Prečo Giorgio Armani považuje sám seba za “anti-fashionistu”

Vo veku 87 rokov je Giorgio Armani stále jediným akcionárom spoločnosti, ktorú založil v roku 1975.

Pán Armani, ako ho všetci oslovujú, a to vo viacerých jazykoch, nie je zvyknutý čakať. Vzhľadom na svoje impérium, ktoré zahŕňa také ezoterické špeciality, akými sú domáce potreby a hotely Armani, kvetinárstvo a čokoláda, ani čakať nemôže. Príjmy jeho značky dosiahli v roku 2019 obrat viac ako 4,8 miliardy dolárov. Samozrejme, pán Armani je známy predovšetkým vďaka móde: rovnomennej značke, Giorgio Armani, založenej v roku 1975; Armani Privé, jeho sortiment dámskeho oblečenia haute couture na mieru, uvádzaný v Paríži od roku 2005; a Emporio Armani.

Ak je línia Giorgio Armani najčistejšou destiláciou Armaniho estetickej ideológie a línia Privé jeho extravagantnou, bujarou a zhovievavou stránkou, keďže oblečenie s cenou viac ako 30 000 libier má tendenciu také byť, potom línia Emporio predstavuje mladistvého ducha, a to aj napriek tomu, že tento rok bude mať 40 rokov. Svoje výročie oslávi na jeseň počas módnej prehliadky v Silos, Armaniho milánskom minimalistickom výstavnom priestore, kde oblečenie Emporio orámuje fotografiou, ktorá pomáha upevniť Armaniho víziu, jeho vesmír.

Len máločo ho prinúti zastaviť sa. Najbližšie tak spraví pre pánsky módny magazín GQ v Paríži. Súkromne sa práve stretol s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom – keďže Armani je starším štátnikom talianskej módy. Diskutovali o stave ekonomiky, priemyslu. Mattarellova dcéra Laura sa zúčastnila prehliadky Armaniho haute couture, ktorá sa konala na talianskom veľvyslanectve v Paríži. Dva týždne predtým v Miláne Armani usporiadal svoju prvú prehliadku na móle od pandémie Covid-19 a predstavil svoju pánsku kolekciu jar/leto 2022.

Šestnásť mesiacov predtým, vo februári 2020, bol Armani prvým talianskym návrhárom, ktorý kvôli obavám o zdravie zrušil fyzickú módnu prehliadku. A týždeň od nášho stretnutia slávi 87 rokov. Armaniho energia a jeho vzhľad, opálené, štíhle, intenzívne oči, rozhodné pohyby, zrazia z každého odhadu jeho veku dobré štvrťstoročie, čo ho možno viac spojí s líniou Emporio, ako by sa dalo predpokladať. Ako sám vraví, „myšlienka mladosti sa nezmenila. Platí aj dnes. Je to o postoji, ktorý musí byť mladý. “

Prvýkrát predstavil líniu Emporio Armani v roku 1986, čo ukázalo cestu aj ostatným návrhárom k tomu, ako uviesť línie za nižšiu cenu, ktoré boli striedavo nazývané sekundárne, difúzne alebo mostové. Emporio Armani bol vždy oveľa viac než len o cenovej dostupnosti, aj keď to vo svojej podstate vstupuje do demokracie, ktorú Armani obdivuje. „Emporio je pre ľudí, ktorí majú mladistvý prístup, a ktorí tiež nemusia mať rovnaké prostriedky ako Giorgio Armani. Pretože, viete, cena je relatívne nižšia – o niečo prístupnejšia -, ale stále chcú tie Armaniho hodnoty.“

Armaniho „vzhľad“ je ľahké definovať. Ako napísal Bret Easton Ellis v časopise American Psycho, Armaniho štýl sú tlmené šedé a námornícke farby, jemné kárované vzory, bodky a pruhy. Z opisu však vynechal farbu „greige“, ktorú vymyslel Armani, a ktorá vyzerá ako vyblednuté fasády milánskych budov, alebo druh pieskovca zadymeného smogom. Takisto nespomenul krajčírstvo, ktoré tiež podčiarkuje vzhľad od tohto návrhára. Ale čo sa týka hodnoty, Armani je o jednoduchej elegancii, rovnosti a stieraní hraníc medzi pohlaviami. Už v polovici osemdesiatych rokov minulého storočia, ďaleko pred koncipovaním moderného poňatia rodovej rovnosti navrhol, aby modely z línie Emporio nosili muži aj ženy.

