Patek Philippe predstavila platinové prevedenie svojich hodiniek modelu 5270

Hodinky Patek Philippe 5270P s lososovým ciferníkom.

Hodinky modelu 5270 od značky Patek Philippe pravdepodobne nemôžeme označiť za najvzácnejší výrobok tejto švajčiarskej hodinárskej spoločnosti, avšak najnovšie prevedenie tohto modelu s názvom 5270P má potenciál stať sa mimoriadne vyhľadávaným doplnkom. Mnohí nadšenci hodinárskeho priemyslu ho označili za „to najlepšie, čo vzišlo z výstavy Baselworld v roku 2018“.

Puzdro modelu 5270P je charakteristické platinovým povrchom a ciferníkom lososovej farby. Tento svätý grál moderného hodinárstva je dostupný v cene 187 110 dolárov. Jedná sa o prvotriedny chronograf vybavený nekonečným kalendárom a jeho nespornou výhodou je fakt, že zberatelia nemusia pred kúpou týchto hodiniek zaslať priamu žiadosť do spoločnosti Patek Philippe. Jedná sa totiž o proces, ktorý je bežným postupom pri mnohých duálnych chronografoch a minútových opakovačoch tejto značky. Model 5270 predstavuje neobyčajnú hodinársku komplikáciu a v malých množstvách sa síce bude vyrábať a distribuovať po celom svete, no v Spojených štátoch sa objaví iba vo vybraných predajniach.

Hodinky modelu 5270P od značky Patek Philippe.

Hodinky modelu 5270 sú predchodcom modelu 1518, ktorý predstavuje prvý sériovo vyrábaný chronograf s nekonečným kalendárom a jeden z najžiadanejších modelov luxusných hodiniek v rámci 20. storočia. Po tomto úspechu sa na trhu objavili ďalšie modely ako 2499, 3970 a 5970, na ktoré je značka Patek Philippe rovnako hrdá.

Hodinky 5270P sú relatívne veľké, ale dokonale sedia na zápästí.

Model 5270 bol v roku 2011 predstavený v zlatom prevedení a v roku 2015 sa objavila jeho verzia z ružového zlata. Platinové prevedenie týchto hodiniek sa považuje za vrchol ich kariéry, čo iba ďalej umocňuje jedinečný opálový ciferník lososovej farby. Elegantné a zlatom potiahnuté arabské číslice ciferníka dodávajú tomuto doplnku moderný vzhľad.

Súvisiace: Hodinky Patek Philippe si obľúbili kľúčové osobnosti americkej histórie

V pozícii dvanástich hodín je umiestnený ukazovateľ dňa v týždni a mesiaca, pričom na opačnej strane ciferníka sa zobrazuje analógový údaj o dátume a aktuálnej fáze mesiaca. Na ľavej strane ciferníka môžete odčítať údaje zo sekundovej ručičky, kým na pozícii troch hodín sa nachádza sekundárny ciferník udávajúci 30-minútové intervaly. Pod týmito ukazovateľmi nájdete indikátor dňa a noci a prestupného roka.

Ciferník modelu 5270P je plný užitočných funkcií.

Skutočná krása tohto modelu však siaha omnoho hlbšie ako iba po povrchový dizajn hodiniek. Model 5270P je totiž vybavený motorčekom typu CH 29-535 PS Q, ktorý disponuje šiestimi patentovanými chronografovými inováciami a každú jeho časť vyvinula priamo značka Patek Philippe. Majstrovské remeslo zapojené do konštrukcie ciferníka je možné pozorovať cez priehľadnú zadnú stranu tela hodiniek, ktorú si však môžete zameniť za platinový kryt. Ten je dodávaný spolu s hodinkami.

Vnútorný mechanizmus.

Rezerva náťahu týchto hodiniek dosahuje 55 až 65 hodín. Hnedý remienok z krokodílej kože dokonale ladí s lososovým ciferníkom a je vybavený platinovou prackou, ktorá vhodne fixuje hodinky na zápästí nositeľa. Priemer hodiniek dosahuje 41 milimetrov a hrúbka predstavuje 12,4 milimetra. Jedná sa teda o relatívne robustný model, ale takýto jedinečný produkt potrebuje dostatok priestoru na to, aby mohol naplno zažiariť.

Zdroj: WatchTime, L’Express

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.