Poznáme prevratný koncept jachty Acionna

Vizualizácia konceptu Acionna, ktorého autorom je dizajnér Andy Waugh.

Britský dizajnér Andy Waugh nedávno predstavil svetu koncept svojej najnovšej luxusnej superjachty. Pozoruhodný skvost je dlhý 174 metrov, zahŕňa až osem palúb, je poháňaný inovatívnymi motormi a  jeho cieľom je rúcanie doteraz uznávaných štandardov námorného cestovania. A to nie iba v  rámci výkonu a fungovania samotného pohonného systému lode, ale tiež v  oblasti dizajnu a  luxusného štýlu. Koncept jachty je okrem neobvyklých rozmerov jedinečný aj vďaka elegantným líniám doplnený pozoruhodnými detailmi, ktoré nepochybne oslovia každého milovníka prepychových plavidiel.

Osem palúb poskytuje dostatok priestoru pre netradičné vybavenie.

Interiér jachty Acionna bude skonštruovaný pre cestovateľov s  bohatou fantáziou. Rozľahlé vnútorné priestory lode je totiž možné vybaviť prvkami od výmyslu sveta, medzi ktoré môže patriť napríklad (ale nie výhradne) štandardný squashový kurt, hangár pre helikoptéru či interiérový bazén dlhý celých 20 metrov. Nedá sa poprieť, že osem priestranných palúb poskytuje potenciálnemu majiteľovi jachty dostatok miesta pre realizáciu všetkých svojich snov.

Súvisiace: V Monaku sa predstavila úchvatná luxusná superjachta menom Nature

Hlavný salónik jachty sa týči do výšky dvoch poschodí a je obklopený obrovskými zakrivenými oknami, ktoré ponúkajú panoramatický výhľad na bazén situovaný v zadnej časti hlavnej paluby. Nejedná sa však o  obyčajný bazén. Voda z neho totiž prúdi aj na nižšie položenú palubu a  vteká do ďalšieho bazéna, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti plaveckej plošiny umiestnenej pri morskej hladine.

Majiteľ tejto jachty sa stane skutočným „trendsetterom“.

Ďalším pozoruhodným prvkom tohto pokrokového konceptu je pohonný systém lode. Ten totiž čerpá inšpiráciu z  vodíkového pohonného systému, ktorý sa v  súčasnosti testuje v rámci veľkých zaoceánskych lodí a trajektov. Cieľom využitia tohto princípu je vytvoriť jachtu, ktorá by iba v minimálnej miere zasahovala do kvality okolitého životného prostredia. Nie je žiadnym tajomstvom, že jachtársky priemysel je charakteristický neudržateľne vysokou uhlíkovou stopou. Vodík potrebný pre prevádzku inovatívneho pohonného systému sa však získava z  obnoviteľných prírodných zdrojov a jachta s takýmto typom motora je tak v tomto sektore vítanou zmenou.

Pohonný systém jachty Acionna bude šetrný k životnému prostrediu.

Waugh vysvetlil: „Konštrukcia tohto konceptu môže trvať až päť či šesť rokov a  v  priebehu tohto obdobia sa toho môže veľa zmeniť. Na svete však existuje viacero destinácií, ktoré v  budúcnosti nebudú prístupné za pomoci plavidiel s  tradične využívaným dieselovým pohonom.

Súvisiace: Táto superjachta splní všetky Vaše sny

Ideálnym príkladom takéhoto miesta sú nórske fjordy, keďže táto škandinávska krajina sa v  súčasnosti snaží vo veľkej miere znižovať svoju uhlíkovú stopu a dopad suchozemskej a námornej dopravy na životné prostredie. Ľudia, ktorí si v dnešnej dobe stavajú dieselové jachty, si preto možno veľmi rýchlo uvedomia, že ich možnosti v rámci námornej plavby sú značne obmedzené.“

Revolučný koncept zmení povahu jachtárskeho priemyslu.

V  prípade, že by ste radi vlastnili plavidlo s  mimoriadne dlhým dojazdom, vodíkový pohon je pre Vás tou správnou voľbou. Waugh uviedol, že v súčasnosti je obzvlášť dôležité, aby sa na trhu začali objavovať podobné koncepty jácht, aby sa následne zvýšila celková popularita tohto inovatívneho druhu pohonného systému. Zvýšená popularita tiež povedie k  ekonomickej prijateľnosti takéhoto prvku.

Jachta Acionna však v  žiadnom prípade nie je určená pre príležitostných či výlučne rekreačných moreplavcov. Majiteľ tohto impozantného plavidla totiž musí byť stotožnený s  tým, že bude udávať trendy pre celý jachtársky sektor a od základov zmení jeho aktuálnu podobu.

Acionna Yacht Concept Revealed

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.