasický štýl, ktorý je pre francúzske remeslo typický.

Súvisiace: Birkin…príbeh kabelky

Dauchez, ktorý založil spoločnosť s ateliérom v Hongkongskom Centrale a dielňou vo Francúzsku, poznamenal: „Všetko je vyrábané a šité ručne.“

Kabelka módneho domu D´Auchel

.

„Veľký rozdiel medzi ručnou a strojovou výrobou je v„ ručnom šití “- každý steh je uzol. Uzly sa potom zatĺkajú a sú veľmi silné v porovnaní so strojovými stehmi. Dokonca aj keď máte nehodu a niektorý poškodíte, je to opraviteľné.“

Kabelka Fanelie módneho domu D´Auchel

.

V udržiavanom ateliéri módneho domu D’Auchel sa na dobre osvetlených policiach vystavuje výber tašiek. Beyond je štúdio s veľkým pracovným stolom uprostred, s úhľadnými zvitkami a kôpkami kože (všetko dovezené z Francúzska), v rôznych farbách a textúrach. To je miesto, kde rezidentná a zručná remeselníčka Isabelle Amblard ručne vyrába vašu kabelku od úplneho začiatku.

Klienti začínajú výberom jedného z rôznych návrhov na displeji. Potom si vyberú zo širokej škály kože D’Auchel, ako aj farbu nite, ktorú chcú. Pretože každá kabelka je vyrábaná výlučne na mieru, žiadne dva kusy nie sú nikdy rovnaké.

Kabelka Wendy módneho domu D´Auchel

.

V závislosti na veľkosti a zložitosti dizajnu trvá dokončenie kabelky jeden až dva týždne. A preto taký remeselník môže vyrobiť len zhruba dve kabelky mesačne. Počas výroby kabelky je klient pozvaný, aby navštívil obchod a videl na vlastné oči ako remeselníčka Amblard dáva kožu dohromady, steh po stehu.

Súvisiace: Ako sa stala Kelly od značky Hermès najpopulárnejšou kabelkou na trhu

Nakoniec sa nemusíte obávať o váš nový prírastok – D’Auchel ponúka bezplatné servisné služby, keď vaša taška potrebuje nejakú jemnú a zároveň opatrnú starostlivosť.

Zdroj: SCMP

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.