Porsche predstavila dvojicu luxusných bicyklov s cenou zodpovedajúcou jej špičkovým komponentom

Luxusné e-bickyle spoločnosti Porsche.

Spoločnosť Porsche sa stala najnovšou tradičnou automobilkou, ktorá naskočila na modernú vlnu uvedením nie jedného, ale hneď dvoch bicyklov na elektrický pohon. Nemecký výrobca predstavil dvojicu e-bicyklov po boku modelu Taycan Cross Turismo, ktoré nedávno absolvovali svoj globálny debut.

Taycan Cross Turismo je verzia štandardného Taycanu s rozšíreným priestorom v kabíne a so schopnosťou jazdiť aj mimo vyhradenej cesty. Podľa spoločnosti Porsche, obidva modely – Sport a Cross, sú inšpirované posledným elektromobilom tohto výrobcu. E-bicykle spoločnosti Porsche boli vyvinuté v spolupráci s elektrickými bicyklami značky Rotwild a sú vybavené špičkovými komponentmi od známeho výrobcu bicyklových súčastí. Obidva modely obsahujú celoodpružený karbónový rám a pár ďalších komponentov, avšak každý bicykel je vytvorený pre iné použitie, čomu zodpovedá mierne odlišná výroba.

Súvisiace:
10 najlepších elektrobicyklov pre akýkoľvek druh jazdy
Ducati odhalil svoj nový špičkový horský elektrobicykel ideálny pre adrenalínových nadšencov

Model Sport je cestným bicyklom, ktorý je určený na každodenné použitie a prichádza vybavený s novým motorom s označením Shimano EP8, so schopnosťou poháňať bicykel na najvyššiu rýchlosť 6,7 m/s (15 mph). Navyše má aj Shimano elektronický systém radenia rýchlostí, vysoko vykonné brzdy Magura a LED svetlá Supernova M99, ktoré sú zapojené do predstavca na riadidlá.

Model Sport obsahuje zvislú odpruženú vidlicu značky Magura a zadný tlmič nárazov od spoločnosti Fox, zatiaľ čo pneumatiky majú jemnejší dezén pre jazdu na asfalte a hladkom teréne. Na druhú stranu, e-bike Cross od značky Porsche je aj pre tých, ktorí majú záľubu v trailovom jazdení. Tento elektronický bicykel prichádza so stredým pohonom od značky Shimano, spolu s pneumatikami na jazdenie mimo štandardnej cesty a extra veľkými hydraulickými kotúčovými brzdami Magura – MT Trail, ktoré sú aj odolné voči vysokej teplote.

Aktuálna cena e-bike Sport od spoločnosti Porsche sa pohybuje okolo 9 093 eur ($10 700), zatiaľ čo Model Cross stojí približne 7 267 eur ($8,549). E-bicykle značky Porsche budú vyrábané v nemeckom meste Dieburg a budú dostupné túto jar u predajcov Porsche a v niektorých špecializovaných outletoch bicyklov.

Zdroj: MSN

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.