Paríž sa čoskoro stane domovom najväčšej mestskej farmy na streche

V Paríži sa zrodil nový projekt, ktorý privítajú najmä fanúšikovia kvalitných a čerstvých produktov, ktoré sa tentokrát objavia na streche budovy v tomto romantickom meste. Obyvatelia mesta si tak budú môcť otestovať produkty pestované pomocou rôznych farmárskych metód. Ide o modernú zelenú farmu s rozlohou takmer 14 000 metrov štvorcových. V blízkej budúcnosti ju nájdete na výstavisku Porte de Versailles – samozrejme na vrchole budovy. Táto nová zelená farma bude názorným príkladom trvalo udržateľného systému v meste. Stane sa tak najväčšou strešnou mestskou farmou na svete, ktorá zeleňou rozhodne nebude šetriť.

Súvisiace: Paríž je odteraz domovom najväčšej pouličnej maľby na svete

O projekt sa postará tím dvadsiatich záhradníkov, podľa ktorých by mala parížska farma vypestovať na organickej pôde až 30 druhov rôznych rastlín. Počas sezóny by sa každý deň malo vyprodukovať až okolo 1000 kilogramov ovocia a zeleniny. Farma bude vybavená špeciálnym vertikálnym aeroponickým systémom, ktorý zabezpečí udržateľnosť a zaručí nulové použitie pesticídov a len veľmi malé množstvá vody. Okrem toho, že farma obyvateľom poskytne lokálne a čerstvé produkty, poskytne im aj priestor na vzdelávanie sa o poľnohospodárskej činnosti. Parížania si tak budú môcť užiť rôzne workshopy, semináre a ďalšie spoločenské akcie.

Zakladateľ projektu mestskej farmy Agripolis, Pascal Hardy, povedal: „Našou víziou je mesto a jeho budovy, na ktorých sa budú nachádzať zelené farmy. Každá farma bude miestnym obyvateľom priamo prinášať čerstvé produkty.“ Ďalej dodal: „Zavedením fariem pomôžeme posilniť environmentálnu a ekonomickú stabilitu.“ Farma na prížskej streche bude otvorená v budúcom roku.

Zdroj: Architecturaldigest

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.