Nový koncept posilňovne so samostatným cvičebným apartmánom stelesňuje popandemické fitness

S istotou môžeme povedať, že rok 2020 spochybnil aj tie najistejšie plány. Jedno wellness štúdio však využilo celoplošné zatvorenie na premyslenie a pretvorenie cvičenia pre postpandemický svet – tento model sa dokonca môže stať cestou budúcnosti.

Štúdio Hydra Studios, ktoré má naplánované otvoriť svoje brány 4. januára 2021, bude najnovším prírastkom do fitnescentra v štvrti Financial District na Manhattane. Na rozdiel od svojej konkurencie, táto myšlienka sprístupňuje súkromne apartmány, v ktorých si klienti môžu rezervovať vlastný priestor na určitý čas. Vybavené moderným tréningovým základom, akými sú doplnky Peloton, Mirror, TRX, ľahké váhy a žinenky, ktoré môžu poslúžiť aj na pokojnú meditáciu alebo krátke zdriemnutie.

Čistota je vždy rozhodujúcim faktorom v akejkoľvek posilňovni, ale s koronavírusovou pandémiou je o to dôležitejšia. Štúdio Hydra je v tomto ale veľmi opatrné. Každá miestnosť obsahuje HEPA filtráciu (najlepší štandard pre dekontamináciu) k prečisteniu vzduchu, a spoločné priestory sú vybavené antimikrobiálnymi povrchmi.

Každý apartmán má tréningové systémy Peloton a Mirror (naľavo), zatiaľ čo šatne majú infračervené sauny a parné miestnosti.

Ale koncept tohto zariadenia nie je len o tom. Prvé štúdio Hydra bolo otvorené v júni 2019 po tom, čo sa kolegovia z investičnej banky Goldman Sachs – Marie Kloor a Dan Nielsen rozhodli otvoriť podnik, ktorý by ponúkal druh kolektívneho zážitku z prvotriednych šatní, rovnako ako v ich firme.

Kloor to opísala ako „druhý domov, stredom nachádzajúcim sa medzi jeho prácou, stretávaním sa s priateľmi a fitness životom.“ Dvojica dúfala, že sa jej podarí pretvoriť túto atmosféru aj pre ľudí, ktorí nemajú prístup k luxusným vymoženostiam, ktoré ponúkajú veľké spoločnosti. Rovnaký zámer mali aj s druhou pobočkou Hydra, no potom prišla padémia Covid-19.

Kloor poznamenala: „Okamžite sme potrebovali premyslieť a prekoncipovať naše štúdio a celý  jeho chod, pretvoriť kolektívny zážitok na súkromnejšie prostredie.“

Nie je to len osobné prostredie a bezpečnejšia alternatíva, než sa vplyv pandémie konečne zmierni, je to tiež zmysluplná voľba pre tých, ktorí chcú využiť zariadenie posilňovne bez toho, aby museli svoje zručnosti predvádzať bez súkromia, pred očami ostatných. Ak tento ich nápad uspeje, nemusí trvať dlho, kým takýchto zariadení začne vznikať čoraz viac.

Mesačné členstvo v štúdiu Hydra stojí 119 dolárov a každý individuálny tréning začína na sume 24 dolárov.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.