Nový model hodiniek Billionaire od značky Jacob & Co. v hodnote $7 miliónov

Pamätáte sa na model hodiniek Millionaire od značky Jacob & Co.? Na model zložený zo žltých diamantov v hodnote šiestich miliónov dolárov? Aktuálne sa totižto zdá, že daný model získal nového bieleho konkurenta s názvom Billionaire.

Ide o skutočne výnimočný majstrovský kúsok, ktorý už nikdy nebude možné napodobniť. Je preto možné konštatovať, že týmto zázrakom horologického sveta sa švajčiarska značka jednoznačne prekonala. Pri vytváraní modelu Billionaire Ashoka sa hodinárstvo spojilo s jedným z najvýznamnejších predajcov diamantov a diamantových šperkov s názvom William Goldberg. Vďaka tomu sa jej podarilo skonštruovať unikátny model hodný výstavy v múzeu.

Neuveriteľné hodinky sú vynovenou verziou modelu Billionaire, ktorá je vykladaná až 189 karátovými diamantmi Williama Goldberga v tvare ashoka. Pre neznalých v obore je potrebné zdôrazniť, že ashoka diamanty sú nielen žiarivé a úchvatné, no rovnako aj nesmierne vzácne. Každý z diamantov je totižto unikátne vybrúsený a disponuje až 62 fazetami, vďaka čomu pôsobí opticky väčším dojmom.

Súvisiace: Jacob & Co. predstavila neskutočný model hodiniek inšpirovaný filmom „Zjazvená tvár“

Nenapodobiteľnosť tohto modelu pritom spočíva v tom, že menej ako jedno percento všetkých diamantov na svete má možnosť stať sa diamantom vybrúseným do daného tvaru. Model Billionaire Ashoka je pritom vysadený až 62 takýmito diamantmi, ktorých celková rýdzosť je 189 karátov. Tie pokrývajú všetko od puzdra hodiniek, cez ich remienok až po samotnú sponu.

Vzhľadom na to, že na výrobu modelu bolo použité tak veľké množstvo vzácnych diamantov, je možné tvrdiť, že dané hodinky predstavujú nesmierne hodnotný a jedinečný majetok.

Ikonickému modelu hodiniek značky Jacob & Co. dodáva energiu tourbillon JCAM09 s ručným navíjaním, ktorý disponuje až 72-hodinovou rezervou náťahu. Z daného modelu však bude vyrobený iba jediný kus, ktorého predajná suma sa pohybuje vo výške sedem miliónov dolárov.

Zdroj: Hypebeast

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.