Prečo osláviť Nový rok na Barbadose?

Prístav Port Ferdinand.

Nemáte ešte plány na Silvestra? Nevadí, prinášame vám trochu inšpirácie. V Karibiku sa nachádza ostrov Svätý Bartolomej, o ktorom vie každý majiteľ jachty, a ktorý je ako stvorený na oslavu Nového roka. Ide o turistické miesto, no ak vyhľadávate skôr lokality, kde si užijete viac súkromia, spoľahnite sa na Barbados s prístavom Port Ferdinand s kapacitou až 120 jácht, no a chýbať nesmie luxusný komplex Beach Club Residence. Ešte stále váhate? Joerg Roterberg vysvetľuje, prečo je práve toto miesto podľa miestnych obyvateľov vhodné na oslavu silvestrovskej noci.

Ako vyzerá Nový rok v prístave Port Ferdinand?

Keďže ide o ostrov, tak oslava zvyčajne býva na pláži, čo sa dokonca považuje za ostrovnú tradíciu, no ešte predtým trávia návštevníci čas vo wellness, vychutnávajú si západ slnka z pohodlia ich jácht, no a samozrejme nesmú chýbať ani delikatesy na tanieri od šéfkuchára klubu. Keď príde čas na polnočný ohňostroj, tak niektorí dajú prednosť rezortu Sandy Lane, než svojej luxusnej jachte a potom skončia na bielej piesočnatej pláži Nikki Beach, ktorá sa nachádza neďaleko od prístavu, aby si mohli vychutnať prvý novoročný východ slnka. Celý deň sa nesie v znamení osláv. Ak by im tento prístav nestačil, tak je tu možnosť zakotviť na Atlantickom pobreží s čarovnými východmi slnka a užívať si plávanie s korytnačkami v útesoch.

Súvisiace: Plážový klub Nikki Beach je novým dôvodom na návštevu Barbadosu

Návšteva reštaurácií na Barbadose naozaj stojí zato.

Dokonalosť Barbadosu nespočíva len v bielych piesočnatých plážach, ale do povedomia sa zapísali aj kvalitné reštaurácie. O jedlo zákazníkov sa starajú šéfkuchári z Londýna, New Yorku, či dokonca Los Angeles, ktorí sa môžu pýšiť aj Michelinskými hviezdami a ich kreativite sa medze nekladú. Všetky sú od seba vzdialené len kúsok. Cez deň si môžete dokonca na pláži pokecať aj so svetovou špičkou v krikete, večer v reštaurácii s michelinským kuchárom a zakončite to v luxusnom hoteli Fairmont (sieť kanadských hotelov) – a to všetko pozdĺž 45 metrov.

Prístav.

V čom je tento prístav iný než ostatné v Karibiku?

Uvedomujúc si, že svetový trh sa mení, prišli sme s novým modelom jachtárskeho klubu, ktorý znamená pozitívnu zmenu. Záujem o kotviace miesta je stále vyšší, no majitelia preferujú ostať dlhšie, nielen zopár dni, ale niekoľko týždňov, či dokonca mesiacov. Vzhľadom na polohu ostrova, nehrozia nám žiadne ničivé hurikány, čo sem privádza jachtárov, keďže sa tu cítia bezpečne. Naokolo sa nachádzajú aj ďalšie ostrovy, ako napríklad Grenadíny, či Tobago, ktoré taktiež lákajú majiteľov luxusných lodí, no zastavia sa tam iba na týždeň a pokračujú na Barbados, kde na nich čakajú luxusné víly, biele pláže a golfové ihriska. Ide o trochu iný štýl jachtingu, o trochu luxusnejší, kde majitelia nežijú iba na lodí, ale putujú z miesta na miesto.

Zdroj: Fortune, CNN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.