Nový model superjachty predstavuje unikátny koncept so zabudovaným skleneným átriom vo svojom strede

Zabudované sklenené prvky nie sú na jachtách žiadnou novinkou, avšak zabudovanie skleneného prvku v obrovských rozmeroch, ktorý predstavuje takmer tretinu lode, už unikátny koncept jednoznačne predstavuje. O tento skvostný počin sa postarala berlínska spoločnosť Theodoros Fotiadis, ktorá svoj najnovší model jachty s názvom „Stormbreaker“ označuje ako „mocné a vitálne plavidlo s líniami ostrými ako žiletka“.

Model Stormbreaker zahŕňa bezmála zvislý predok lode, takmer nulové zakrivenie jednotlivých elementov, elegantný strieborný trup a rozpínavé sklenené panely. Ústredným prvkom celého dizajnu je však obrovské a zároveň vskutku úchvatné sklenené átrium nachádzajúce sa v strede lode, ktoré plavidlo napĺňa prirodzeným svetlom a zároveň ponúka nádherné, dokonca až dych berúce panoramatické výhľady.

Daný model taktiež posúva hranice v oblasti výkonu a technickej spôsobilosti, či vybavenosti. Ako už aj jeho prezývka napovedá, ide o jachtu pripravenú na ideálnu plavbu v akýchkoľvek klimatických podmienkach a je tak rovnako schopná vysporiadať sa aj s každým druhom počasia.

Je možné konštatovať, že okrem dokonalého exteriéru bude tento model disponovať aj nesmierne zaujímavým interiérom. Bude totižto vybavený najmodernejším komunikačným systémom, ktorý bude poskytovať vysokorýchlostné pripojenie k Internetu aj z tých najvzdialenejších a najopustenejších miest planéty. To znamená, že všetkým pasažierom plaviacim sa na tejto lodi bude umožnené ostať vo vysokokvalitnom a efektívnom spojení s okolitým svetom dokonca aj vtedy, ak jachta vybočí zo svojich predom stanovených súradníc trasy plavby.

Jachta bude taktiež obsahovať panoramatický 360 stupňový zobrazovací systém, ktorý bude snímať a následne aj vysielať živý záznam plavby. Už nikdy sa vám tak nestane to, že by ste zmeškali úchvatný pohľad na veľryby plaviace sa popri vás, či rozpad neďalekého ľadovca. Vybavenie lode bude zároveň zahŕňať aj interaktívny informačný systém, ktorý bude svojim pasažierom a personálu poskytovať dáta a údaje o plavbe počas celého jej trvania. Navyše sa postará aj o špičkový audiovizuálny zážitok.

Čo sa týka paluby, tú je možné jednoducho charakterizovať ako všadeprítomný luxus. Svojim návštevníkom bude totižto ponúkať plážový klub, spoločný komplex kúpeľov a posilňovne, vyhliadkovú plošinu, bazén, súkromnú kanceláriu, hangár pre vrtuľník, garáž pre sprievodné plavidlo a dokonca aj umeleckú galériu a cigarový salónik.

Celková výška jachty ešte nie je jednoznačne určená. Jej konštruktéri sa však ohľadom dĺžky rozhodujú medzi dvoma možnosťami a to konkrétne medzi 90 alebo 115 metrami.

Zakladateľ spoločnosti SuperYachtsMonaco, Jim Evans, uviedol: „Stormbreaker je unikátnym konceptom, ktorý dokáže preskúmať každý kúsok svetového oceána. Navyše zahŕňa elementy, ktoré klientov jednoznačne ohúria a uspokoja všetky ich potreby.“

 

Zdroj: BoatInternational

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.