Novým vlastníkom londýnskeho hotela Ritz sa stala podnikateľská entita z Kataru

Londýnsky hotel Ritz na hlavnej mestskej triede Piccadilly.

Poslednou veľkou novinkou z celosvetového trhu realít sa stal fakt, že podnikateľská entita z Kataru zakúpila londýnsky hotel Ritz, nachádzajúci sa na priečelí londýnskeho dištriktu St James.

Nehnuteľnosť bola začiatkom tohto roka zakúpená finančným správcom Sheikhy Moza bint Nasserovej, a teda správcom manželky bývalého katarského emira Hamada bin Khalifa Al Thaniho.

Celý predaj bol vykonaný pod hlavičkou katarskej podnikateľskej entity, ktorú Sheikha vlastní, avšak aj napriek tomu jej splnomocnení zástupcovia vo svojom poslednom vyhlásení razantne popreli akékoľvek zapojenie Sheikhy do predajno-kúpneho procesu.

Advokátska kancelária Macfarlanes však na druhej strane potvrdila, že jednému zo svojich súkromných klientov z Kataru skutočne odporučila kúpu tohto hotela, ktorý bol otvorený v londýskej časti Mayfair ešte v roku 1906.

Je možné konštatovať, že katarská kráľovská rodina Al Thaniovcov vlastní celosvetovo viac ako 100 luxusných hotelov, pričom za svoj najnovší prírastok, a teda hotel Ritz spoločne so susediacou budovou, zaplatila okolo 759 miliónov eur. Pôvodní majitelia, ktorými sú miliardárske dvojičky David a Frederick Barclay, si však ponechali hotelové kasíno, ktoré tak bude vo svojej činnosti pokračovať už iba prostredníctvom nájomnej zmluvy.

Zdroj: Bloomberg

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.