Nový koncept prieskumnej jachty je dostatočne pevný na plavbu Antarktídou

Nebýva zvykom, aby sa vodné hračky stali výnimočným doplnkom prieskumnej jachty a práve o to viac jedinečný je nový koncept takejto jachty od dizajnérskeho štúdia Tillberg Design of Sweden.

Toto škandinávske štúdio predstavilo svoj najnovší projekt 60-metrovej jachty, vytvorenej v spolupráci s ďalším štúdiom Laurent Giles Naval Architects, ktorý je plný vybavenia pre milovníkov vzrušenia, vrátane plážových bugín, snežných skútrov, obojživelných vozidiel, ponoriek a samozrejme, niekoľkých člnov.

Plavidlo sa volá Mimer, čo je v nórskej mytológii synonymom pre vedomosť a múdrosť. Jachta je navrhnutá tak, aby sprostredkovala „dokonalý zážitok z expedície“ a dá sa nakonfigurovať dvoma rôznymi spôsobmi v závislosti od toho, čo si námorník želá. Jedna verzia s názvom „World Traveler“ vám poskytne väčší plážový klub na hlavnej palube, zatiaľ čo druhá verzia „Adventure Explorer“ poskytuje ďalší úložný priestor pre viac zábavných prvkov.

Jachta Mimer je vybavená hybridným pohonným systémom pre ekologickú plavbu.

Obytné priestory sú navrhnuté v škandinávskom štýle s tlmenou farebnou paletou a minimalistickým zariadením. Okná od podlahy až po strop zabezpečujú dostatočný prienik prirodzeného svetla, zatiaľ čo premyslené usporiadanie vytvára pocit vzdušnosti. Na jachte môže spať 12 hostí v šiestich veľkorysých kajutách. Pridanú hodnotu má suita majiteľa na hlavnej palube, ktorá je vybavená vlastnou súkromnou vírivkou. Inde hostia nájdu špičkovo vybavenú posilňovňu a saunu.

Daniel Nerhagen, partner spoločnosti Tillberg Design of Sweden, vo svojom vyhlásení povedal: „Rozhodli sme sa navrhnúť prieskumnú jachtu, ktorá by spĺňala najnáročnejšie požiadavky na plavbu v Antarktíde, a zároveň by vyzerala nádherne v prístave v Miami alebo Monaku. Funkčnosť spojená s krásou.”

Prieskumník je samozrejme dodávaný s heliportom a bazénom.

Ako každý dobrý prieskumník, ktorý sa vydá kamkoľvek, aj Mimer sa zameriava na udržateľnosť. Bude vybavený hybridným pohonným systémom pre vyššiu efektivitu a menšie znečistenie. Bude tiež obsahovať ekologické materiály, ktoré sú, pokiaľ je to možné, získavané od miestnych dodávateľov.

Štúdio len pred týždňom odhalilo ďalšiu hybridnú prieskumnú jachtu známu ako Scintilla. So 120 metrami je Scintilla o niečo dlhšia ako Mimer, ale obe plavidlá umožnia dobrodruhom plaviť sa do najvzdialenejších končín s oveľa menšími emisiami, ako majú tradičné plavidlá.

Jachta Mimer má cenu $75 miliónov.

Ako sa dalo očakávať, tieto globálne prieskumné lode vás posadia do kresla svojou cenou. Zatiaľ čo jachta Mimer bola uvedená do predaja v spoločnosti IYC s požadovanou cenou $75 miliónov (65 miliónov EUR), cenu jachty Scintilla sa momentálne dozviete iba na požiadanie. Ekologické plavidlá nabité zábavnými doplnkami veru nie sú lacný špás.

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.