Jeho oblečenie je elegantné, nadčasové, nenápadné. Paralely nachádzajú v Le Corbusierových budovách, takzvaných „strojoch na život“, kde forma nasleduje funkciu, kde ozdobou je zločin. Keď bola línia v roku 1981 založená, bola to ozvena estetiky, ktorá už v tomto rodiacom sa bode, iba šesť rokov od Armaniho sólovej kariéry, zásadne posunula os módy, pretvorila šaty konca 20. storočia a definovala tie z 21. storočia.

Richard Gere ako Julian Kaye v obleku od Armaniho vo filme Americký gigolo z roku 1980.

To dôležité, čo Armani urobil: znovuobjavil spôsob, akým sa oblečenie vyrába, teda to, ako sa nosí, a tým pádom aj to, ako žijeme. Vytrhol výplň z búnd a doslova a metaforicky odľahčil stáročia staré konštrukčné metódy s vrodenou modernou citlivosťou, krížil neformálne a formálne, denné s večerným. Vnútorné vložky boli uvoľnené, vrstvené a nie všité vo vnútri bundy, ramená strihané do úmyselného sklonu, čo je tour de force krajčírstva.

Koreň moderného streetového oblečenia v skutočnosti spočíva v Armaniho zásadnej deformácii šatníkových skríň a jeho vplyv bol okamžite cítiť. Dekonštruoval módu skôr, ako móda vymyslela dekonštrukciu a dokončil ju tak dokonale, že ste si neuvedomili, aký revolučný bol jeho koncept. Zásluhu na tom má Martin Margiela, pretože lemy neskryl, aby ste mohli vidieť jeho prácu. Armaniho práca je podobná talianskemu racionalizmu, ktorého odborníci sa snažili vytvoriť logické budovy, elegantné podceňovaným spôsobom, a tým našli rovnováhu medzi kvetinovým neoklasicizmom a chladným, antiseptickým štýlom futurizmu.

Podobným spôsobom Armaniho plemeno talianskeho racionalizmu našlo a stále nachádza vnútrozemie medzi vznešenosťou a jednoduchosťou, minimom a barokom. Armaniho línie môžu byť modernistické, ale jeho materiály sú často prepychovo zmyselné, ba až rozkošné. Už v roku 1978 ho noviny New York Times označili za svetového návrhára mužských odevov číslo jeden – to, čo urobil Armani pre pánske oblečenie, urobila pre ženy Gabrielle Chanel, ktorej prácu „zbožňuje“. Zjednodušenie, zefektívnenie, odľahčenie, uvoľnenie.

O dva roky neskôr, vďaka úlohe Richarda Gera ako Juliana Kayeho v Americkom gigolovi, získal Armaniho štýl celosvetovú slávu. Film intenzívne spropagoval aj jeho meno: Gere otvoril zásuvku s dokonale poskladanými tričkami značky Armani, z ktorých vystaval štyri kompletné Armaniho outfity, čo v konečnom dôsledku predstavovalo najlepšiu reklamnú kampaň kina pre módnu značku vôbec. Projektovalo Armaniho meno a štýl oveľa širšiemu publiku, ako by mohol dosiahnuť ktorýkoľvek módny časopis. Film urobil z Gere hviezdu a z Armaniho tiež. Dnes je Giorgio Armani pravdepodobne najznámejším žijúcim módnym návrhárom na svete.

„Rispettosi“ je slovo, ktoré pán Armani často používa a znamená rešpekt. Armani si ho vyžaduje a je to tiež hodnota, ktorú chce vložiť do všetkého, čo vytvára: rešpekt k telu, k tkanine, k nositeľovi a k svetu. „Rispettosi.“ Armani sa na mňa pri vyslovení tohto slova prenikavo zahľadí. Myslím, že rozumie otázkam položeným v angličtine, ale vzhľadom na presnosť, ktorá je charakteristickým znakom jeho štýlu, sa rozhodne neodpovedať v prípade, že sa nemôže správne vyjadriť, a náš rozhovor je vedený prostredníctvom prekladača. Moja taliančina je obmedzená, ale niekoľkým frázam rozumiem, pričom „rispettosi“ je jednou z nich.

