Nové karafy na whisky od firmy Macallan sa budú predávať za $80 000

Je čas aktualizovať si whisky zbierku tým najlepším! Hovoríme o Tales of the Macallan Volume I whisky – najnovšej limitovanej edícii značky Macallan, uskladnenej v slávnom sklade Speyside. Zmes rôznych druhov whisky bola údajne destilovaná v roku 1950 a je limitovaná iba do 350 fliaš na svete.

44,6 percentná ABV whisky, ktorá vznikla ako pocta kapitánovi Johnovi Grantovi (ktorý je známy tým, že v roku 1700 postavil na panstve Easter Elchies kaštieľ, kde sídli spoločnosť Macallan od čias svojho vzniku v roku 1824) sa podáva v nádherných krištáľových karafách.

Sarah Burgessová, vedúca výroby whisky značky Macallan, uviedla: „ Limitovaná edícia Tales of the Macallan Volume I je poctou kapitánovi Johnovi Grantovi, ktorý vydláždil cestu spoločnosti Macallan a vniesol do nej závan prírody a ducha súdržnosti. My, ako správcovia spoločnosti, sa neustále inšpirujeme naším okolím a máme na zreteli svoju zodpovednosť za starostlivosť a ochranu úžasného prírodného prostredia, v ktorom sa naša pálenica nachádza.“

Pokiaľ ide o chuť, človeku lahodí aróma grapefruitovej kôry, prastarého duba, vanilky, melóna, dymu z horiaceho dreva, aróma muškátového orieška, zrelej slivky a mandlí s nádychom jablka, dreveného korenia, zázvoru, klinčekov, dymu zo sladkého drievka ako aj ovocia yuzu na podnebí a nakoniec aróma citrusov a sladkého duba.

Na margo takýchto chutí Burgessová skonštatovala: „Tieto vzácne arómy sú odrazom dávnej histórie. Všadeprítomná chuť korenia s arómou dreva, aróma dymu zo sladkého drievka a aróma prastarého duba vytvárajú dokonalú symfóniu s delikátnou kombináciou zrelého ovocia a korení.“

Každá fľaša takejto whisky sa ďalej uschováva do starobylej osemstostranovej knihy v koženej väzbe, ktorá je zdobená dvadsaťštyri karátovým zlatom. Kniha vznikla v spolupráci s renomovaným ilustrátorom Andrewom Davidsonom. Whisky Tales of the Macallan Volume 1 si v týchto dňoch môžete kúpiť v predajniach spoločnosti Macallan po celom svete aj u ďalších vybraných predajcov v cene 80 000 dolárov za kus.

Spoznajte luxusnú whisky.

Zdroj: The Drinks Business

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.