Po pandémii: Rodina Rockefellerovcov pripravuje globálnu výstavbu luxusných projektov

Zľava: Steven Rockefeller junior a Wayne Morrison z firmy SixRock Group; Florian Haffa z firmy Brands Lab.

Môže sa zdať, že v súčasnosti nie je ten správny čas na prípravu luxusných projektov globálnej výstavby.

Avšak firma SixRock Group, ktorá je realitnou spoločnosťou rodiny Rockefellerových verí, že globálna pandémia koronavírusu vytvorila príležitosť na získanie lacných pozemkov a kreovanie výhodných stavebných ponúk. Práve preto sa spojila s miamskou firmou Brands Lab International, aby spoločne vytvorili prvotriedne a luxusné značkové nehnuteľnosti.

Firma SixRock Group, ktorej riaditeľmi sú aj Steven Rockefeller junior a jeho syn Christian Rockefeller, tak v spolupráci s firmou Brands Lab hľadajú vhodných investorov a developerov, ktorí by boli spoločnostiam nápomocní pri budovaní golfových ihrísk, rezortov, rezidencií a developerských projektov disponujúcich zmiešanými funkciami. Podľa slov výkonného riaditeľa firmy SixRock, Waynea Morrisona, pritom pôjde jednoznačne o projekt globálnych rozmerov, nakoľko má zahŕňať ako Spojené štáty americké, tak aj Európu, Karibik, Blízky východ, Vietnam a rovnako aj Čínu.

Rockefeller junior, vnuk bývalého viceprezidenta Nelsona Rockefellera, je taktiež aj predsedom a výkonným riaditeľom globálnej investičnej firmy Rose Rock Group.

Aj keď Morrison nezverejnil odhadované náklady a dokonca ani zainteresovaných investorov, ostáva faktom, že v roku 2014 naplánovala firma Rose Rock Group (v tom čase spoločnosť pre správu alternatívnych investícií) rezidenčný a hotelový projekt vo Vietname. Jeho plánovaná cena predstavovala 2,5 miliardy dolárov. Morrison, ktorý v tom čase ešte nebol žiadnym spôsobom prepojený na spoločnosť Rose Rock uviedol, že daný projekt „nikdy neuspel“. Rovnako ale skonštatoval, že firma SixRock v súčasnosti dôkladne sleduje dianie na pobreží.

Na základe jeho vyjadrení je rovnako zrejmé, že všetci jeho partneri sa dnes usilujú nazerať za horizont súčasnej krízy koronavírusu. Preto uviedol: „Keď sa naskytne príležitosť, chceme byť pripravení. Rovnako chceme byť v ideálnom nastavení v čase, keď sa veci vrátia späť do normálu. Keby sa jednalo o stavebný boom, bojovali by sme o zdroje alebo o prácu“.

V Spojených štátoch amerických zvažuje firma SixRock projekt v Severnej Karolíne, no zameriava sa aj na stredný Atlantik a juhovýchod štátu, vrátane Floridy.

Morrison však nechce budovať osobitné golfové ihriská. Vzhľadom na to, že ich je v Spojených štátoch nadbytok, túži ich zakomponovať do kúpeľných a wellness projektov. Je pritom faktom, že firma SixRock plánuje využiť wellness štandardy newyorského start-upu Delos, pričom zamerať sa chce na energeticky efektívne projekty. Zaujímavosťou je, že Steven Rockefeller III – syn Stevena Rockefellera juniora, je akcionárom spoločnosti Delos.

Práve ona pritom predáva takzvané „Well“ certifikáty, ktoré si môžu developeri, zamestnávatelia a hoteloví prevádzkovatelia verejne vystaviť vo svojich vestibuloch spoločne aj s reklamnými materiálmi.

Morrison a Rockefeller junior sú taktiež členmi poradnej rady správcovskej spoločnosti Bobby Jones Links. Spoločne prekonzultovali návrhy dizajnov a vývoja niekoľkých ihrísk, vrátane rekonštrukcie golfového klubu Shinnecock Hills Golf Club, ktoré sa nachádza na americkom ostrove Long Island.

Firma Brands Lab International, ktorá je vedená výkonným riaditeľom Florianom Haffaom, taktiež spolupracuje so spoločnosťou Diesel v oblasti Wynwood nachádzajúcej sa v Miami, a spoločne tak pracujú na vybudovaní značkového kondomínia budov. Rovnako spolupracujú aj so značkou Martha Stewart, aby navrhli celokrajinské projekty.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.