Parkovacie miesto pre jedno auto v Hongkongu má vyššiu hodnotu ako 4 Lamborghini Huracan

Príde doba, keď bude kúpa nehnuteľnosti taká drahá, že nakoniec budeme bývať na parkoviskách. Toto však už je realita v Hongkongu.

Podľa nedávnych analýz, v súčasnosti ceny nehnuteľností v Hongkongu patria k najvyšším na svete. Zároveň to môže byť momentálne mesto s najdrahším parkovaním.

Miestne správy oznámili, že parkovanie pre jedno auto s rozlohou 12,5 metrov štvorcových v 73-podlažnej kancelárskej veži vo finančnom distrikte sa predalo za 969 000 dolárov. Mrakodrap pomenovaný The Center je kancelárska budova, ktorá sa môže popýšiť titulom najdrahšia komerčná budova sveta.

Potom niet divu, že jedno parkovacie miesto je ponúkané ako jedno z najdrahších miest na parkovanie na svete. Spomínané parkovacie miesto bolo kúpené neznámym klientom, ktorý zároveň vlastní kanceláriu v danej budove. Podľa dostupných informácií predajná cena za meter štvorcový je trikrát vyššia ako priemerná cena za meter štvorcový nehnuteľnosti v Hongkongu.

Súvisiace:
Aký je to pocit vlastniť a šoférovať Lamborghini?
Prezrite si priestory najväčšej predajne Lamborghini na svete

Spomínané parkovacie miesto sa nachádza na vrchu trojúrovňového suterénu mrakodrapu a je vyhradené len pre vlastníkov. Predané miesto je umiestnené pri stene s výklenkom, čo majiteľovi uľahčuje prístup. Ak ste takto bohatí, dostanete to, čo chcete, luxus, pohodlie a  parkovisko hodné kráľa.

Zdroj: TheGuardian

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.