Tiež používa slovo „folle“, čo znamená blázon. Používa ho v súvislosti so systémom módy, s tempom prehliadok, rýchlosťou výroby, prebytkom produktov, najmä s tým, že sa napriek pandémii Covid-19 a blokádam naďalej vyrába rýchlo. „Som celkom ohromený, keď vidím, čím sme si prešli, a aj tak sa objavili vyhlásenia ľudí, ktorí prehlasovali: Ideme dopredu plnou rýchlosťou. A stáva sa to aj napriek tomu, že predtým každý tvrdil: Áno, musíme sa zmeniť, ale nemyslím si, že to robí každý. Ľudia chcú ísť ešte rýchlejšie ako predtým a zarobiť viac peňazí ako predtým. Som z toho ohromený.“

Talianske slovo pre úžas je „stupito“, čo som si ja nesprávne prekladal ako hlúpe. Pán Armani vlani v apríli napísal otvorený list biblii obchodného priemyslu Women’s Wear Daily. „Úpadok módneho systému ako ho poznáme začal, keď luxusný segment prijal prevádzkové metódy rýchlej módy, napodobňujúc jeho nekonečný dodací cyklus v nádeji, že sa bude viac predávať, pričom sa zabúda, že luxus potrebuje čas. Luxus nemôže a nesmie byť rýchly.”

Vešiak značky Armani na letisku Milano Linate.

Sám Giorgio Armani nemôže byť nikdy obvinený z toho, že sa ponáhľa. Mal 41 rokov, keď si spolu so svojim zosnulým partnerom, Sergiom Galeottim, architektom, založil vlastnú značku. Armani už v tom čase pracoval v móde 18 rokov, najskôr ako tvorca výkladov v milánskom obchodnom dome La Rinascente, potom ako návrhár pánskeho oblečenia pre Nina Cerrutiho. Na pracovnom pohovore hodil Cerruti Armanimu výber textilu a požiadal ho, aby si vybral svoje obľúbené. Našťastie sa jeho výber zhodoval s Cerrutiho a Armani sa ako jeho pravá ruka naučil obchodu s pánskymi odevmi a vrodenej úcte a láske k tkaninám.

Pre Cerrutiho má hlboké rispettosi. A Galeottiho miloval. Vždy som sa chcel porozprávať s Armanim o tomto vzťahu, ktorý formoval jeho povahu a kariéru. Na Galeottiho naliehanie sa Armani, vtedy nezávislý návrhár pôsobiaci vo viacerých spoločnostiach, rozhodol začiatkom 70. rokov minulého storočia preraziť sám. Pár predal svoje auto, za peniaze z predaja si založili spoločnosť Giorgio Armani SpA, v ktorej bol Galeotti predseda. Galeotti zomrel v roku 1985 na choroby súvisiace s AIDS – srdcový infarkt s leukémiou. V tom čase boli s Armanim spolu takmer 20 rokov. Armani pokračoval v budovaní svojej ríše. Zaujímalo by ma, či je to svojím spôsobom dôkazom lásky k Galeottimu. „Pomerne rýchlo a ťažko som sa naučil, že vo verejnom živote musíte nosiť akýsi štít, aby ste sa chránili. Spoločenský život je divadlo; súkromný život je úplne iná záležitosť. “

Korene Armaniho štýlu treba hľadať v jeho detstve. Narodil sa v Piacenze, asi 64 km od Milána, v polovici 30. rokov minulého storočia. Armani miluje art deco: v jeho dámskom oblečení nájdete tieto vzory vo výšivkách a v jednom momente dokonca predával originálne šperky v štýle art deco. V pánskom oblečení, pre ktorú vytvoril avatary elegancie, ide priamo do tejto éry, do kina, ku Clarkovi Gableovi a Carymu Grantovi, „ k tomu mužskému spôsobu, ako byť nonšalantne elegantný, a to úplne bez námahy“. Ale viac ako štýl doby Armaniho poznačili každodenné zážitky.

