Posledný model Pagani Huayra Roadster je tu a jedná sa o skvost z uhlíkového vlákna

Niekoľko miliónová jazda sa končí na obmedzenom čísle 100 vozidiel.

Vyzerá to tak, že šťastné číslo sutomobilky Pagani je práve 100. Známa talianska značka práve odhalila posledný model Huayra Roadster v obmedzenom počte 100 kusov, v podobe krásy z uhlíkových vlákien.

Model spoločnosti Pagani so skladacou strechou je ako závan čerstvého vzduchu v sérii z radu Huayra Coupé, ktorá bola uvedená na trh v roku 2011. Prvýkrát bol predstavený v roku 2017 a po štyroch rokoch skončil výrobu.

Posledná produkcia modelu s poradovým číslo 100 je jednou z rarít, ktorá vyzerá ako ultra luxusná verzia Batmobilu a práve ten bol nedávno všetkým automobilovým nadšencom predstavený na sociálnych sieťach automobilky.

Majiteľ tohto vzácneho vozidla uviedol, že mal vždy vzťah k značke Pagani a obzvlášť bol očarený prácou Horacia Paganiho s uhlíkovými vláknami, ktorú považuje za bezkonkurenčnú. Rozhodol sa dopriať si Huayru, ale keďže sa mu neušlo vozidlo vo verzii kupé, musel sa „uspokojiť“ so športovým modelom.

Keďže žiadne dva kusy modelu Huayra nie sú rovnaké, aj tento stroj snov má funkcie vytvorené na mieru. Posledná bodka tohto stroja predstavuje čiernu farbu v odtieni Mamba Black, pričom farebná kombinácia interiéru zodpovedá dvom odtieňom žiarivej žltej v spojení s čiernou, čo predstavuje elegantný kontrast k monochromatickému exteriéru. Podarilo sa tak vytvoriť efekt perfektne nablýskaného vozidla.

Črta, ktorou stroj vyniká, je zadná plutva nad štvorcovým výfukovým systémom pripomínajúca Paganiho model Zonda Tricolor. Majiteľ tvrdí, že Zonda C12 prebudila jeho vášeň pre značku Pagani, a preto si myslí, že nenápadná, ale agresívna zadná konštrukcia je vhodným zakončením Roadstera. Lamela chladiča je samozrejme vyrobená z exponovaného uhlíkového vlákna ako aj zvyšok konštrukcie vozidla, a ukazuje tak neuveriteľnú zručnosť spoločnosti Pagani pracovať s ľahkými materiálmi.

Súvisiace:
Ultra-štýlová garáž pre vaše Pagani alebo Lamborghini
Všetko, čo potrebujete vedieť o Pagani Huayra Roadster BC v hodnote $3,4 milióna

Vysokovýkonný Roadster schováva pod kapotou motor V12 s dvoma turbodúchadlami, ktorý dokáže automobilu dodať silu 754 koní, s krútiacim momentom 1000 Nm. Konkrétne tento model bol vypredaný ešte predtým, než sa oficiálne dostal na trh s vyvolávacou cenou 2,28 milióna eur, aj keď vzhľadom na vylepšenia vozidla išlo nakoniec pravdepodobne o oveľa vyššiu sumu.

Našťastie pre fanúšikov, model hyperautomobilu Huayra bude žiť aj naďalej. V nadväznosti na 3,08 miliónovú verziu BC uvedenú na trh v roku 2019, Pagani údajne tentoraz vydá verziu „R“, ktorá bude vybavená atmosférickým pohonom AMG V12 s výkonom viac ako 900 koní. Úchvatný Pagani.

Zdroj: Motor1

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.