Prečo majú obyvatelia Rue Crémieux v Paríži problém s influencermi z Instagramu

Príslušníci generácie milénia často so zanietením diskutujú o tom, či je Instagram kliatbou alebo požehnaním. Na druhej strane sme si však úplne istí, že obyvatelia parížskej štvrte Rue Crémieux, či londýnskej štvrte Notting Hill, v tom majú jasno – sociálnu sieť považujú za svoje prekliatie. Koniec koncov, malebné miesta, na ktorých žijú, sú v súčasnosti sužované zástupmi influencerov z Instagramu, ktorí hľadajú zátišie pre dokonalú fotografiu na svoj profil.

Treba podotknúť, že tento trend nie je žiadnym prekvapením. Snáď neexistuje nikto, koho by štvrť Rue Crémieux nechala chladným – nájdete tu domy namaľované ohromujúcou paletou ružových, fialových a modrých pastelových farieb. Kým Louvre a Eiffelova veža rozhodne patria medzi najvyhľadávanejšie francúzske atrakcie, Rue Crémieux je plná roztomilých uličiek dláždených mačacími hlavami, ako aj miestnych kaviarní, ktoré prispievajú k popularite tejto destinácie medzi návštevníkmi hlavného mesta Francúzska.

Je zaujímavé, že toto jedinečné miesto v Paríži bolo popularizované iba nedávno, avšak na sociálnej sieti Instagram je už označené vo viac ako 30 000 príspevkoch. Prirodzene, obyvatelia lokality s týmto nárastom návštevnosti zo strany online influencerov vôbec nie sú spokojní.

Súvisiace: Ľudia si plánujú výlety podľa fotiek z Instagramu a kazia si zážitok z cestovania

Jeden z pohoršených obyvateľov pre rozhlasovú stanicu France Info povedal: „Sadneme si za stôl k rodinnému obedu a pred domom máme ľudí, ktorí si fotografujú celé okolie, raperov, ktorí celé dve hodiny natáčajú hudobné video priamo pod našimi oknami, alebo dokonca rozlúčky zo slobodou, ktoré sprevádza neuveriteľný hluk. Úprimne povedané, je to vyčerpávajúce.“

Zdroj: Refinery29

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.