Keď vypukla vojna, mal päť rokov. „Uviazli sme vo svojich domovoch. Niektorí ľudia mali šťastie, boli nimi chránení, ale niektorí nie. Boli bombardovaní. Bolo to ťažké. Ale bol som dosť malý, takže bolo pre mňa ťažké to skutočne vnímať. Bol som vydesený. Zreteľne počuť, ako pristávajú lietadlá, ako bežíme do pivnice, aby sme sa chránili. Toto si jasne pamätám.“

Zastane, zhlboka dýcha. „Najťažšie a najdôležitejšie bolo pokúsiť sa jesť – a nie tie veci, ktoré ste museli jesť alebo ste boli nútení jesť počas vojny. Alebo radosť vidieť film … To boli veci, ktoré si pamätám. Večerné prechádzky a možnosť vidieť oblohu bez zákazu vychádzania. To boli veci, ktoré boli veľmi dôležité – nie nutne mať peniaze, vyrábať veci, ale byť schopný jednoducho ísť von na vidiek. Predtým to nebolo možné. Mať tú slobodu vydať sa von z mesta, ktoré bolo bombardované, bolo neskutočné potešenie. Malé veci. ”

Jeho opis nás zámerne vracia do minulého roka a spoločných miliárd skúseností. Armani vyštudoval medicínu a pri diskusii o skúsenostiach z pandémie – talianskeho lockdownu, ktoré Armani väčšinou strávil doma v Toskánsku, a nie v Miláne, ale s pohybom napriek tomu silne obmedzeným – sa nesústredí na módu, stratené trhy a zisky, ale na ľudské straty a skúsenosti. Svoje továrne obrátil na výrobu ochranných pomôcok a talianskym nemocniciam daroval približne 1,7 milióna libier. „Vždy môžete urobiť viac a očividne sa cítite frustrovaní, ale určitým spôsobom si myslím, že som sa pokúsil urobiť to najlepšie, čo som mohol, s prostriedkami, ktoré mám. Ale tiež som musel premýšľať o svojej práci. Musel som pokračovať. Myslím si, že bolo pre mňa dôležité pokračovať v práci, aj kvôli ľuďom, ktorí pre mňa pracujú – chrániť ich, dať im istotu vo chvíli neistoty. “

Zdá sa, že nedávno došlo k posunu v Armaniho mentalite, jemnom ako vyladenie jeho krajčírstva. Je to nová intimita, relaxácia – dovolím si tvrdiť, že ľudskosť? Nemyslím to pejoratívne, ale Armani pre mnohých nie je muž, ale meno na štítku, alebo meno zabalené na vešiaku lietadla, meno na letisku Milano Linate s pečiatkou Emporio Armani a jeho logo orla. Stretáva sa s vedúcimi krajín a sám je predstaviteľom, čo môže niekedy zmeniť vnímanie osoby.

V júni však Armani neuskutočnil svoju prvú živú fyzickú módnu prehliadku po viac ako ročnej prestávke vo svojom monumentálnom, minimalistickom divadle navrhnutom Tadaom Andom na juhu mesta, kde ich dovtedy predvádzal viac ako 20 rokov. Namiesto toho si zvolil nádvorie Via Borgonuovo 21, historického sídla svojej spoločnosti, ale aj svoj domov – jeho súkromný byt je hore.

Na konci svojej prvej prehliadky, ( usporiadal ich dve, každá len pre 80 hostí), Armani zoskupil tlač v malej záhrade. Mal nám čo povedať. Vyhrnul rukáv, odhalil čerstvú jazvu a vysvetlil, ako len pred 20 dňami spadol po tom, čo sa prvýkrát odvážil vidieť film v kine. „Nebolo to dobré. Nehoda si vyžiadala 17 stehov a dva týždne v nemocnici. Ani vám nepoviem, aké to bolo bolestivé.“ Zvláštne, Armani vyzeral v dobrej nálade, možno vďaka návalu endorfínov, o ktorých hovoria všetci módni návrhári potom, čo práve skončila ich módna prehliadka. Pôsobil vyzývavo, nie zraniteľne. „Milujem to tu,“ povedal o Via Borgonuovo. „Tu som začal. Viete, pod našimi nohami je divadlo a my sme tam kedysi robili predstavenia. Čím som bol väčší, tým bolo menej miesta. “ Prvýkrát sa tiež poklonil po boku kolegu Leo Dell’Orca, vedúceho pánskeho oblečenia pre módny dom Armani, ktorý do spoločnosti prišiel v roku 1977. „Budúcnosť pripravujem s ľuďmi, ktorí sú okolo mňa v mojom dome.“

Giorgio Armani po boku vedúceho oddelenia s pánskym oblečením, Leom Dell’Orcom.

