Nový obchod Dolce & Gabbana v Ríme má digitálne steny a strop

Značka Dolce & Gabbana nedávno predstavila ďalšiu zo svojich vlajkových predajní v Ríme a tentokrát sú to práve interiéry obchodu, ktoré nás nesmierne fascinujú.

Nový priestor D&G, ktorý je jedinečnou ódou na bohaté dedičstvo Vatikánu, je vybavený digitálnou freskou, 59 ozdobnými stĺpmi a niekoľkými ďalšími pútavými architektonickými a estetickými prvkami.

Tento dvojposchodový luxusný butik s rozlohou viac ako 800 metrov štvorcových prezentuje dizajnérske princípy prestížnej značky a kombinuje ich s inšpiráciami, ktoré pochádzajú špecificky z Ríma. Prepychový obchod je zdobený v spolupráci s Ericom Carlsonom a jeho architektonickou kanceláriou Carbondale v Paríži.

Obchod sa môže pochváliť úžasnými interiérmi, kde návštevníkov vítajú sklenenými tabuľami prekryté tapisérie z hodvábu a podlahy vyskladané z 15 rôznych druhov mramoru. Snáď najpozoruhodnejším prvkom je však práve strop, ktorý predstavuje moderné prevedenie barokového umenia – návštevníci tu môžu obdivovať fresku Paula Trogera z 18. storočia, ktorá ja zobrazená na obrovskej digitálnej obrazovke.

Strop obchodu je inšpirovaný vatikánskou Sixtínskou kaplnkou a Galériou máp, pričom obsahuje fresky 40 máp, z ktorých každá zobrazuje obrys talianskeho polostrova v období okolo roku 1580. Digitálna inštalácia s LED obrazovkami na strope a stenách okrem toho vytvára ilúziu „nútenej perspektívy“, ktorú dopĺňajú eklektické vzory na podlahe a tri majestátne krištáľové lustre.

Súvisiace: 10 najpopulárnejších luxusných módnych značiek

Obchod ďalej zahŕňa dve strešné kopule, z ktorých každá je lemovaná farebnými kruhmi z ručne vyrobených kamenných mozaík, ako aj niekoľkých ďalších fascinujúcich architektonických skvostov. Priestor tejto predajne nepochybne patrí medzi najväčšie úspechy značky Dolce & Gabbana.

Zdroj: DesignBoom

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.