Paríž je odteraz domovom najväčšej pouličnej maľby na svete

Niekto raz správne povedal: „Pokiaľ ide o umenie, je dôležité šialenstvo neukrývať.“ A to je presne to, čoho sa držalo slávne francúzske umelecké duo Ella & Pitr. Ich kreativita, umenie a bláznivosť ich viedli k tomu, aby vytvorili najväčšiu pouličnú maľbu na svete. Je to inšpirujúce, maľba totiž pokrýva rozľahlý priestor v rozmere 25 000 metrov štvorcových. Pohľad na ňu je však možný len zhora, keďže sa rozprestiera výlučne na streche dvoch budov.

Na maľbe je zobrazená staršia žena ukazujúca prstom na šesťprúdovú diaľnicu prechádzajúcu ponad budovu, ktorá túto maľbu pretína. Vrchol vedľajšej, samostatne stojacej parcely zdobí maľba červenobielej plastovej tašky, lietajúcej vo vánku. Maľba je vytvorená v pútavom kreslenom štýle a zahŕňa všetky farby charakteristické pre Francúzsko – červenú, bielu a modrú. Dielo ich stálo veľa práce a predstavivosti. Na realizácii maľby sa podieľali umelci z okruhu priateľov tejto dvojice, ale aj množstvo dobrovoľníkov pracujúcich v 12-hodinových zmenách. Celý proces samotnej realizácie diela trval osem dní. Predtým než začali maľovať s farbami v nádobách, pomocou magnetických kameňov si vytvorili hlavné línie budúceho umeleckého diela.

Súvisiace:
Skrytý svet súkromných múzeí
Ako hnutie za oslobodenie homosexuálov menilo svet umenia

Vyjadrenie tejto umeleckej dvojice znelo: „Boli sme inšpirovaní našou starou mamou Sylvette, ktorá bola vždy znepokojená, pokiaľ išlo o malé veci v živote. V porovnaní s naším dielom sú autá malinké a ľudia pôsobia ako mravce. Osoba hľadí na cestu a pravdepodobne premýšľa o tom, že sa tam nachádza množstvo ľudí smerujúcich na rôzne miesta. Veci sa pre ňu dejú príliš rýchlo.“

A preto pri našej ďalšej návšteve Paríža, Eiffelova veža nebude jedinou vecou, na ktorú pomyslíme.

Zdroj: Lonelyplanet

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.