Pozrite sa na skutočne unikátne Ferrari Rossa od Pininfarina

Ferrari Rossa od Pininfarina.

V priebehu rokov sa na scéne vystriedalo veľa špeciálnych modelov značky Ferrari, pričom niektoré boli zaujímavejšie ako ostatné. V podstate však boli všetky veľmi hodnotnými kúskami medzi zberateľmi. Jedinečný model Rossa však nebol od základov postavený spoločnosťou Ferrari, keďže spočiatku sa jednalo o vozidlo 550 Maranello a až neskôr ho dizajnérske štúdio Pininfarina prepracovalo na pozoruhodné športové auto s retro nádychom.

Model Rossa bol vytvorený na oslavu sedemdesiateho výročia dizajnérskej spoločnosti a vo svojom princípe je vlastne konceptuálnym vozidlom – a ako s takým s ním nie je možné legálne jazdiť po verejných komunikáciách. Treba však mať na pamäti, že sa jedná o úplne funkčný automobil. Celebrita z YouTube menom Supercar Blondie uviedla, že vozidlo sa až do roku 2007 nachádzalo v zbierke spoločnosti Pininfarina. Nakoniec bolo predané a v súčasnosti je umiestnené v súkromnej zbierke spolu s ďalšími úžasnými skvostmi motoristiky, vrátane legendárneho modelu F40.

Ferrari Rossa.

Spoločnosť Pininfarina zmenila nielen tvar a štýl karosérie modelu 550 Maranello, ale tiež modifikovala interiér s cieľom pripomenutia si starých čias.

Súvisiace:
Hodinky Hublot Techframe Ferrari sú výsledkom výnimočnej spolupráce
Najnovší model Ferrari pochádza z najexkluzívnejšej divízie tejto značky

Obrazovka umiestnená v strede palubovej dosky by sa síce mohla označiť za nevhodnú, ale ide skôr o preferencie každého individuálneho vodiča. Podobne ako pôvodné vozidlo, aj unikátny model Rossa si zachováva tradičný elegantný štýl manuálnej prevodovej páky, avšak v modifikovanej verzii sú pôvodné číselníky na prístrojovej doske a celý volant vymenené za niečo bližšie k retro.

Zdroj: Motor1

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.