Nový model hodiniek Twin Turbo Furious z dielne Jacob & Co. za $580 000 je presne taký šialený, ako by ste čakali

Nápadné dvojité trojosové tourbillony sa otáčajú unisono.

Odvtedy, čo sme po prvýkrát sledovali Paula Walkera, Vina Diesela a celú radu rýchlych áut predbiehajúcich sa na veľkom plátne vo filme Rýchlo a zbesilo, prešlo už 20 rokov. Pri príležitosti tohto výročia uvádza značka Jacob & Co. na trh nový model hodiniek.

Limitovaná edícia hodiniek s názvom Twin Turbo Furious je ódou na ich high-tech strojček, ktorý je vybavený kopou priamych odkazov na film z roku 2001. Len si spomeňte na kockované vlajky a silné vozidlá, ktoré predstavujú život v zbesilej rýchlosti.

Hodinky sú umiestnené v puzdre z čierneho uhlíka s textúrou, ktoré má rozmery 57 mm x 52 mm a obsahuje asi 88 častí, vrátane rámčeka z nehrdzavejúcej ocele. Veľký ciferník zo zafírového krištáľu je zdobený obrázkami z filmu Rýchlo a zbesilo a tiež logom filmu. Vpredu a v strede zaujme „štartovacie dievča“ obklopené dvoma najslávnejšími svalovcami z prvého filmu: autom 1970 Dodge Charger Vina Diesela vľavo a upraveným modelom Toyota Supra Paula Walkera vpravo.

Obr.
Kaliber JCFM05 značky Jacob & Co., ktorého ručne natiahnutý mechanizmus možno pozorovať cez priehľadnú zadnú stranu púzdra.

Zložité vnútorné fungovanie hodiniek konkuruje aj vysokooktánovému pouličnému pretekárskemu autu. Sú totiž vybavené dvojitými trojosovými tourbillonmi, ktoré sa otáčajú unisono bleskovou rýchlosťou 24, 48 a 180 sekúnd. Toto zaisťuje nielen pozoruhodnú vizuálnu vlastnosť, ale tiež robí hodinky veľmi presnými: viacosové tourbillony kompenzujú účinky gravitácie v akejkoľvek polohe, v ktorej je vaše zápästie. Medzi týmito dvoma únikmi je indikátor rezervy chodu v tvare palivomeru.

Ak by to náhodou nestačilo, hodinky majú ďalšiu komplikáciu v podobe 10. minútovej repetície. Rovnako ako melodický motor auta vydávajú tieto hodinky zvonkohru na požiadanie v 10-minútových intervaloch po hodinách a pred minútami.

Motorom je kaliber Jacob & Co. JCFM05, manuálne natiahnutý stroj, ktorý sa môže pochváliť ohromujúcimi 832 komponentmi. Zadná strana puzdra zo zafírového krištáľu poskytuje skvelý výhľad na pohyb v akcii spolu s ešte ďalším logom.

Hodinky sú taktiež vybavené chronografom na jedno tlačidlo, ktorý slúži na meranie času a rýchlosti vašich jázd. Výkonný riaditeľ spoločnosti Jacob & Co., Benjamin Arabov, vo svojom vyhlásení uviedol: „Náš Twin Turbo Furious je taký prirodzený, že sa hodí pre sériu Rýchlo & Zbesilo. Spoločnosť Jacob & Co. bola v mnohých dôležitých a úspešných partnerstvách, ale nikdy sme nespolupracovali s entitou, ktorá tak úzko zapadá do našej DNA.“

Cena hodiniek je $580 000 dolárov, ich počet je obmedzený iba na deväť kusov a budú predstavené spolu s najnovším 9. dielom zo ságy, ktorý sa na obrazovky dostane 25. júna.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.