Planet Nine poskytuje ekologické charterové lety na dlhú vzdialenosť

Interiér luxusného charterového lietadla spoločnosti Planet Nine.

Kombinácia silnej ekonomickej situácie a výrazného vzostupu nových technologických inovácií v sektore polosúkromných leteckých služieb spôsobila zásadný nárast počtu zákazníkov, ktorí v súčasnosti vyjadrujú dopyt po takzvanej leteckej doprave na požiadanie.

Tejto oblasti trhu momentálne dominujú súkromné letecké spoločnosti ako VistaJet, PrivateFly, Wheels Up a niekoľko ďalších, ktoré v priebehu uplynulého roka vykázali nárast svojho podnikania v dvojciferných hodnotách. Avšak podobne, ako pri iných rozvíjajúcich sa sektoroch priemyslu, aj v tomto prípade sa na scéne objavuje veľké množstvo nováčikov, ktorí majú v pláne ukrojiť si vlastný kus z niekoľkomiliardového koláča.

Najnovším účastníkom tohto trhu je súkromná charterová spoločnosť Planet Nine, ktorej špecialitou sú lety na dlhú vzdialenosť. Táto spoločnosť zažila svoj debut na regionálnom fóre organizácie National Business Aviation Association (NBAA) v kalifornskom meste San José, a podnikať začala iba v priebehu júna tohto roku, keď získala oficiálny certifikát Federálneho úradu pre letectvo s číslom 135 – jedná sa o dokument, ktorý subjektu povoľuje realizovať charterové služby.

Hlavná centrála spoločnosti Planet Nine sídli v meste Los Angeles, zamestnáva 28 ľudí a celá jej letka pozostáva z mimoriadne populárnych lietadiel modelu Dassault Falcon 7X. Treba však poznamenať, že pojem letka môže byť v tomto prípade miernym zveličením, keďže charterová spoločnosť má v súčasnosti k dispozícií iba dva stroje. Druhý z nich nastúpil do služby iba pred niekoľkými týždňami a bol vystavený na spomenutej konferencii NBAA.

Lietadlo modelu Falcon 7X od konštruktérskej spoločnosti Dassault.

Najnovšie lietadlo charterovej spoločnosti je prispôsobené na prepravu 16 sediacich cestujúcich a disponuje priestorom pre pohodlný spánok pre šiestich pasažierov. Kabína lietadla je rozdelená na tri špecifické zóny. Zadná časť kabíny môže byť navyše oddelená posuvnou stenou, čo umožňuje vytvorenie luxusného súkromného apartmánu. Ak nemôžete odísť z domu bez svojho obľúbeného chlpatého miláčika, máte šťastie – spoločnosť Planet Nine totiž na palube svojich lietadiel plne akceptuje prítomnosť domácich zvierat.

Luxusné súkromné lietadlo je v rámci jedného letu schopné prekonať až 11 000 kilometrov, čo bohato postačuje aj na výpravy naprieč atlantickým oceánom. Spoločnosť síce nepôsobí na trhu príliš dlho, ale už sprostredkovala lety zo Spojených štátov do miest ako Londýn či Cannes, ako aj do havajského Honolulu.

Súvisiace: Charterová letecká spoločnosť JetSuite získala obrovskú investíciu od spoločnosti Qatar Airways

Obrovskou výhodou je tiež skutočnosť, že model Falcon 7X od francúzskeho výrobcu Dassault je mimoriadne efektívnym strojom – spotrebuje o 15 až 20 percent menej paliva ako podobné lietadlá v tejto veľkostnej kategórii. Ak ani toto neulahodí Vašej ekologicky naladenej duši, spoločnosť Planet Nine okrem toho ponúka svojim klientom možnosť kompenzovať uhlíkové emisie vzniknuté v rámci leteckej dopravy. Záujemcovia o túto službu tak môžu finančne prispievať do systému TerraPass, ktorý následne financuje projekty v Spojených štátoch, zamerané na čistú energiu, vrátane výstavby veterných elektrární a eliminácie metánových splodín na dobytčích farmách, skládkach a baniach.

Nedá sa poprieť, že spoločnosť Planet Nine rozbehla svoje podnikanie skutočne vo veľkom štýle. Napriek tomu sa nezdá, že by v blízkej budúcnosti plánovala spomaliť. Práve naopak, do konca tohto roka plánuje pridať do svojej letky ďalšie dva stroje modelu Falcon 7X.

Interiér lietadla Falcon 7X.

Zdroj: Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.