Pandémia korona vírusu značne narúša harmonogram luxusných módnych značiek

V dôsledku neustáleho šírenia sa korona vírusu je aj módny priemysel nútený prijímať čoraz viac preventívnych opatrení a dôkladne zvažovať každý svoj krok.

Svedkom takéhoto správania sme boli už v priebehu minulého týždňa, kedy bolo mnoho módnych redaktorov, influencerov, modelov a ďalších zúčastnených milánskeho týždňa módy, automaticky po príchode do Spojených štátov kontaktovaných svojimi zamestnávateľmi. Tí od nich v dôsledku predošlých cestovateľských aktivít požadovali akceptovanie domácej karantény. Podobný krok učinil aj výkonný riaditeľ spoločnosti Condé Nast, Roger Lynch, ktorý dôrazne odporučil každému pracovníkovi, ktorý môže pracovať aj z domu, aby tak urobil a dané opatrenie rešpektoval minimálne až do konca marca. Dôvodom je veľká pravdepodobnosť infikovania jedného zo zamestnancov danej spoločnosti.

Vzhľadom na neustále šírenie vírusu a taliansku karanténu sa taktiež aj mnoho luxusných značiek opodstatnene rozhodlo zrušiť alebo preložiť svoje pripravované akcie. Napríklad Giorgio Armani presunul svoju módnu prehliadku až o sedem mesiacov. Značky Versace a Gucci naopak zrušili všetky svoje udalosti pripravované v Spojených štátoch, ktoré boli pôvodne naplánované na máj. Z rovnakých dôvodov aj značka Prada zrušila svoju májovú prehliadku, ktorá sa mala odohrať v Japonsku.

Navyše bolo v dôsledku pandémie odvolaných aj mnoho módnych týždňov, ktoré mali prebehnúť v Šanghaji, Melbourne, Pekingu, Tokiu a taktiež aj v meste Seoul.

Pozrite si prehľad hneď niekoľkých značiek, ktoré sa rozhodli dátum svojich pripravovaných akcií v dôsledku šírenia korona vírusu pozmeniť.

Versace

Módna prehliadka značky Versace.

Značka preložila svoju módnu prehliadku z pôvodného dátumu 16. mája na neurčito. Ústredie spoločnosti Versace sa totižto nachádza v Miláne, ktoré je rovnako ako aj zvyšok Talianska v karanténe.

Zdroj: The Cut

Chanel

Modelky predvádzajúce modely návrhárky Virginie Viardovej na prehliadke jesennej a zimnej módnej kolekcie 2020/2021, ktorá bola prezentovaná v rámci Parížskeho týždňa módy, dňa 3. marca 2020.

Značka Chanel oznámila preloženie reprízy svojej prehliadky Métiers d’Art, ktorá sa mala uskutočniť v Pekingu už v priebehu tohto mesiaca. Podľa informácií reportérky Lindsay Weinbergovej z časopisu The Hollywood Reporter sa však ešte stále čaká na finálny verdikt značky ohľadom jej módnej prehliadky plánovanej na 7. marec, ktorá sa mala uskutočniť na ostrove Capri v Taliansku.

Hermès

Ako reportérka Lindsay Weinbergová taktiež zdôraznila, rovnako sa v plánovanom termíne neuskutoční ani londýnska módna šou značky Hermès, ktorá bola naplánovaná na 28. apríl.

Burberry

Značka Burberry sa taktiež rozhodla preložiť svoju najbližšiu módnu prehliadku, ktorá sa mala odohrať 23. apríla v Šanghaji.

Je to pritom práve táto značka, ktorá ešte v priebehu januára predpovedala, že dané ochorenie bude mať na celkové tržby spoločnosti omnoho väčší dopad ako nedávne protesty v Hongkongu (ktoré v priebehu posledného fiškálneho štvrťroku znížili celkové predaje značky až o polovicu).

Zdroj: New York Times

Prada

Módna prehliadka značky Prada.

Rovnaký osud zmeny dátumu na neurčito postihol aj módnu prehliadku značky Prada, ktorá bola naplánovaná na 21. máj a uskutočniť sa mala v Tokiu.

Zdroj: New York Times

Ralph Lauren

Modelka predvádzajúca šaty značky Ralph Lauren, pochádzajúce z jarnej a letnej kolekcie roku 2016, ktorá bola odprezentovaná počas newyorského týždňa módy v septembri v roku 2015.

Podľa reportérky Lindsay Weinbergovej sa značka Ralph Lauren rozhodla svoju aprílovú prehliadku v New Yorku zrušiť úplne.

Súvisiace: Luxusné spoločnosti finančne prispievajú na boj proti korona vírusu

Armani

Armani počas módnej prehliadky v roku 2018.

Svoju prehliadku naplánovanú na apríl, ktorá sa mala odohrať v Dubaji, preložila značka Armani taktiež. Zatiaľ sa uvádza, že prebehne v novembri.

Na adresu tohto kroku značka uviedla: „Toto rozhodnutie bolo prijaté ako preventívny prostriedok v snahe ochrániť všetkých akcionárov priemyslu, taktiež zamestnancov a hostí, ktorí by sa jej boli za obvyklých okolností zúčastnili.“

Je pritom dôležité poznamenať, že ústredie spoločnosti sa nachádza v Miláne, ktoré je súčasťou talianskej karantény.

Max Mara

Modelka Kaia Gerberová predvádzajúca model, ktorý je súčasťou jesennej a zimnej kolekcie 2020/2021 značky Max Mara, ktorá bola odprezentovaná v talianskom Miláne.

Na základe správy Lindsay Weinbergovej je zrejmé, že daná značka sa rozhodla zrušiť svoju nadchádzajúcu módnu prehliadku zo dňa 5. mája v ruskom Petrohrade.

Gucci

Zmena pôvodného dátumu sa týka aj módnej prehliadky spoločnosti Gucci so sídlom vo Florencii, ktorá bola pôvodne naplánovaná na 18. mája a odohrať sa mala v San Franciscu. Nový dátum však nie je známy.

Ako samotná značka konštatovala: „Informácie o novom dátume a mieste tejto prehliadky budú oznámené vtedy, keď sa situácia upokojí. Dnes sme mysľou pri všetkých, ktorí sú novým vírusom do akejkoľvek miery ovplyvnení.“

Zdroj: PulseLive, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.