Piaget Altiplano Ultimate sú najtenším modelom mechanických hodiniek na svete

Hodinky Piaget Altiplano Ultimate.

Najtenšie, ručne nabíjacie hodinky na svete, sa len nedávno pretransformovali z vytúženého konceptu na skutočnú obchodnú realitu. Model hodiniek značky Piaget, s názvom Altiplano Ultimate, sa do knihy rekordov zapísal tým, že umiestnil až 167 jednotlivých mechanických častí do hĺbky iba dvoch milimetrov – a to bez akýchkoľvek kompromisov.

Zatiaľ čo každá súčiastka bola osobitne navrhnutá tak, aby tento zázrak umožnila, aj samotné puzdro zohráva v jeho prípade životne dôležitú úlohu. Je totižto vyrobené z kovovej zliatiny s rozpätím 41 milimetrov a údajne je až 2,3 krát silnejšie ako zlato. Rovnako je však na hodinkách možné nájsť aj zafírový krištáľ, pričom ich sklo je až o 80% tenšie ako v prípade vačšiny hodiniek. Jeho celková hrúbka je tak iba 0,2 milimetra.

Model hodiniek Piaget Altiplano Ultimate.

Pôsobivé zmenšovanie komponentov a mikroskopická zmena dizajnu mechanických súčiastok tak jednoznačne udala v oblasti hodinárstva nový štandard. Mnoho miesta v rámci modelu ušetrilo aj pridanie až piatich guľôčkových ložísk ako ochrany pred nárazmi. Na druhej strane však tento dodatok vytvoril aj potrebu dodatočnej energie.

Súvisiace: Model hodiniek Roger Dubuis Excalibur Superbia v hodnote $ 858 500

Dizajnérom sa však našťastie podarilo vyčarovať výkonovú rezervu v dobe trvania viac ako štyroch hodín, pričom hodinky taktiež obdarovali aj 13 šperkami a piatimi inováciami čakajúcimi na udelenie patentu, ktoré produkujú frekvenciu až 28 800 polokmitov za hodinu. To je pritom skutočne to najmenej, čo by ste od značky Piaget mohli očakávať. Navyše kaliber hodiniek s označením 900P-UC je vo svojej podstate zázrakom značky, ktorý je možné zaobstarať si s kombinovaným zadným krytom a hlavnou platňou.

Model hodiniek Piaget Altiplano Ultimate.

Navíjanie hodiniek sa musí vykonávať prostredníctvom špeciálneho nástroja, ktorý pozostáva zo spojky a klzného pastorku. Práve on zabezpečuje to, že hodinky nenavijete až príliš. K tomuto modelu sa pritom dokonale hodí aj jeho remienok, ktorého hrúbka je len 1,5 milimetra. Ide tak o skutočne exkluzívny variant daného modelu. Navyše je možné vybrať si z jeho rôznych verzií.

Dostupnou je jednak čierna krokodília koža, strieborný základ, ako aj modrá guma – alebo variant vo farebnom odtieni s názvom „Blue Bridge“, ktorý v sebe zahŕňa aj textilný pásik Baltimora v modrej farbe typu „Midnight Blue“.

Luxusné hodinky Piaget Altiplano Ultimate.

Zatiaľ čo sa o danom modeli hodiniek písalo vo veľkej miere ešte v roku 2018 (kedy sa aj prvý krát predstavil jeho dizajn), len málo ľudí bolo presvedčených, že sa raz bude aj skutočne predávať.

Súvisiace: Nové titánové hodinky značky Genus sú vyrobené starodávnou metódou japonských výrobcov mečov

Aj napriek tomu sa tak ale stalo a značka Piaget tým otvorila dvere pomerne veľkej súťaži medzi hodinármi. Rovnako tým však do značnej miery popohnala aj naše nádeje týkajúce sa toho, že na trh príde viac takýchto zázrakov.

 

Piaget Altiplano Ultimate.

Zdroj: WatchTime

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.