Nové hodinky značky Louis Moinet majú číselníky z mesačných meteoritov a z prvotriednej zemskej kôry

Značka Louis Moinet predstavila dvoje nové hodinky s dvojitými tourbillonmi, ktoré sa otáčajú opačným smerom – čo je prvýkrát u tejto značky.

Avšak, toto je nie je najjedinečnejšie a skúsme sa pozrieť na funkcie; Hodinárska spoločnosť využila extravagantné materiály, aby tak pridala na exkluzivite jej najnovších ponúk. Do hodiniek nazvaných podľa najjužnejšieho regiónu sultánskeho Ománu – Dhofar 457, Louis Moinet zabudoval fragmenty mesačných meteoritov, ktoré narazili do regiónu, podľa ktorého sú hodinky nazvané. Lunárne meteority, alebo lunaiti, sú extrémne zriedkavé a existuje len sto známych mesačných skál, ktoré kedy na našej planéte pristáli.

(* Tourbillon je zložitý mechanizmus v náramkových hodinkách, pôvodne slúžiaci na elimináciu vplyvu gravitácie a zotrvačných síl, na presnosť merania času hodín pri ich nosení na ruke).

Súvisiace: Rebríček 10 najdrahších modelov značkových pánskych hodiniek

Ďalšie nové hodinky od spoločnosti Louis Moinet sa nazývajú Acasta. Tieto obsahujú kúsky horniny Acasta Gneiss, ktorá je jednou z najstarších známych pozostatkov zemskej kôry. Metamorfná hornina pochádza z kanadskej divočiny a jej vek sa odhaduje na približne štyri miliardy rokov.

Obidva druhy hodiniek značky Louis Moinet sú postavené okolo ručného mechanizmu o 47,4 mm a z 36 dielov. V strede sa nachádzajú dva tourbilloni vážiace len 0,4 gramu. Priemer každého z nich je na úrovni 14,9 milimetrov, čo z nich robí najväčší dvojitý tourbillon na svete. Hodiny Acasta prichádzajú v 18 karátovom ružovom zlate, zatiaľ čo Dhofar je v bielom zlate. Oba druhy prichádzajú s náramkom z aligátora modrej alebo čiernej farby.

Súvisiace: Značka Bovet predstavila nové luxusné hodinky Edouard Bovet Tourbillon

Predaj oboch modelov bude obmedzený len na 3 kusy a nové ponuky spoločnosti Louis Moinet sú ocenené na úrovni 320 000 švajčiarskych frankov (približne 337 000 amerických dolárov).

Zdroj: Hautehorlogerie

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.