Tu je príbeh: Raz som napísal článok o Armaniho líčení, a preto mi bol povolený prístup do zákulisia na jednej z jeho prehliadok dámskeho oblečenia. Stál som v rohu, anonymne v čiernom, a sledoval som, ako Armani diriguje svoj módny orchester. Na rozdiel od mnohostranného, ​​bzučiaceho úľa, ktorý je zvyčajne v zákulisí prehliadky a kde veľa ľudí pracuje v nádhernej izolácii, bol tu pán Armani vrcholom činnosti. Upravil opasok, upravil lem a privolával vlnu asistentov. To more tiel pripomínal iný obraz; v strede Armani ako Mojžiš, rozdeľujúci to more. Bol jediným človekom, ktorý sa dotkol každého modelu. „Basta fotografi,“ zavolal a vyčistil miestnosť od kamier. Každý outfit si upravil sám, občas umiestnil doplnky, častejšie ich odstraňoval. „Niekedy sa bojím, že som príliš obyčajný a nebudete mať o čom písať,“hovorí o svojej práci a prehliadkach. „Ale na konci to vidím všetko spolu, všetko, čo som pridal, vezmem preč a všetko sa vráti do pôvodného stavu.“ Tiež upravuje svoje prezentácie v oblasti pánskeho oblečenia; skutočne má pod kontrolou každú módnu prehliadku vykonanú pod značkou Armani. Na začiatku predstavenia stojí asi meter od východu na mólo. Jeho oči sú posledné, ktoré vidia každý model.

V roku 1978 s partnerom Sergiom Galeottim.

Ako môže módna spoločnosť pokračovať bez tejto postavy? Je to ošemetná otázka, ale treba si ju položiť. V minulosti Armani dôrazne odmietal hovoriť o budúcnosti. Žiadne plány nástupníctva, žiadne vyhliadky na predaj spoločnosti, v ktorej Armani stále stojí nielen kreatívne, ale aj fiškálne a je jediným akcionárom. V súčasnej dobe sa začal otvárať … trochu. Navrhol predaj talianskej spoločnosti, ktorá je možno mimo módy a môže si dovoliť mnohomiliardovú cenu, ktorú by požadovala jeho značka. Ferrari sa vznášalo. Zaujímalo by ma, či pandémia resetuje spôsob, akým Armani videl seba a svoj svet – krehkosť života je niečo, čo bolo koniec koncov každému z nás znova zdôraznené.

„Musím povedať, že to nie je pandémia, ale sú to roky, ktoré uplynuli a môj vek, vďaka ktorému som sa začal vyjadrovať k určitým situáciám a potreboval som to posúdiť,“ hovorí Armani. „A čo je najdôležitejšie, je to aj to, že chcem ubezpečiť ľudí, ktorí so mnou pracujú, že sú na rovnakej pozícii, že sme silná spoločnosť.“

Zvláštne je tiež, že nešetrí chválou voči iným návrhárom, čomu sa kedysi vyhýbal, pravdepodobne preto, aby sa vyhol fámam o prevzatí spoločnosti alebo plánoch nástupníctva. Obdivuje súčasníka Jeana Paula Gaultiera: „Technicky je skvelý. Často za to nedostal dostatočné uznanie.“ Cituje aj belgického návrhára Driesa Van Notena, s ktorým Armani súhlasí. „Má veľmi elegantnú myseľ.“ „Toto počujem prvýkrát!“ zašepká jeho zamestnanec.

Naoko by ste k Armaniho dielu nepridali farebný vzor Van Notena, ani provokáciu Gaultiera. Neskôr v rozhovore Armani uvádza: „Chcem, aby bolo možné chodiť po ulici v šatách, za ktorými sa ľudia neotočia a nehovoria:„ Čo to má na sebe? “, Čo sa javí ako pravý opak Gaultierovho“ pozri sa na mňa“ prístupu. Čo ich však spája sú predstavy o bezchybnej elegancii a dokonalosti v konštrukcii. Armani skúma svoj katalóg z minulosti „a rozčuľuje ma, keď sa niekedy pozriem a premýšľam, prečo niečo vtedy nemalo taký úspech, aký si zaslúžilo“. Odmlčí sa. „Musím povedať, že nemám pocit, že by som v niektorých ohľadoch získal zásluhy za ženskú módu a za to, čo som pre ňu skutočne urobil. Každý si ma pamätá v súvislosti s osemdesiatymi rokmi a tým oblekom, ale urobil som veľa vecí, ak sa obzriete späť a skutočne si myslím, že ich po mne prevzal niekto iný.“ Pokrčí plecami. „Ale viete, byť kopírovaný je tiež niečo prestížne.“

Móda prehliadka kolekcie Emporio Armani Zima 2021.

