Počet miliardárov rapídne narastá! Za 5 rokov ich počet vzrástol až o 40%

Zatiaľ čo mnohí z nás doslova prežívajú od výplaty do výplaty, existujú ľudia, ktorí sa každým dňom stávajú stále bohatšími! Vzhľadom ale na globálnu evolúciu a nárast záujmu o podnikanie, tak naozaj nie je prekvapivé, že kúpna sila ľudí na celom svete sa každým rokom stále zvyšuje.

Nedávna štúdia pritom tieto vyjadrenia len potvrdzuje. Poukazuje totiž na to, že počet miliardárov sa v tomto roku zvýšil až na neuveriteľné číslo 2101.

Podľa štúdie vypracovanej a publikovanej švajčiarskou investičnou bankou UBS, sa globálna populácia miliardárov v porovnaní s obdobím pred 5 rokmi zvýšila až o 38,9%. Správa taktiež uvádza, že spoločné bohatstvo všetkých svetových miliardárov dosiahlo výšku 8,5 bilióna dolárov v roku 2018, čo je od roku 2013 navýšenie až o 35%. Prieskum taktiež informuje o náraste počtu žien v rámci tejto oblasti, kde možno konkrétne zaradiť až 233 žien miliardáriek (na rozdiel od roku 2013, kedy ich bolo evidovaných iba 160).

Súvisiace:
Top 10 miest s najväčším počtom miliardárov
Najbohatší človek Európy – Bernault Arnault

Predstaviteľ švajčiarskej banky, Marcel Tschanz, komentoval prieskum nasledovne: „Najprv šlo o akčný plán Európskej únie pre udržateľné financovanie a následne o ciele trvalo udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov, ktoré svetu ukázali, akým spôsobom by mali jednotlivci a inštitúcie podporovať udržateľnosť. Široká verejnosť sa však stále iba pokúša dohnať naše podnikateľské subjekty, ktoré sa v uplynulých rokoch transformovali, inovovali a navyše sa stali aj strategickejšími v spôsoboch konania dobra.“ Týmto tvrdením tak vyjadril vieru v to, že bohatstvo svetovo najmajetnejších ľudí bude v čase núdze použité správne smerom k tým, ktorí ho budú potrebovať najviac.

Zdroj: CNBC

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.