Potrebujete relaxovať? Tieto japonské kúpele aktuálne ponúkajú virtuálny zážitok

Pridajte len vodu a okuliare na sledovanie virtuálnej reality.

V týchto chvíľach, kedy svet čelí globálnej pandémií, sa môže zdať až nepredstaviteľné, aby niekto vedel zažiť moment kľudu a harmónie, alebo si len vyčistiť myseľ od správ okolo korona-krízy a praktizovať rozjímanie. Ale nechajte hľadanie geniálneho riešenia na Japoncov: prišli s myšlienkou virtuálnych kúpeľov. Presne tak, v súčasnosti reálne môžete zažiť uvolňujúce sa ponorenie do zeme vychádzajúceho Slnka a to všetko bez opustenia domova.

A to všetko vďaka skupine majiteľov tzv. rjókan v meste Arima, ktorí začali nahrávať videá rozšírenej reality z ich termálnych kúpeľov na YouTube. Doteraz sú na kanáli nahrané 4 videá, z ktorých každý klip ponúka pokojnú prehliadku, ako aj upokojujúce zvuky tečúcej vody a čerešňových kvetov vlajúcich vo vetre.

Takže, ako to v skutočnosti funguje? Budete potrebovať jedny okuliare rozšírenej reality s rozlíšením 4K a samozrejme kúpeľ. Napustite si horúcu vodu, vyberte svoje obľúbené video z termálnych kúpeľov z youtube kanála a uvoľnite sa. Potom sa opláchnite a opakujte tento rituál kedykoľvek chcete.

Súvisiace:
Tri luxusné spoločnosti, ktoré vás vezmú na online safari jazdu
Štyri spôsoby, akými zažiť unikátnu dovolenku aj bez porušenia domácej karantény

Skupina v tlačovej správe vyhlásila: „Japonské termálne kúpele môžu pomôcť liečiť ľudí v karanténe po celom svete a takisto aj zvýšiť účinnosť karantény,“ … „Týmto spôsobom môžeme, aj keď len mierne, pomôcť znížiť infekcie a utrpenie spôsobené novým koronavírusom.“

Mesto Arima je známym útočiskom s termálnymi prameňmi, ale potom, ako bol tento mesiac v prefektúre Hoygo vyhlásený stav núdze, podľa internetovej stránky The Verge približne 90% tzv. rjókan hostincov muselo byť pre verejnosť zavorených. Tieto zážitky s virtuálnou realitou teda nielen pomáhajú ľuďom relaxovať, ale majiteľom rjókan dávajú príležitosť predviesť svoje pozoruhodné vybavenie.

Akonáhle kríza s ochorením Covid-19 ustúpi, výlet do Arima Onsen by sa mala nachádzať na začiatku zoznamu.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.