Pánska kolekcia Dior Resort 2021

Pánska kolekcia Dior Resort 2021.

Len nedávno oznámil módny dom Fendi príchod módneho návrhára Kima Jonesa do spoločnosti na pozíciu umeleckého riaditeľa.

Dobrá správa pre tento rímsky dom však neznamená zlú správu pre módny dom Dior. Jones naďalej zostáva v módnom dome Dior, čo je možné vďaka tomu, že oba domy patria do skupiny luxusných značiek LVMH. Svoju úlohu v tom zohráva aj úspech Jonesovej pánskej kolekcie Dior. Počas leta bol totiž pánsky obchod Dior na ulici Green Street v newyorskom Soho jedným z mála obchodov, ktoré sa mohli pochváliť zástupmi ľudí pri svojich dverách.

Táto predsezónna kolekcia má toho viac, prečo sa jej zákazníkom oplatí postaviť sa do radu: rozpoznateľné zberateľské modely ako napríklad členkové tenisky Dior Oblique tapestry B23, trofej v podobe tyrkysového zapaľovača, z ktorého bolo vyrobených iba 42 kusov a nové perforované kožené doplnky s reflexnými podšívkami na zachytenie svetla, ktoré aj podľa toho dostali názov Dior Oblique Galaxy. Oblečenie je takisto lákadlom pre zberateľov. To, čo v tejto sezóne musíte mať, si všimnete hneď: košeľa a k nej ladiace krátke nohavice, súprava, ktorá je vypracovaná od švu k švu v typickom šikmom vzore od značky Dior.

Súvisiace: Gucci si svojou hravou kolekciou Fake/Not doberá kultúru falzifikátov

Vo všeobecnosti má táto kolekcia viac bezstarostných vibrácií, ako ste mohli kedy zachytiť na Jonesových prehliadkach pánskej kolekcie Dior, čoho dôkazom je aj prevaha krátkych nohavíc a jeho experimentovanie s vetrovkami a bundami s kapucňou. Bližší pohľad na modely odhalí precízne šitie, zvnútra i zvonku. Napríklad gombíky na jeho typickom saku s dvojradovým zapínaním sú obtiahnuté rovnakou vlnenou látkou ako samotný oblek. Aj pásy, ktoré zdobia väčšinu jeho modelov, sú inšpirované hodvábnou podšívkou rukávov na tomto saku.

Zdroj: Dior, WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.