Keď už hovoríme o minulosti, je prirodzené uvažovať o dedičstve. Zaujímalo by ma, čím si Armani želá, aby bol. „Nechcem byť taký opovážlivý a povedať, že to, čo robím, je umenie. Nerobím umenie; robím oblečenie. Považoval by som za pekné, keby sa moje meno za 50 rokov spomínalo v súvislosti s určitým typom štýlu, určitým spôsobom videnia života. Chcel by som, aby môj odkaz presahoval rámec oblečenia. Musíme cítiť rešpekt. To je dôležité. Chcel by som, aby si ma za to pamätali. Rešpektovanie ľudí, moje oblečenie. “

Rešpekt, povinnosť, prísnosť. To všetko sú synonymá k Armanimu. Oblečenie je mäkké, ale muž môže pôsobiť tvrdo. „S mužmi sa nemôžete príliš baviť, musíte mať pôvab, ktorý dokážete nosiť,“ hovorí Armani. „Môžeme vymýšľať, ale nie sa zabávať.“ Hovorí konkrétne o móde, ale jeho vážnosť vás niekedy prinúti premýšľať hlbšie. Ako Armani relaxuje? Ako sa baví?

„Pre mňa sa predstava potešenia spája s časom stráveným na pláži alebo na lodi, pohľadom na oblohu a ničnerobenie. V minulosti som sa kvôli tomu cítil vinný, ale teraz už nie. Teraz si vo svojom veku myslím, že si môžem dovoliť relaxovať. Užívam si čas aj sám, pretože moja práca je neustále v prítomnosti ostatných, ale nevadí mi byť sám so svojimi mačkami. To je moja predstava potešenia. “

Dôležitá je aj rodina. „Nielen dôležitá, je to všetko,“ hovorí Armani. „Nezabudnite, že som Talian a rodina je pre nás zásadná.“ Zaujímalo by ma, či Armani niekedy chcel deti. „Pochádzam z inej generácie a nikdy som si nemyslel, že budem mať vlastné deti,“ pripúšťa.

Spája sa so svojou širšou rodinou – zbožňuje svoju malú krstnú dcéru Biancu. „Dávam jej bábiky, ale hneď ako uvidí telefón alebo čokoľvek technické, skočí na to,“ hovorí Armani a vyzerá rozrušene. „Vo veku jeden a pol roka je lepšia ako ja! Je to desivé, pretože to prichádza do jej pozornosti tak skoro. A v tomto musíte povedať, že spoločnosti boli dobré pri vytváraní technológie, ktorá je taká jednoduchá. Myslím si, že väčšina ľudí v mojom veku nevie, ako zaobchádzať s telefónom. Je to strašné, keď vytiahnu telefón a nevedia hovoriť. Preto si rád pozriem staré filmy z minulosti – nehovorili ani pri večeri. “ Trochu sa podráždene usmieva. Tiež nemá rád TikTok. „Myslím, že vás ľahko privedie do šialenstva.“ Teraz sa smeje.

Vo veku 87 rokov je Giorgio Armani stále jediným akcionárom spoločnosti, ktorú založil v roku 1975.

Mám pocit, že Armani nemá až tak rád módu. Prinajmenšom nie to, čo sa v tomto priemysle teraz javí – jeho vrtochy, jeho slabosti a pominuteľnosť, jeho nepretržité show TikToked. Rázne hovorí: „Som proti móde!“ a pritom si sadá na zlatú salónnu stoličku v pozlátenej parížskej tanečnej sále a zdá sa, že je to paradox, ako väčšina Armaniho práce: jednoduché oblečenie, ktorého výroba je zložitá, minimalizmus dosiahnutý maximálnym úsilím, tvrdosť vzhľadu, ktorý je v skutočnosti mäkký.

Čo neznáša na móde? „Nerád by som bol považovaný za jedného zo stáda oviec.“ Basta. Armani efektívne prikývne. Pre najznámejšieho módneho návrhára našej doby je čas vrátiť sa do práce.

Zdroj: GQ, BusinessofFashion

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.