Nové vedierko na šampanské od značiek Veuve Clicquot a Baccarat

Poznáte príbeh rovnomennej dámy, vdovy Clicquotovej, ktorá sa stala jednou z prvých žien zapojených do medzinárodného podnikania? S jej podnikateľskou mysľou 19. storočia a perom ako hlavným nástrojom svojho podnikania totižto dokázala pozdvihnúť svoj takmer zbankrotovaný podnik na úplne novú úroveň – v procese čoho vytvorila moderný trh so šampanským. Záhadná a chytrá Clicquotová bola známa zasielaním listov po celom svete, ktorými očarovala zákazníkov, koordinovala svojich pracovníkov a čoraz viac ospevovala svoje neuveriteľné šampanské.

Rovnako tak často vyzdvihovala jeho dobré vlastnosti, čím sa usilovala vytvoriť dokonalú značku šampanského. Všetko to však robila úplne sama. Značka Veuve Clicquot aktuálne ctí jej odkaz vytvorením obrovského kryštálového kalamáru, ktorý sa po svojom otvorení dokáže pretransformovať na to najatraktívnejšie vedierko na šampanské.

Na projekte vytvorenia toho najväčšieho (a najohromujúcejšieho) objektu z jediného kúska kryštálu sa pritom značka Veuve Cliquot podieľala spoločne so značkou Baccarat. Takýchto neuveriteľných kalamárov však bolo vytvorených iba 15. Každý z nich pritom stráži jedno zo šiestich excelentných vintage vín, ku ktorým možno zarátať ročníky 1989, 2004, 2008, rovnako ako aj vína Brut a Brut Rosé, či šampanské z Clicquotovej zmesi hrozien s názvom La Grande Dame.

Súvisiace:
Čo by ste mali vedieť pred nákupom šampanského
Najlepšie zamestnanie sveta? Manažér kvality v spoločnosti Moet & Chandon degustuje 50 vín denne

Vedierko na šampanské značky Veuve Clicquot taktiež zahŕňa štyri kryštálové poháre na šampanské značky Baccarat a kožený servírovací podnos. Ak ste už teraz odrovnaný krásou tohto skvostného vedierka na šampanské (ktoré bolo navrhnuté značkou Baccarat), potom sa rozhodne podržte.

Dôvodom je fakt, že každý šťastlivec, ktorému sa podarí si kalamár zakúpiť, získa súkromnú pozvánku do francúzskej oblasti Champagne, kde bude mať možnosť navštíviť vinicu Veuve Clicquot a ponoriť sa jednak do histórie samotnej značky, tak aj do histórie jej slávnej menovkyne.

Nové vedierko na šampanské, ktoré je výsledkom spolupráce značiek Baccarat a Veuve Clicquot, je jednoznačne záležitosťou krásy. Vzhľadom na to, že je vyrobené z jediného kuska kryštálu, nie je prekvapivým, že samotný proces jeho vývoja trval až dva roky. Každý z 15 kusov kalamárov si pritom pre svoju výrobu vyžaduje viac ako 1 000 hodín práce vykonávanej celým tímom majstrov-remeselníkov.

Toto umelecké dielo môže byť vaše už za 55 000 dolárov a zakúpené môže byť prostredníctvom e-mailovej adresy privateclient@moethennesy.com alebo prostredníctvom webovej stránky veuveclicquot.com.

 

Zdroj: EliteTraveler

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.