Porsche a Embraer, ako prví na svete vyrobili športové auto a súkromné lietadlo, ktoré k sebe dokonalo pasujú

Tieto dva skvosty tvoria limitovanú edíciu modelov Embraer Phenom 300E a Porsche 911 Turbo S. Vďaka ich spoločnému dizajnovému DNA sa táto dvojica stáva snom každého zberateľa.

Tieto dve ikonické značky z veľmi odlišných segmentov oslavujú svoje prvé manželstvo.

Slávna dvojica značiek len pred nedávnom, ako prvá na svete, ohlásila spojenie na mieru vyrobených modelov lietadla Embraer Phenom 300E a Porsche 911 Turbo S, a to ako prvé súkromné lietadlo a športové auto, ktoré sú spoločne zladené. 

Brazílsky výrobca lietadiel a nemecká automobilka začali na projekte spolupracovať už pred štyrmi rokmi, no zástupcovia oboch spoločností na nedávnej tlačovej konferencii zverejnili správu o prepojení dvoch zásadne odlišných vozidiel so spoločnou dizajnovou DNA.

Michael Amalfitano, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Embraer Executive Jets, uviedol: „Spoločne sme pracovali na realizácií procesov,“ … „Dizajn bol o exkluzivite, ale hlavne sme sa chceli zamerať na zákazníkov.“

Sériu bude tvoriť iba 10 párov tryskového lietadla a športového vozidla, každé s vlastným logom, ktoré znázorňuje kombináciu vzlietnutia lietadla a akcelerácie automobilu. Všetky páry budú mať špeciálny emblém s 10 riadkami, ktoré budú reprezentovať 10 vyrobených párov. Zákazníci budú mať možnosť zvoliť si umiestnenie modrého čipu, ktorý bude ukazovať ich pozíciu spomedzi 10 kusov.

Dizajnéri sa zamerali na nespočetné množstvo detailov, aby vzájomne prepojili tieto dva modely, vrátane podstatných prvkov, ako sú farby exteriéru. Obe značky použili spoločnú paletu farieb a to – tryskáčovo metalicky striebornú a platinovo strieborno metalickú s ozdobnými lištami briliantovo chromatickej farby a dynamicky modrej farby. Model 911 je celý ručne maľovaný, čo je jedinečné pre tento projekt, najmä aby odrážal proces lakovania modelu Phenom 300E.

Detaily sú znázornené aj na kolesách z ľahkej zliatiny modelu 911, ktoré sú lakované laserovým procesom v platinovo strieborno metalickej farbe, no zároveň odrážajúcu dynamicky modrú farbu nachádzajúcu sa na okrajoch ráfika.

Súkromné lietadla sú väčšinou bielej farby kvôli odrazu tepla, no niektoré dostávajú podobný podtón ako sivý extérier modelu Porsche. Amalfitano ďalej poznamenal: „Z historického hľadiska, už dávno predtým malo veľa lietadiel exteriéry z kovu,“ … “ Taktiež sme chceli dať do povedomia spomínaný kovový vzhľad, ale s vysokou úrovňou sofistikovanosti.“

Počas kombinovania modelov 300E a 911 sa stali kritickými aj jemnejšie detaily. Napríklad otvory pre prívod vzduchu na automobile 911 sú natreté žiarivo chromovou farbou, aby pasovali k predným gondolám lietadla.

V interiéri modelu Phenom 300E bol dodaný štýl šitia sedadiel podľa vzoru modelu 911. Obidve sedadlá majú bielu hornú plochu s červenými remienkami a stehmi, s nadýchom dynamicky ​​modrej farby.

Poťahy z uhlíkového vlákna taktiež dodávajú prepojenie medzi modelmi. Prepracované boli aj sedadlá v kokpite 300E, tak, aby sa podobali tým v 911. Porsche dodalo volantu modelu 911 jedinečnú farebnú kombináciu, aby ladila s kormidlom lietadla.

A dokonca aj poťahy na sedačkách v modeli 911 boli navrhnuté tak, aby vyzerali ako tie v lietadle.

Jay Beever, viceprezident spoločnosti Embraer Design Operations, poznamenal: ”Jedná sa o dokonalý zväzok automobilu a súkromného lietadla,” … „A ako ďalšie upevnenie tohto symbiotického partnerstva sa registračné číslo lietadla zobrazuje na zadnom krídle vozidla ako aj na bokoch kľúča.“

Na spríjemnenie zväzku, zákazníci tohto spojenia dostanú takiež prispôsobenú pilotnú tašku, dve víkendové tašky, ako aj špeciálne vydanie titánových hodiniek Porsche Design 1919 Globe UTC, ktoré sú inšpirované kokpitom lietadla.

Oficiálny predstavitelia uviedli, že duet bude mať vyvolávaciu cenu 10,9 milióna dolárov, no táto suma bude stúpať spolu s požiadavkami na prispôsobenie. Prvé dodania sa uskutočnia v roku 2021.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.