Nové titánové hodinky značky Genus sú vyrobené starodávnou metódou japonských výrobcov mečov

Luxusná zostava posúva hodinárske limity.

Čo má spoločné meč katana a najnovšie hodinky od spločnosti Genus? Oboje sú vyrobené tradičnou technológiou spracovania kovu, ktorá ich odlišuje od ostatných produktov vo svojej kategórii.

Po prvýkrát vytvoril švajčiarsky výrobca hodiniek, známy svojou nekonvenčnosťou a originalitou (jeho hodinky nemajú tradičný ciferník ani ručičky), hodinky s označením GNS1.2 TD, ktoré sú ukuté z damaškového titánu. Vzácny kov, ktorý sa nezvykne používať ani v tých najluxusnejších hodinkách, sa ošetrí pomocou metódy s japonským názvom “mokume-gane”, ktorú používajú japonskí výrobcovia mečov už od 17. storočia.

Proces výroby spočíva v opakovanom kutí a vrstvení kovu, ktoré si vyžadujú nesmiernu zručnosť. Výsledkom je výnimočný vzhľad – jednotlivé vrstvy sú rozpoznateľné voľným okom a spoločne vytvárajú kompaktný celok. A keďže použitý materiál je titán, hodinky sú nielen trikrát pevnejšie ako oceľ, ale aj o 40 percent ľahšie. Titán sa spracúva pri veľmi vysokých teplotách, od 1200 ºC do 1400 ºC , čo ešte zvyšuje jeho pevnosť a odolnosť.

Titánové púzdro hodiniek sa vyrába vzácnou japonskou technikou.

Každý exemplár hodiniek GNS1.2 TD má modrý náter, ktorý sa naň aplikuje ručne nad otvoreným plameňom. Sálajúca teplota a zafarbenie ešte viac zvýraznia ich prirodzené vrstvenie a vytvárajú takmer psychedelický efekt. Navyše, budúci majitelia môžu byť pri tomto kroku výroby, a dokonca majú možnosť vybrať si zakončenie: matný, saténový alebo lesklý. Vrstvy sa ešte zvýraznia vytvarovaním titánového bloku do konečného 43 mm púzdra. Keď vezmeme do úvahy skutočnosť, že firma Genus začala s podnikaním len v priebehu minulého roka, použitie týchto starodávnych metód naberá ešte viac na hodnote.

Hodinky majú ručne naťahovací mechanizmus z 18 karátového zlata, ktorý získal za rok 2019 ocenenie Mechanical Exception Prize na prestížnom švajčiarskom podujatí Grand Prix d’Horlogerie de Genève. Je zdobený 26 drahokamami a vodeodolný do hĺbky 30 metrov. Pracuje pri frekvenciách 2,5 Hz alebo 18 000 vibrácií za hodinu s 50-hodinovou rezervou energie. Zákazník si môže vybrať aj remienok: s ručne šitej teľacej kože alebo z aligátora.

Hodinky si môžete objednať na webstránke výrobcu, teda v prípade, ak máte nadbytočných 155 930 dolárov.

Zdroj: WatchTime

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.