Po bezkonkurenčnej haute couture, Chanel provokuje najnovšou ponukou ružového vína

Víno Domaine de l’Ile.

Už roky vládne značka Chanel naším srdciam, roky zaberá najväčšiu časť nášho šatníka svojimi ikonickými modelmi šiat a kabeliek. No táto luxusná francúzska značka by sa rada dostala aj do iných oblastí našich životov, a preto prichádza na trh s ponukou bieleho a ružového vína.

Nie je tomu tak dávno, čo si spoločnosť Chanel kúpila od Sébastiena Le Ber a jeho rodiny vinárstvo v najznámejšom regióne ružového vína vo Francúzsku. Vinárstvo má 30 hektárov organicky pestovaného viniča s tradičným provensálskym hroznom, ktorý produkuje červené, biele a ružové víno.

Luxusná značka, známa jednými z najlepších modelov haute couture, má tak všetky predpoklady na to, aby si získala zákazníkov rovnako bezkonkurenčným vínom. Dáte si jeden dúšok vína Chanel rosé a zvedie vás sladká chuť jačmenného sladu, nasledovaná náznakom šťavnatého a osviežujúceho melóna. Arómu tohto vína obohacujú podmanivé tóny bielych kvetov. Jeho slanosť zas pripomína pokojný, božský ostrov.

Súvisiaice:
Najlepšie víno, vínna pivnica a vinár posledného desaťročia
Dolce & Gabanna spojila svoje sily s popredným výrobcom vín Donnafugata

Na druhej strane, biele víno Chanel začína najskôr s chuťou bieleho ovocia, potom kvetinovým podtónom a končí chuťou orechov. Víno je bohaté, s plnou, takmer krémovou textúrou a kolíše medzi sviežosťou mäty a eukalyptu.

Nicolas Audebert.

Vplyv prímorskej krajiny je cítiť v bielej aj v ružovej odrode. Vína boli vyrobené pod dohľadom riaditeľa Nicolasa Audeberta, ktorý stojí na čele oddelenia vína Chanel v Château Rauzan-Ségla v meste Margaux aj v Châteaux Canon a Berliquet v meste Saint-Emilion. Tento pán je toho názoru, že prostredie a história vinárstva Domaine de l’Ile sú jedinečné. A my očakávame to isté od vína Chanel – čistú jedinečnosť.

 

Zdroj: L’Officiel

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.