Porsche predstavila modely roku 2021 s označením 911 Targa 4 a Targa 4S

Vo svete, ktorý sa aj naďalej nachádza v pevnom zovretí dôsledkov pandémie koronavírusu, sa online uvedenia automobilov na trh (prenášané po celom svete) stali novým normálom. Jedným z posledných automobilov, ktorý sa taktiež zapísal na neustále rastúci zoznam takto predstavených vozidiel, je aj nové Porsche 911 Targa, ktoré bolo predstavené ako vo svojej 4 tak aj 4S verzii.

Je možné konštatovať, že 992. generácia Porsche sa stále pohybuje medzi kupé a konvertibilnými verziami zodpovedajúcich modelov 911 Carrera. Nie je preto prekvapivé, že verzie modelu Targa pre rok 2021 sa svojim výzorom príliš neodlišujú od vozidiel, ktoré nahrádzajú. Aj naďalej tak disponujú neuveriteľne krásnou vysúvacou strechou, charakteristickým, panoramaticky zaobleným zadným oknom a ikonickou rolovacou lištou.

Rozdielom podľa značky Porsche je však to, že nové modely Targa 4 a 4S sú vybavené výkonnejšími strešnými ovládačmi. Plne automatickému systému otvárania strechy však aj napriek tomu trvá až 19 sekúnd, kým uskutoční požadovanú úlohu, pričom za jazdy nie je funkčným vôbec.

Vzhľadom na dostupné špecifikácie vozidiel je možné uviesť, že nový model Targa 4 je poháňaný trojlitrovým dvojitým turbomotorom s protiľahlými valcami, vďaka čomu dosahuje výkon 283 kW a krútiaci moment 448 newton metrov. To znamená, že disponuje o 11 kW väčším výkonom ako model, ktorý nahrádza.

Motor v automobilovom modele Targa 4S zasa vozidlu dodáva výkon o veľkosti 331 kW. Rovnako disponuje aj krútiacim momentom o veľkosti 528 newton metrov. Na základe uvedených informácií je teda zrejmé, že disponuje o 22 kW väčším výkonom ako jeho predchodca. Podobne ako aj v prípade ostatných 992 modelov, aj v tomto prípade je vo vozidlách možné nájsť osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku v štandardnom prevedení. O implementácii manuálnej prevodovky značka zatiaľ nehovorí.

Súvisiace: Nový internetový obchod Porsche vám uľahčí nákup vášho vysnívaného jazdeného automobilu

Model základnej úrovne dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, pričom model 4S to dokáže len za 3,6 sekundy. Ceny týchto vozidiel začínajú na 119 300 dolároch (v prípade modelu Targa 4 so základným vybavením) a 135 200 dolároch za model Targa 4S.

Realizácia dodávok vozidiel by sa pritom mala začať už koncom tohto roka.

Zdroj: AutoObserver, MotorCar

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.