Poznáme štyri lyžiarske destinácie s cenami domov nad $25 miliónov

Americký Aspen je jednou z mimoriadne vyhľadávaných lyžiarskych destinácií.

Popredná spoločnosť Knight Frank nedávno zverejnila svoju analýzu trendov v rámci globálneho ultra luxusného trhu s nehnuteľnosťami. Táto analýza posudzuje situáciu v destináciách, ktoré za posledné tri roky vykázali ročne najmenej tri predaje obytných nehnuteľností za viac ako 25 miliónov dolárov.

Výsledky prieskumu dokladujú, že najbohatší ľudia na svete si kupujú nové domovy v štyroch hlavných lyžiarskych destináciách na planéte, ktoré sú sústredené predovšetkým v Alpách. Jedinou výnimkou, ktorá sa vymyká spod európskej dominancie v tejto oblasti, je mesto Aspen v americkom štáte Colorado, čo ale nie je žiadnym prekvapením, najmä s ohľadom na jeho reputáciu a ceny.

Spomenuté štyri lyžiarske destinácie spadajú do väčšieho moderného trendu, ktorý v súčasnosti identifikuje 17 ultra luxusných destinácií po celom svete, vrátane miest ako Londýn, Hongkong či Singapur.

Zatiaľ, čo mesto Aspen je domovom celoročnej populácie iba približne 7 400 obyvateľov, toto rezortné mesto je už dlhé roky všeobecne považované za vyhľadávanú destináciu bohatých a slávnych. Spomedzi niektorých prominentných návštevníkov tohto mesta môžeme spomenúť napríklad mená ako Kim Kardashian a Kanye West, Elton John či Jack Nicholson.

V lyžiarskom meste Aspen sa v súčasnosti stretnete s mimoriadne vysokým štandardom služieb, na ktorého budovaní sa podieľalo niekoľko extrémne bohatých jedincov. Jedným takýmto aktérom je aj mediálny magnát Lachlan Murdoch, ktorý si tu v roku 2017 kúpil prepychové sídlo v celkovej hodnote 29 miliónov dolárov, pričom na pozemku má aj vlastnú stajňu s koňmi a vínnu pivnicu s pozoruhodnou kapacitou 300 fliaš.

Súvisiace:
Najlepšie nové lyžiarske hotely pre aktuálny rok
Na novej arktickej dobrodružnej základni môžete lyžovať pod polnočným slnkom

Zvyšné tri prominentné európske lyžiarske destinácie sa nachádzajú v mestách St. Moritz, Courchevel a Gstaad. Najmä prvé dve mená sú stálicami medzi celebritami a podnikateľskými magnátmi, ktorí si radi užívajú zasnežené alpské svahy v skutočne veľkom štýle. Obe destinácie sú domovom lyžiarskych rezortov, ktoré boli v minulosti zaradené medzi najdrahšie zariadenia tohto typu na svete.

Švajčiarske rezortné mestečko St. Moritz je vo všeobecnosti považované za príležitosť na lyžovačku na svetovej úrovni, označuje sa za rodisko alpínskej zimnej turistiky, dvakrát sa stalo hostiteľom zimných olympijských hier a predstavuje ukrytý skvost ako stvorený pre príslušníkov 1% najbohatších ľudí na svete.

Aj mesto Gstaad nájdete vo Švajčiarsku, pričom okrem špičkových služieb a nehnuteľností vyniká skutočnosťou, že je domovom zimného areálu najdrahšej školy na svete, známej ako Institut Le Rosey.

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.