Očarujúci taliansky ostrov Sicília vám zaplatí polovicu z ceny letenky a tretinu z hotelového účtu

Sicília – Taliansko.

Keby nebolo pandémie, znela by zaplatená dovolenka v Taliansku ako splnený sen! Ostrov Sicília láka turistov s ponukou preplatenia polovice ceny letenky a tretiny nákladov na ubytovanie tým, ktorí ju v tomto roku navštívia! Nie, naozaj nesnívate!

Turizmus pokrýva 13% HDP Talianska, a tak sa javí byť nanajvýš rozumné oživiť šarm krajiny v očiach cestovateľov.

Súvisiace: Tri luxusné spoločnosti, ktoré vás vezmú na online safari jazdu

V dôsledku zákazu cestovania, platnom v mnohých krajinách v rámci ochranných protipandemických opatrení, stratil do dnešného dňa tento južný taliansky ostrov na príjmoch 1,09 miliardy dolárov. Plán čiastočne uhradiť náklady turistov má za cieľ znížiť ekonomické straty a po opätovnom otvorení hraníc prilákať naspäť turistov.

Okrem čiastočného uhradenia nákladov na cestovanie a ubytovanie, ponúka ostrov voľné vstupenky do múzeí a archeologických pamiatok v rámci svojho územia. Presné informácie ohľadom ponuky sú dostupné na oficiálnej webovej stránke Sicílie, určenej pre turistov.

Hoci Taliansko bolo jednou z krajín najviac postihnutých novým koronavírusom, pomaly ale isto sa vracia naspäť do normálneho života, a to aj vďaka tomu, že počet nových nakazených klesá každým dňom.

Zdroj: Insider

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.