Počas tohto 12-dňového zájazdu zažijete brunch na Veľkom čínskom múre

Veľký čínsky múr.

Čína je jedným z tých miest, kde sa Vám naozaj oplatí spojiť sa s miestnym a dobre informovaným sprievodcom. Jedná sa totiž o jednu z najväčších krajín sveta a zvládnuť logistiku cestovania medzi jednotlivými metropolami a bodmi záujmu môže byť problémom. Treba však podotknúť, že odborníci zo spoločnosti Abercrombie & Kent nie sú obyčajnými sprievodcami. V rámci svojho najnovšieho zájazdu s názvom Wings Over China ponúkajú svojim klientom luxusný zážitok spojený s tým najlepším, čo tento región môže ponúknuť.

Jedná sa o 12-dňový výlet, na ktorý by sa mali cestujúci vydať začiatkom októbra tohto roku. Dokopy sa bude až 18 hostí premávať súkromným lietadlom po skvoste východnej civilizácie, pričom v každej zastávke ich budú čakať na mieru šité súkromné exkurzie, ktoré im poskytnú inšpiratívny pohľad na minulosť, prítomnosť a budúcnosť celej krajiny. Hostia budú pri každej takejto príležitosti ubytovaní v luxusnom Hoteli Peninsula.

Plán cesty začína v Pekingu, kde prvý deň zájazdu strávený na pevnej zemi určí tón celého dobrodružstva. Účastníci ako prvú podstúpia súkromnú lekciu tai-chi, ktorú im predvedie tradičný majster v impozantnom „Chráme nebies“ – teda takmer 600-ročnom chrámovom komplexe, ktorý nechal postaviť cisár Jung-le a v súčasnosti je považovaný za jeden z najkrajších príkladov architektúry dynastie Ming.

Cestujúci sa odtiaľ presunú do ikonického „Zakázaného mesta“, ktoré vybudoval ten istý cisár. Odborný sprievodca ich prevedie štandardnou prehliadkou a hosťom navyše poskytne aj špeciálny prístup do priestorov v komplexe, ktoré sú obvykle pre verejnosť uzavreté. Deň zavŕšia návratom do hotela Peninsula v Pekingu, kde ich bude čakať pekinská kačica v prepychovej reštaurácii Huang Ting.

Súčasťou exkurzie je odborný výklad histórie Terakotovej armády.

Zvyšok cesty sa odvíja v podobne luxusnom štýle, pričom zahŕňa zastávky napríklad v mestách ako Xian, Šanghaj, Gulin a Hongkong. Jedna z exkurzií vyvedie hostí na vrchol Veľkého čínskeho múru v jeho sekcii Mutianyu, kde si na 1 500 rokov starých múroch vychutnajú „brunch“ so šampanským a elegantným gurmánskym menu. Na programe je samozrejme aj návšteva legendárnej Terakotovej armády, ktorá je v rámci exkurzie oživená odborným výkladom kvalifikovaného sprievodcu.

Súvisiace: Navštívte tropické pralesy okolo mestskej džungle v Hongkongu

Hostia sa okrem toho prejdú aj rozsiahlymi bronzovými, nefritovými a keramickými zbierkami priamo v Šanghajskom múzeu, po boku jeho kurátora. Zájazd však neponúka iba pohľad na históriu čínskej elity, ale tiež na situáciu v modernej Číne. V meste Gulin zažijú pokojnú vidiecku krajinu posiatu bambusovými hájmi a môžu využiť možnosť plaviť sa pozdĺž rieky Li. V Hongkongu sa zase ponoria do neutíchajúceho života jedného z najbohatších miest na svete.

Medzi návštevami jednotlivých historických a kultúrnych atrakcií budú mať hostia čas oddýchnuť si vo svojom základnom tábore v hoteli skupiny Peninsula – či už to bude v reštaurácii Sir Elly’s Terrace v hoteli Peninsula Šanghaj, alebo v bare High Tea v hoteli značky Peninsula v Hongkongu. Keď nastane čas na cestu domov, hostia budú z hotela vyprevadení v štýle charakteristickom pre túto značku – v legendárnom zelenom automobile Rolls-Royce.

Zdroj: Digital Journal

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.